Imbryk Ambasadorów, Siergiusz Asketil, 23.01.2015 r. o 16:54
Informator Ministerstwa Spraw Zagranicznych — XII 2014 - I 2015
Seria wydawnicza: Konferencje prasowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
kc1YJ60e.png

Niechaj trwa Terror Dyplomatyczny!

29 grudnia 2014 roku zostałem powołany na urząd Ministra Spraw Zagranicznych. Od tego czasu podjęto wiele ważnych, z punktu widzenia sarmackiej dyplomacji, działań, które przyczynią się do realizacji planów terroryzmu dyplomatycznego*.

*Terroryzm Dyplomatyczny - plan długotrwałej izolacji Księstwa Sarmacji, realizowany m.in. poprzez reaktywacje ambasad

I. Ambasady

30 grudnia ogłoszono nabór do służby dyplomatycznej Księstwa Sarmacji. Dzięki zainteresowaniu wśród Sarmatów, zdołano reaktywować ambasady w większości państw, które podpisały z Sarmacją traktat o przyjaźni i współpracy. Ambasadorowie prezentują się następująco:

  • Republika Palmowa — kawaler Lwowski,
  • Rzeczpospolita Obojga Narodów — wicehrabia Sedrowski,
  • Imperium Skarlandu — baronet Schlesinger-Asketil,
  • Monarchia Austro-Węgierska — markiz Ivanovitsš ik Lihtenštán,
  • Królestwo Surmeńskie — wicehrabia Kawowy,
  • Republika Trizondalu — wicehrabia Piriczewski.

Niestety, nie obyło się bez problemów. Agrémentu dla naszego kandydata nie wydało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu. Jest to bardzo zaskakująca sytuacja, szczególnie w momencie, kiedy Mikroświat przeżywa kryzys demograficzny. Jesteśmy jednak na tyle zmotywowani, że ponowiono ofertę na ambasadora w tym państwie. Wymogi znajdują się na Forum Centralnym.
MSZ liczy ponadto, że Królestwo Dreamlandu zgłosi wreszcie kandydata na ambasadora w Księstwie Sarmacji.

II. Konwencje z Dreamlandu

Delegacja Księstwa Sarmacji w składzie: JKM Tomasz Ivo Hugo, MSZ Siergiusz Asketil, Krzysztof. St. M. Kwazi, nie złożyła podpisów pod konwencjami o prawie morza oraz międzynarodowej kartografii. Uznano je za zbędne z punktu widzenia Księstwa Sarmacji, a niektóre ich części za mogące stwarzać zagrożenia dla ogółu Mikroświata.

III. Nowa Sclavinia

Obecna kadencja to również, miejmy nadzieję, ostateczne zamknięcie sprawy Nowej Sclavinii, znanej także jako wyspa Anatolia. Uznano, że ten długotrwały konflikt powinien zostać zakończony, wobec czego w najbliższych dniach władze Księstwa Sarmacji wystosują do Republiki Bialeńskiej zaproszenie do rozmów. Zostanie to zrobione pomimo wielu szyderczych, często bezczelnych, komentarzy o Księstwie Sarmacji ze strony władz Bialenii.

IV. Znaczkowa seria MSZ

Już niedługo do sprzedaży trafią znaczki z nowej serii „Przyjaciele Sarmacji”. Będą to emisje związane z państwami, które podpisały z Sarmacją traktat, a także w sposób przyjacielski podchodzą do obustronnych stosunków dyplomatycznych.

Serię rozpocznie znaczek „Republika Palmowa”, wyemitowany 24 stycznia o godzinie 21:00 w ilości 60 sztuk. Zachęcamy do nabycia!
MR1TPDJl.png
Autorką serii jest diuczessa Norvegicus-Chojnacka

2s128AZc.png
Minister Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Młynek Kawowy, Yutte Pónkrokk, Jack von Horn.
Serduszka
13 264,00 lt
Ten artykuł lubią: Młynek Kawowy, Aleksander Damian Chojnacki, Karolina Aleksandra, Yutte Pónkrokk, Vladimir ik Lihtenštán, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Zbyszko Gustolúpulo, Krzysztof Kura, GdL, Tomasz Ivo Hugo, Adam Jerzy Piastowski, Alfred, Gauleiter Kakulski, Ludwik Tomović, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Ignacy Urban de Ruth, Jack von Horn, Helwetyk Romański.
Komentarze
Ivan von Lichtenstein
Co prawda, cieszy mnie że w końcu sarmackie MSZ wyciągnęło rękę do rozmów, mimo iż bialeńskie chciało unormować sprawę Anatolii już dawno, jednakże ze względu na szydercze komentarze pod adresem Republiki i radykalne głosy Sclavińczyków nie doszło do tego. Propagandowy artykuł.
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Pisze pod postem bo zapomnialem dopisac: ale za chęci tamtiemke daje.
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Niszczenie Sarmacji od wewnątrz przez MSZ Bialenii to z pewnością dowód szczerych chęci.

...i tak. To jest artykuł propagandowy. Ku chwale terroryzmu dyplomatycznego.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
@Ivan von Vincis
Jesteście baronie obywatelem Bialenii?
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Nie znam Ivan von Vincis.
Czcigodny baronecie Siergiuszu!
Pragne stwierdzic ze nie slyszalem o niszzeniu Sarmacji od wewnątrz przez MSZ Bialenii, oraz z tego co wiem nie było to działanie państwa.
Jaka szkoda że Sarmaci zapominają o swoich akcjach.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Kolejnym krokiem naszej dyplomacji powinna być powolna inkorporacja krajów mikroświata, tak, aby powstało wielkie Imperium Sarmackie!
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
Ivan proszę Cię bądź poważny. Może i jesteś bardziej aktywny w Biełanii ale musiałeś coś słyszeć o usilnym dążeniu KJM (bodajże nawet członka Twojej v-rodziny) do zasiania fermentu... A w tym czasie był MSZ ich (lub Waszym, jeśli wolisz). Tak jak później jego "noty" dyplomatyczne. Również wysyłane jako biełański MSZ....
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
No no Coś sie dzieje przynajmniej.
Odpowiedz Permalink
GdL
Unormowanie tej kwestii to niezwykle ważny element dla spójności historii państwowości sclavińskiej. Jaka ta secesyjna Sclavinia nie była to była ciągłością historii Sclavinii i chwała MSZ Księstwa Sarmacji za to, że siądzie do rozmów z Bialeńczykami.
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Yutte - powiem tak. Nie uważam by było to wcześniej działanie przemyślane przez KJM'a, ale on był jednym obywatelem. A faktem jest też to, że Sarmaci swoimi jazdami na Bialenię jawnie do tego prowokowali. Między innymi w przemówieniu Młynka Kawowego na urodziny TIH - "Na pohybel Bialenii!". Yutte, ty reprezentujesz podobny pogląd
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Na pohybel Bielanii!
Odpowiedz Permalink
Michel von Vincis-d’Agnou
Złamałem śluby zwitarystyczne. Nawet zupy z dwa tygodnie nie kupowałem.

@JE Yutte Pónkrok Jako obywatel sarmacki sarmacki, poza aferą IES (a moje działanie nie zmierzało do destabilizacji KS, o tym że istnieje paragraf na złamanie tajemnicy korespondencji nie wiedziałem) niewiele złego uczyniłe. Do słów potępienia i obrazy KS się przyznaję, jednakowoż nie były, w mojej opinii bezzasadne. A działalność MSZ-tu należy oddzielić od mojej działalności obywatelskiej.

@JE Siergiusz Astekil Niezmiernie cieszę się z, wreszcie, obustronnej chęci do rozwiązania tej kwestii. Pragnę zauważyć że chęć do rozmów ze stroną sarmacką był w Rep. Bialeńskiej już w lato. Wysyłamłem zaproszenia, m. in. do JE Kawowego. Ale podsumowując, cieszę się, ale szkoda że tą decyzję podjęto dopiero teraz.

Komentarz wysłany z telefonu ok. 1500 km od własnego komputera. Za wszelkie błędy i literówki prprzepraszam.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Super. W końcu polityka zagraniczna ruszy "z kopyta" :)
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
@Ivan von Vincis, kilka komentarzy wyżej
A deklinację znacie?
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
@Ivan nie przeczę, że były ataki ze strony Sarmatów a szczególnie Sclavińczyków. Nie zaprzeczam również yemu że mam takie a nie inne poglądy na ten temat. Ale na najbardziej Ostateczną Kricjatę! Biełańczycy wcale nie są/byli lepsi. Wiem że to może być trudne lecz przez chwilę spójrz na Bialenię bez różowych okularów! Ponadto podałeś słowa Młynka. A wcześniej ze strony tamtego (Twojego, jeśli wolisz) państwa nie było prowokacji czy zagrań takich a nie innych?

To było pytanie retoryczne. Nie musisz odpowiadać.

@KJM mimo to że noty itp wwysyłałeś jako MSZ Bialenii a nie obywatel Sarmacji, to jednak nigdy nie przestałeś być sarmackim obywatelem, który przysięgał a potem postępował wbrew słowom tej przysięgi.

PS. Również przepraszam za błędy i prawie brak interpunkcji ale piszę z telefonu pod wpływem chwili i przeczytanych komentarzy...
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Nie znam Ivan von Vincin.

Czcigodny i młody Baronecie!
Uważam że może rok temu Bialeńczycy nie byli lepsi od Sclavińczyków, ale od tamtych czasów zmieniło się to, na co wy Sclavinczycy nie zwracaliscie uwagi. Zachowanie Bryenniosa i Kawowego tylko zaognia atmosferę między tymi dwoma narodami. Ty Yutte reprezentujesz pogląd typowo antybialeński, ale na szczęśćie nie afiszujesz go, pisząc byle gdzie - Na pohybel Bialenii! ani niszcząc w minecrafcie budynki Bialeńczyków *spogląda na Michała*
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Rozmowy międzymikronacyjne są potrzebne. Cieszę się, że MSZ się otwiera na szerszą współpracę międzynarodową :)
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
Czcigodny i trochę starszy ode mnie stażem Baronie!

Czyli uważasz, że nazywanie Sarmacji przerośniętą yoyonacją przez prezydenta tamtego państwa, czy wysyłanie not dyplomatycznych swoim stylem i argumentami uwłaczających zarówno Sarmacji jak i zdrowemu rozsądkowi, lub w czasie tej "wojny o NS" wprowadzanie projektu do Sejmu odnośnie zajęcia ziem Hellady i Stoyalii, czyli także ziem byłej secesyjnej Sclavinii, to oznaka tego "wydobrzenia". W takim razie niezmiernie się cieszę, że jeszcze rok temu mnie nie było w mikronacjach, bo ze słów Czcigodnego Pana jasno wynika, że wtedy to ich zachowanie naprawdę musiało być katastrofalne.

A takie przykłady można by mnożyć przez ostatnie miesiące drogi Ivanie.
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
I dobrze, że nie ratyfikujemy konwencji dreamlandzkich.

(tak, nabijam sobie aktywność, przepraszam - mógłbym tutaj nasmarować ścianę tekstu, ale po co?)
Odpowiedz Permalink
Susanne Delfina Kierkeller
Sprawa Bialenii jest bardzo ważna, przynajmniej według mnie.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
A terror dyplomatyczny to nie jest izolacja KS poprzez zmniejszanie obszaru zwanego zagrnica?
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
A dlaczego to miałaby być izolacja?
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Płaczę nad użytym logiem. Poniższe ładniejsze.. (Szczególnie w wersji kolorowej).
pieczec-msz.png
Odpowiedz Permalink
Daniel Chojnacki
Użyte to chyba te stare, magnumowe logo.
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
@Ignacy:

Nie miałem do niego dostępu. Tak jednak... uważam, że stare jest minimalnie lepsze :P
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Dlaczego ta Bialenia jeszcze nie zainkasowała nalotu dywanowego? Mamy 27 stycznia, jak długo mam czekać?
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.