Trybuna Diuków, Laurẽt Gedeon I, 18.01.2015 r. o 13:16
GiSletter 2/2015

3TA12qal.png

02.01.2015

- Twórca plebiscytu Rattus Norvegius-Chojnacki w artykule Sarmata Roku - ostatni etap zachęcał nas
do ostatniego głosowania.


- Krzysztof Czuguł-Chan w artykule "Gońca Czarnoleskiego" Kącik Alfabetowy T-Ż przekazuje nam nowe spojrzenie na alfabet.


05.01.2015

- Remigiusz Lwowski w artykule Nowy El Presidente przedstawia nam ostatnie wydarzenia z La Palmy.

10.01.2015

- Leszek Chojnacki de Rutch na łamach czasopisma „Ferment” w artykule Świniobicie przedstawia nam „Licznikocentryzm” – co to takiego, przeczytajcie!

- Ignacy Chojnacki-Ferski na łamach czasopisma „Ferment” w artykule artykule Kącik problemów XXI wieku. #1 przedstawia nam zawiłości języków sarmackich oraz swoją ich interpretację. Ciekawe spojrzenie na naszą rzeczywistość zachęcam.

11.01.2015

- W tajemniczo brzmiącym artykule Liga Snookera - ogłoszenia parafialne i niespodzianka Rattus Norvegius-Chojnacki zachęca do odwiedzin strony WWW przygotowanej specjalnie dla miłośników tej gry.
Zachęcam do odwiedzin strony. Znajdziecie tam wiele ciekawych zestawień i wyników.


12.01.2015

- Calisto Norvegius-Chojnacka opowiadając swą kolejną historyjkę „III SS RPG: Burda w Soli. Tropicana Drink zdemolowana” opisuje wyprawę "Czerwonego Sarmaty" dowodzonego przez kapitana Remigiusza Lwowskiego ściganego przez „Pogromcę Piratów”

13.01.2015

- Plebiscyt Sarmata Roku już prawie rozstrzygnięty. Rattus Norvegius-Chojnacki w artykule wyniki ostatniego etapu przedstawia nam zwycięzców, choć to jeszcze nie ostatnie głosowanie. Nie zaglądałeś – sprawdź wyniki. Wiele osób zostało zaskoczonych przedstawioną punktacją. Zapraszam.

14.01.2015

- Plebiscyt Sarmata 2014 Roku w ostatniej fazie głosowania. Rattus Norvegius-Chojnacki ostatni raz zachęca do oddania głosów. Głosować można do 21 stycznia do godziny 23:59 na dwóch finalistów. Serdecznie zachęcam do głosowania.

16.01.2015

- Głosowanie na forum Rządu i Rady Gellonii i Starosarmacji. Zgodnie z przedstawioną listą uprawnionych
do głosowania obywateli Marszałek Rady Rattus Norvegius-Chojnacki zaprasza do oddania głosów w sprawie : Premia za aktywność na forum.Głosować można do 21 stycznia do godziny 21:00.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Jack von Horn, Młynek Kawowy.
Serduszka
6 782,00 lt
Ten artykuł lubią: Yutte Pónkrokk, Jack von Horn, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Marek von Thorn-Chojnacki, Karolina Aleksandra, Helwetyk Romański, Kamil Warior von Vincis-Kazakov, Julian Fer at Atera, Sucio Vips, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Jack von Horn
Jestem obrażony. Brak RLP. Za karę twórca artykułu słucha radia od godziny 20.00 do 22.30.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Karę przyjmuję i melduję się o 20.00. Niestety RLP nie jest przedsięwzięciem GiS :(
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
O, strona snookera, bardzo fajnie :) Szkoda, że ja nie mam czasu na zrobienie stronki dla skoków i SKOL.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Leszku, czyżbyś przegapił wcześniejszy artykuł tego tyczący? :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Stronka skoków też by się przydała, nie wiele osób zna ten temat :)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Rattus: owszem :) Czasem (często? :D) zdarza mi się ominąć prasę zupełnie.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
No to dobrze, że GiSletter na coś się przydał :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Dość ciekawe informacje.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Laurencjuszu. Po raz kolejny wprowadzasz Czytelników w błąd, choć wierzę, że nie jest to celowe ;) Już tłumaczę dlaczego. Moja "historyjka" o piratach nie jest "historyjką" tylko sprawowaniem z sesji RPG (to właśnie jest wydarzenie, o którym swoją drogą powinna pojawić się informacja w GiSletterze). Jestem zasmucona, że tak duża inicjatywa została przez Ciebie pominięta i spłycona to miana "historyjki" :(
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
"Historyjka" to tylko takie wesołe porównanie w odniesieniu do humoru pojawiających się w artykułach piratów. Zgodnie z życzeniem od tej chwili piratów traktował będę z należytą powagą i zamiast słowa "historyjka" będę używał słowa "historia", albo dosłownie " fabularna historia sprawowana w sesjach RPG" jeśli jest takie życzenie.

PS : Sarmacka wrażliwość jest chyba w zenicie :(
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Nie chodzi o zwrot "historyjka". Chodzi o to, że to jest wierutna bzdura. Bo to, że pojawił się artykuł nie jest inicjatywą - inicjatywą jest powód dla którego się ukazał czyli Trzecia Sarmacka Sesja RPG

Swoją drogą o najlepszym i najgorszym wydarzeniu roku ubiegłego też nic nie wspomniałeś, a za godzinkę kończą się głosowania i być może ktoś, kto do tej pory nie dowiedział się o głosowaniu wziąłby w nim jeszcze udział.

Ja wiem, że redagowanie GiSlettera to ciężka praca, ale nie możesz w każdym wydaniu ignorować tego, co dzieje się na forum, bo tam toczy się nasze prowincjonale życie.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Sprawą względną jest to co się dzieje na forum. Uważałem, że należy zamieścić dane dotyczące głosowania w Radzie. W zaistniałej sytuacji proszę o wskazywanie wątków, które mam zamieszczać w GiSletterze, bo równie dobrze można wstawiać wszystkie aktualne, bo chyba też są ważne :(
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Początkowo w ogóle nie zamieszczałeś NICZEGO z forum. Jak poprosiłam o informacja z Rady, to zaczęły się pojawiać, za co jestem wdzięczna. Teraz proszę o wątki z życia prowincji (sama pisałam również o odznakach - gdy ktoś jakąś zdobył, ale aż tak katować Cię nie będę).

Co do tego, które tematy z forum, to jest proste - te które pojawiły się, lub w których pojawiło się coś ważnego w trakcie ostatnich dwóch tygodni. Czyli sprawdzasz tylko tematy, w których pojawiła się jakakolwiek odpowiedź w ciągu ostatnich 14 dni, jeśli jest tam coś godnego odnotowania, to warto o tym wspomnieć.

Z okresu ostatnich 14 dni pominąłeś:
1) Ciąg dalszy dyskusji nad systemem meldunkowym ze szczeólnym uwzględnieniem prezentacji projektów domków, na których wprowadzeniem aktualnie trwają prace
2) Rozpoczęcie głosowania na najgorsze wydarzenie 2014 roku
3) Rozpoczęcie głosowania na najlepsze wydarzenie 2014 roku
4) III Sarmacja Sesja RPG - Piraci z Tropicany

Przejrzenie wątków na forum zabrało około 3 minut, było ich o zgrozo aż 7. Nie gniewaj się, że się czepiam, ale GiSletter ma sens istnieć tylko wtedy, gdy jest prowadzony rzetelnie, a nie po łebkach.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
A. i jeśli chodzi o prasę, to zamieszczamy informacje o artykułach mieszkańców GiSu, nawet jeśli pojawiają się nie w Merkuriuszu, a np. w Gońcu Czarnoleskim, Fermencie, piSMOKu czy Parku.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Jeśli chodzi o prasę, to chyba widać, że w GiSleterze są inne niż Merkuriusz czasopisma, ale widzę że problem chyba dotyczy wyłącznie mojej osoby :(
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Niniejszym dyskusję o zakresie obowiązków w GiSletterze chciałbym zamknąć w wątku forum Rządu i Rady GiS.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Jesteś przewrażliwiony. Ale skoro rezygnujesz to Twoja sprawa.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Jesteś przewrażliwiona, ale masz rację rezygnacja to moja sprawa i reakcja na Twoje przewrażliwienie :(
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Zakres informacji, jakie mają się pojawiać z GiSletterze, to informacje z życia prowincji, a nie wybiórcze wątki, które Ty uważasz. Jak Cali słusznie zauważyła, wiele spraw pominąłeś pokazując, że w GiSie dzieje się mniej, niż faktycznie, a na to pozwolić nie można.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Już tylko tej wypowiedzi mi brakowało - dzięki !
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
A jeśli chodzi o prasę to:
Jack von Horn
Jestem obrażony. Brak RLP. Za karę twórca artykułu słucha radia od godziny 20.00 do 22.30.
Stone Cold Felimi-Liderski(wypowiedź pojawiła sie po pominięciu informacji o działaniach w Grodzisku)
W tym GiSLetterze jest tylko info o artykułach z Merkuriusza?

Dalej już mi się szukać nie chciało, ale był też problem z pomijaniem artykułów z piSMOKa. Pochwały przyjmować umiałeś, ale jak pojawia się KONSTRUKTYWNA KRYTYKA, to to już jest problem.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
O piSMOKU wsześniej nie wiedziałem i jeśli nie masz, aż tak krótkiej pamięci to może sobie przypomnisz. Cios poniżej pasa. Tego bym się po Tobie nie spodziewał.

PS : Nie spodziewał bym się też tego, że zauważysz wpis Hetmana, a nie przeczytasz GiSlettera, żeby nie zauważyć treści :(
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Abstrahując od kłótni, jeśli jest to GiSLetter — czyli wiadomości tylko z GiSu, a Hetman mieszka w Almerze, to skąd informacja o tym, że RLP jest przedsięwzięciem GiSu? Pytam z czystej ciekawości, zawsze myślałam, że to inicjatywa ogólnosarmacka.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
"Nie wiedziałem" to żadne wytłumaczenie. Otwierasz artykuł, patrzysz gdzie mieszka autor, jeśli w GiSie to warto o tym napisać, jeśli poza, pomijasz i już, pomijam już fakt, że piSMOK jest agregowany na stronie GiSu, więc gdybyś sobie zadał tę odrobinę trudu by tam zajrzeć, nie byłoby w ogóle problemu.

Z Hetmanem to może i nienajlepszy przykład, bo mieszka w Almerze. Mój błąd i przepraszam, ale pozostałe zarzuty są w pełni uzasadnione. I tak jak pisałam, to jest konstruktywna krytyka, która pojawiła się tu tylko po to, by GiSletter wrócił na poziom, jaki prezentował wcześniej. I wróci, z Tobą czy bez Ciebie.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Karo: Tak, ogólnosrarmacka, ale tworzona przez mieszkańca pewnej prowincji i ta prowincja za tę inicjatywę dostaje punkty w rankingu. Fakt, nie moja prowincja, bo wypadło mi z głowy, że się Hetman przeprowadził, ale za to przeprosiła wyżej.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
pomijam już fakt, że piSMOK jest agregowany na stronie GiSu, więc gdybyś sobie zadał tę odrobinę trudu by tam zajrzeć, nie byłoby w ogóle problemu.

Szanowna Pani, bo inaczej już mi trudno w chwili obecnej napisać.

Sprawdziłem piSMOK z dni 4.10,5.10,8.10,9.10 - GiSletter 19/2014, a piSMOK 12.10 i 13.10 - GiSletter 20/2014.

Proszę wskazać, który pominąłem ?
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
To, że diuk Czuguł-Chan był tak miły i po uwadze wicehrabiego Rasmusena dodał informacje o powrocie piSMOKa to nie sprawia, że problem jego pominięcie zniknął.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
W edycji jest tylko zmiana logo, a nie dodawanie treści czterech wydań piSMOKA. O ile dobrze pamiętam ja dodawałem piSMOKA, a w tym czasie Rattus dodawał dopiero pismoka do strony WWW GiS i było to na interwencję Rasmusena
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Nie rozumiesz istoty problemu, więc nie widzę sensu by kontynuować tę dyskusję. Przedstawione przeze mnie w komentarzach argumenty jasno pokazują o co chodzi. Przeczytaj jutro na spokojnie, to zrozumiesz.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
No widzisz Laurencjusz i po co Ci ten GiSletter był. Hłe hłe
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Może po to, żeby zarobić np. na listy? ;) Ale tak to jest, jak się człowiek rozdrabnia na dwie prowincje robiąc GiSletter, a później Regini Nostri, mające w zasadzie taką samą formę, jak bodajże pierwszy GiSletter. W końcu zawsze jest tak, że jednej rzeczy poświęca się więcej czasu i zapału, a dla tej drugiej już czegoś brakuje.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
Może po to, żeby zarobić np. na listy? ;) Ale tak to jest, jak się człowiek rozdrabnia na dwie prowincje robiąc GiSletter, a później Regini Nostri, mające w zasadzie taką samą formę, jak bodajże pierwszy GiSletter. W końcu zawsze jest tak, że jednej rzeczy poświęca się więcej czasu i zapału, a dla tej drugiej już czegoś brakuje.

Nie będę się już z tym kopał, bo już mi się nie chce :D
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Szkoda, że ktoś to traktuje jako rozdrabnianie się :(

PS: Słów brak i chęci też.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Pewnie, róbmy wszystko aby tylko i do przodu :) Takim sposobem Sarmacja już dawno przestałaby istnieć.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
Pewnie, róbmy wszystko aby tylko i do przodu :) Takim sposobem Sarmacja już dawno przestałaby istnieć.

Dzięki Tobie Szanowny Rattusie to mam taki zapał do pracy, że nie robię nic :(

PS : Marazm czuję i jakoś mi się nie chce!
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Po pierwsze, jeśli chcesz stosować słowa takie jak "szanowny", to rób to zgodnie z tytulaturą, Sł. P. Tytuły nie są tutaj dla zabawy.

Po drugie, Calisto nie jeden raz pod tym GiSletterem udowodniła Ci, że przeinaczasz fakty, nie publikujesz wszystkich informacji, które dzieją się w prowincji i nie wykonujesz swojej pracy należycie, a za co pobierałeś pieniądze. Choć powinienem wszędzie użyć tutaj czasu przeszłego. Nie jeden raz w poprzednich wydaniach dawała Ci uwagi, że coś jest nie tak i nie jeden raz ja sam pisałem Ci, że gdzieś popełniłeś błąd. Dowody są w komentarzach lub w notkach edycyjnych. Sprawdź. Spójrz prawdzie w oczy, ale prawda w oczy kole.

Gdybyś swoją pracę, za którą pobierałeś wynagrodzenie, wykonywał należycie, nie byłoby żadnego problemu.
Odpowiedz Permalink
Shilard Fitz-Oesterlen
Jak marazm, to idąc za słowami klasyka "przekujemy marazm w orgazm" :)
Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
Jak marazm, to idąc za słowami klasyka "przekujemy marazm w orgazm" :)

Właśnie tak pomyślałem, bo przed chwilą dostałem serce do tego artykułu od Premiera GiS, po złożeniu mojej rezygnacji i odwołaniu z Urzędu :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Gwóźdź do trumny wbił Rattus!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.