Park Stołeczny, Krystyna Prońko, 04.01.2015 r. o 19:02
Pomnik hetmana von Horna stanie na Awarze!

Witam drogich Sarmatów w placówce siostrzanej Ludowej Republiki Awary Południowej! Normalizacja życia publicznego w południowej części wyspy pod profesjonalnymi rządami Prezydent Bogumiły Wander postępuje bez zastrzeżeń.

Naród awarski nie zapomina jednak, komu zawdzięcza pokój i bezpieczeństwo (oraz kilka strzaskanych baraków i zabudowań mieszkalnych, ale rozumiemy, że gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą). Tą postacią jest Jack von Horn, Hetman sarmacki, dowódca sił zbrojnych zaprzyjaźnionego Księstwa, który przewodził wojskom, co wyparły scholandzkiego okupanta. Nasze skromne siły powstańcze nigdy by sobie z tym nie poradziły. Skromny kontyngent Sarmackiej Armii Ludowej również nie zdołał poradzić sobie ze Szkolandem. Nie boimy się więc powiedzieć, że Jack von Horn jest - jeśli nie Ojcem - to na pewno wielkim Wujem Ludowej Republiki.

W imieniu naszego młodego kraju chciałabym ogłosić konkurs na projekt pomnika Hetmana von Horna. Statua zostanie umieszczona w centralnej części miasta, przy skwerze, specjalnie na tę okoliczność przemianowanym na Skwer Ukochanego Wuja Republiki - Jacka von Horna.

Z pozdrowieniami i uściskami -
68BfPhxr.jpg
Krystyna Prońko (68 l.),
Ministra Spraw Zagranicznych LRAP
Członkini KC KPAP
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 310,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Kura, Ivan von Lichtenstein, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Jack von Horn, Łukasz Kowalczyk, Juraj Janosik, Karolina Aleksandra, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Jack von Horn
Poprosze pomnik z tylnym profilem.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
A nie możecie więcej tych pomników postawić? Hetman sam jeden Was nie wyzwolił.
Odpowiedz Permalink
Juraj Janosik
Ja bym tego publicznie nie mówił ;P
Permalink
Jack von Horn
Coooo to na Awarze był jeszcze ktoś oprócz mnie? W takim razie zrzekam się pomnika tyłem i proszę mnie ukazać od przodu.
Odpowiedz Permalink
Krystyna Prońko
Życzenie Hetmana jest dla nas rozkazem!
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Faktycznie pomysł z pomnikiem jest wskazany ;) do tego pamiątkowa tablica ku pamięci poległych żołnierzy KSZ i KGB...ale decyzja należy do władz prowincji.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.