Spisek cz.9 [Wicekról w potrzasku]
Seria wydawnicza: Spisek

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
###

Salon u Ryszarda Paczenki wyglądał majestycznie. Złote żyrandole, a do tego masa antyków, które tylko dodawały uroku temu miejscu. Przez ostatnie tygodnie bardzo skrzętnie ukrywał swoje kontakty z damami, które do niego dotarły. Pomimo, że wiedział kto stoi za zniknięciami ważnych osób w państwie, zachowywał się jakby nic nigdy nie wiedział. W salonie siadł naprzeciwko Karoliny. Wcześniej nakazał znajomemu lekarzowi zająć się Paralaksą, która nie była w dobrym stanie od kiedy przebywała w areszcie, ale był nieco poddenerwowany tym gościem.

- Rihanno, Karolino - skąd Paralaksa w Waszym aucie? Przecież uciekła z aresztu, a Helwetyk zasiał strach wśród ludu przed nią! - zapytał się Ryszard
- Ryszardzie! - krzyknęła Rihanna. - Obstawiam, że to nie jest najważniejszy problem dzisiejszego wieczora. Jesteśmy tuż przed konferencją i musimy omówić dalszy plan działania.
- Co proponujecie?
- Podasz się do dymisji po wieściach z Baridasu? - zapytała ironicznie Karolina.
- I co ja z tego będę mieć?
- Jeśli wszystko się powiedzie, ciepłe stanowisko na Dworze Książęcym - zachichotała Rihanna. - Szykuje się przewrót i dzisiejsza władza nie będzie mile widziana na wysokich stanowiskach.
- No dobrze. Na tą ofertę mogę się zgodzić, ale co z dowodami? Kogo chcecie obciążyć?

- Aleksander rozpoczął fabrykację dowodów. Markusa oskarżymy o przygotowywanie powstania w Południowym Baridasie, który został skrzętnie ukryty przed światem. W tym momencie Ty w porozumienie z Jackiem zarządzisz atak na ten region. Książę zostanie uwikłany w tajemnicze zniknięcia ministrów, a ja wspólnie z Karoliną rozpoczniemy idealną kampanię, która pokaże nas w świetle bohaterów narodowych - powiedziała Rihanna.

- Jak chcesz znaleźć Księcia, który prawdopodobnie zniknął?
- Wystarczy, że zostanie wygnany, kochany! Może knuć, ale do władzy już się nie dostanie.
- Ale poczekaj jeszcze. Co z Calisto i Rattusem. Oboje wiemy, że wciąż są w Południowym Baridasie. Będą mogli zginąć.
- Czy ktoś nie powiedział, że droga do celu nie obędzie się bez ofiar? - zapytała Karolina
- Macie rację. Potrzebujecie zorganizować konferencję? - zapytał się kobiet. W tym momencie do rezydencji dobiegło głośne pukanie. Przez okno był widoczny cień Aleksandra. Ryszard podszedł do drzwi i je otworzył. W tym momencie syn Rihanny wbiegł niemalże do pomieszczenia.

- Matko. Udało się! - krzyknął radośnie jej potomek!
- Karolino, Ryszardzie! Zwołujemy konferencję buhahahah!
Ryszard w tym momencie obdzwonił wszystkie redakcje. Za 15 minut miała rozpocząć się konferencja, a wszyscy byli nią bardzo podekscytowani.

###

Samochód wraz z małżeństwem Chojnackich dojeżdżał do ponurego więzienia w Ciuad de Bravo. Oboje byli bardzo wystraszeni tą sytuacją. Nie sądzili, że współpraca z von Lichtenstein i Aureliusz-Sedrowską może doprowadzić do tak tragicznych skutków. Jednak doskonale wiedzieli, że każda zdrada ich imienia nie będzie mile widziana w żadnym zakątku Sarmacji, a obietnica którą kobiety im złożyły powinna zostać spełniona. W takich myślach spędzali czas w swojej celi, której drzwi po chwili zostały otwarte.

- Rattus Norvegicus-Chojnacki! - krzyknął strażnik. Bojaźliwy mąż Calisto wyszedł ze swej celi, podążając za strażnikiem. Kierowali się do gabinetu komendanta tutejszej policji. Posadę tą sprawował nie kto inny jak Ignacy, który miał powiązania rodzinne z małżeństwem Chojnackich. Chwilę po wejściu komendant kazał Rattusowi usiąść.
- Proszę, proszę. Spiskujemy tak ładnie. Z kim? - zapytał zaciekowany Ignacy
- Nie myśl, że coś Ci powiem! Żadne cierpienie mnie nie złamie! A Twoje dni w tym zawszonym mieście są policzone! Członek dworu - pfuu!
- Rattus, nic się nie zmieniłeś. Ta Twoja duma tylko może przynieść Ci zgubę!
- Oby Twoja nie przyniosła Ci - wyśmiał ironicznie Ignaca
- Mam rozumieć, że nie będziesz współpracować z rodziną?! - zagrzmiał Ignacy. - Własnej rodziny się wyrzekłeś?!

- Nie zamierzam współpracować z brudasami.
- Straże! Proszę przyprowadzić naszego brutala - zaśmiał się Ignacy. Do gabinetu wszedł mężczyzna pokaźnego wzrostu. - Brutalu. Zostawię Ci go w gabinecie. Tylko proszę - nie uszkodź znów biurka.
Ignacy wyszedł z gabinetu. Po chwili było słychać szamotaninę i lament Rattusa. Krzyki zaczęły dobiegać wszystkich zakątków komendy.

###

Rihanna przygotowywała się z Karoliną do konferencji. Do sali balowej rezydencji Paczenki przychodziło coraz więcej dziennikarzy, ale i również zwykłych obywateli Księstwa Sarmacji. Wśród zgromadzonych reporterów można było zobaczyć gości z innych państw. Później do sali przybył również wezwany przez Ryszarda, Jack von Horn. Chwilę później rozpoczęła się konferencja - Karolina, Rihanna, Aleksander, Ryszard oraz Jack stanęli obok siebie przed zgromadzonymi gośćmi. Wystąpienie rozpoczęła Diuczessa von Lichtenstein.

- Sytuacja, która zmusiła nas do dzisiejszego wystąpienia nie jest zbyt miła. Odkryliśmy spisek, który był budowany od dawna w regionie Baridasu! Był niczym wąż i wpełzł się do struktur centralnych! - krzyczała Karolina. Na sali zaczęło panować poruszenie. - Aleksander, odkrył, że Wicekról Baridasu przygotowuje powstanie, które ma na celu obalenie całej władzy i podporządkowanie sobie Księstwa Sarmacji! Aleksander Państwu przedstawi szczegóły tych informacji.

- Drodzy Państwo. Niestety mam dzisiaj dowody, które udowadniają istnienie największego spisku w dziejach Sarmacji. Republika Południowego Baridasu pomimo, że była wymarła, okazała się doskonałą maszynką do zaopatrzenia militarnego Królestwa Baridasu! Będę walczyć o zbombardowanie krain bananów, bo inaczej zaraza chorego Markusa Arpeda zniszczy nas. Wymorduje dzieci i kobiety w imię władzy! - na sali panował coraz większy chaos. Reporterzy nie dowierzali w to co usłyszeli z ust Aleksandra.

- Jednak to nie wszystko. - powiedziała Rihanna. - Książę Sarmacji zbiegł, ponieważ jest zamieszany w zaginięcie Siergiusza Asketila oraz Avrila von Levengothona. Dostaliśmy informacje od zabójców, którzy pracowali na ich zlecenie. Ci Panowie prawdopodobnie nie żyją. Będziemy dążyć, aby Tomasz Ivo Hugo stanął przed Trybunałem! - po wypowiedzi Rihanny tłum zaczął coraz bardziej się burzyć tymi informacjami. Nikt nie dowierzał, jednak dowody, które posiadali występujący, były jednoznaczne. W Sarmacji rozległa się zaraza. Po chwili na podest wyszedł Jack von Horn.

- Wspólnie z Kanclerzem po tych wszystkich rewelacyjnych, wydaliśmy rozkaz nalotów na teren Republiki Południowego Baridasu, który stanowi zagrożenie dla obywateli Księstwa Sarmacji. - Hetman skończył swoją wypowiedź, a tłum zaczął się wzajemnie przekrzykiwać, zadając przeróżne pytania. Przez szum wielu głosów zaczęła krzyczeć Karolina.

- Szanowni Państwo! Tak nie będziemy współpracować! Zapraszamy jutro o godzinie 9 na kolejną konferencją. Proszę się uspokoić i na spokojnie zadać nam pytania. - w tym momencie wszyscy wyszli z sali.

Zapraszam do przeczytania części 8.
cVFsv832.png
Serduszka
6 749,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Yutte Pónkrokk, Markus Arped, Laurẽt Gedeon I, Vladimir ik Lihtenštán, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Tomasz Ivo Hugo, Krzysztof Kura, Marek von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Ave Ja :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Na dniach ostatni odcinek, który wszystko wyjaśni! A być może będzie początkiem nowego etapu ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Szkoda tylko, że mój Dowódca tj. Szanowny i powszechnie znany st. sierż. Paczenko jest bardzo chory. W imieniu własnym i całego batalionu informatyki i łączności życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia :)
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Mój lament? Mój?! Toż to brutal tak skomleć zaczął! :D
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Nooo nieeee... Zamknąć taką damę w lochach? Ignacy wstydź się ;)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Fajnie napisane :) Również życzę Dowódcy Laurencjusza powrotu do zdrowia, bo słyszałem, że to fajny chłop :)
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Świetne, czekam na kolejne części z niecierpliwością ;3
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Ciekawy odcinek, akcja bardzo ciekawie się rozwinęła...
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Ciekawy odcinek, akcja bardzo ciekawie się rozwinęła...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.