5 pytań do - Siergiusz Asketil
Seria wydawnicza: 5 pytań do

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
img_948_10.jpg

Powrót "5 pytań do" po 2 latach nieobecności nie może obyć się bez fajerwerków! Dzisiejszego dnia w swoim skromnym gabinecie goszczę postać, która jest znana wszystkim Sarmatom oraz być może i Dreamlandczyków. Ojciec Almery, Pierwszy Cenzor oraz wybitny dyplomata - Siergiusz Asketil

Rihanna Aureliusz-Sedrowska(RA): Siergiuszu, powiedz mi - od jakiego momentu wkręciłeś się w Sarmację. Co było takim punktem zapalnym w Twoich działaniach?

Siergiusz Asketil (SA): Do Księstwa Sarmacji, po raz pierwszy, zawitałem już dwa tygodnie po przybyciu do świata mikronacji. Można wiec rzecz, że pomimo tego, iż byłem obywatelem dreamlandzkim, równolegle żyłem i zapoznawałem się z Księstwem. To życie, we wstępnych fazach, było różne i zazwyczaj ograniczało się do budowania relacji na linii Ekorre - Grodzisk. Jednak już wtedy miałem okazję poznać wiele wspaniałych osób, dzięki którym - po zaskakujących wydarzeniach w Królestwie Dreamlandu - 28 lipca złożyłem wniosek o obywatelstwo. Punktem zapalnym byli zatem ludzie oraz wiele pozytywnych relacji z Sarmatami.

RA: Jakie wspominasz najmilej inicjatywy stworzone przez Ciebie? Co było najlepszym momentem w Twoich działaniach Sarmacji?

SA: Obywatelem Sarmacji jestem dopiero pół roku, wobec czego ciężko mówić o zrealizowanych długotrwałych inicjatywach. Mogę być jednak zadowolony z podjętych przeze mnie prac nad Królewskim Miastem Almerą, dzięki którym nieco zapuszczona stolica Baridasu powoli odzyskuje swój blask. Równie ważne są także te mniejsze inicjatywy, jak Międzymikronacyjny Klub Miłośników Strategii, Mikro, czy realizowane z Jackiem von Hornem Radio Sarmacja. Każde działanie, które przyniosło pozytywny oddźwięk, wspominam bardzo miło.

RA: Czy dobrze oceniasz swoją pracę jako Minister Spraw Zagranicznych? Może były jakieś niedogodności, które musiałeś pokonać. Jeśli tak to jakie?

SA: Ciężko oceniać swoją pracę na stanowisku ministerialnym. Mogę jednak śmiało stwierdzić, że wszystkie moje działania jako Ministra Spraw Zagranicznych zawsze dążyły do tego, aby przynieść Sarmacji jakiekolwiek korzyści. Znacząca będzie dopiero ta kadencja, podczas której zaprezentowane zostaną zmiany, ważne z punktu widzenia dalszych losów sarmackiej dyplomacji.
Największą niedogodnością jest zdecydowanie sprawa Awary Południowej, gdzie zagraniczni politycy nie zawsze potrafią czytać ze zrozumieniem. Wtedy należy poświęcić sporo czasu na tłumaczenie stanu faktycznego, co i tak nie zawsze zdaje egzamin. Nie ma jednak przeszkód, których nie da się pokonać i wszelkie problemy staram się jak najszybciej rozwiązywać.

RA: Baridas to najważniejsza prowincja w Twojej v-karierze. Czy Almerska Komunikacja jest znakiem poważnych w Almerze? Jeśli tak to jakich. Jaką masz w ogóle wizje na Almerę?

SA: Rozwój miasta zależy tylko i wyłącznie od mieszkańców. W przypadku Almery mamy jednak wielu chętnych do pomocy, dzięki którym małymi kroczkami idziemy w kierunku odnowienia Królewskiego Miasta. Pierwszym takim krokiem był nowy plan Almery, nad którym to pracowałem parę miesięcy. Niedawno zaprezentowana Almerska Komunikacja Miejska ma być natomiast projektem, który odróżni nas od pozostałych lokacji. Będzie zachętą do osiedlenia, oferując ciekawe jak na mikronacje rozwiązania. Nie wszyscy preferują przeciąganie wszelkich aspektów życia w różnorodne systemy. Są one przydatne, ale nie zawsze koniecznie. My, w Almerze, chcielibyśmy postawić na fabułę i zależność mieszkańca od innych mieszkańców. Chcemy stworzyć zgraną, rodzinną miejscowość z możliwościami osobistego rozwoju.

RA: Siergiuszu tak na koniec, może spytam się - jakie są najważniejsze 3 osoby w wirtualnym świecie dla Ciebie i przede wszystkim dlaczego one.

SA: Jest to bardzo ciężkie pytanie, na które trudno mi odpowiedzieć. Wśród tych trzech osób umieściłbym jednak swoją wirtualną rodzinę... Ojca Steda, który wprowadził mnie w mechanizmy świata wirtualnego, a także nie pozwolił, abym zbyt szybko z tej zabawy zrezygnował. Syna Martina, z którym realizowałem wiele wspólnych projektów, a w trudnych chwilach był dla mnie oparciem. Natomiast trzecia osoba to już niebywały problem i pozwolę sobie wymienić więcej nazwisk... Zaczynając od Dreamlandczyków wyróżniłbym w szczególności Simona McMelkora, który był jednym z moich pierwszych mentorów, Jego Królewską Mość Marcina Mikołaja, Fabiolę de Willibald, a także Daniela von Witta. Dużą rolę odegrał również Morfeusz Lucjusz Tyler, Wielki Książę Solardii, z którym aktywnie współpracowałem w 2013 roku. Z Sarmatów muszę natomiast wymienić Karolinę von Lichtenstein, Markusa Arpeda, czy Michała Bryenniosa. Oczywiście, na swojej mikronacyjnej drodze spotkałem więcej fascynujących osób, ale wyżej wymienieni przyczynili się w sposób szczególny do sukcesów, które odniosłem w swoim v-życiu.

RA: Dziękuję Ci serdecznie za udzielony wywiad i życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku.

Wszystkim Sarmatom "Puls Sarmatów" życzy samych szczęśliwych chwil w najbliższym roku! A kolejne wydanie 5 pytań do już wkrótce. Spisek wkrótce będzie miał swoje przedostatnie wydanie na które serdecznie zapraszam!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Wincenty Wałachowski, Rattus Norvegicus-Chojnacki.
Serduszka
10 181,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred, Olivia Sara Bohuslav, Yutte Pónkrokk, Kamil Warior von Vincis-Kazakov, Konrad Jakub Arped-Friedman, Vladimir ik Lihtenštán, Siergiusz Asketil, Młynek Kawowy, Michał Pséftis, Markus Arped, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Krzysztof Kura, Helwetyk Romański, Adam Jerzy Piastowski, Wojciech Wiśnicki, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Adunaphel Kovall.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
A mi nie udzielił wywiadu :(
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Remigiusz Lwowski: teraz mam trochę więcej czasu, więc zapraszam serdecznie ;-)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Dajesz, dajesz ten Spisek :>
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Będzie do niedzieli :D
Cytuję:
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Dobrze się czytało. Gratuluję reaktywacji :)
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Sergiusz po drugiej stronie mikrofonu :) Kiedyś przeprowadził wywiad ze mną, ale widzę że doskonale mu idzie rola pytającego jak i odpowiadającego ;3
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.