Park Stołeczny, Defloriusz Dyman Wander, 23.12.2014 r. o 00:44
Wolna, socjalistyczna Awara!

Uciemiężony, wycieńczony wojną lud Awary Południowej staje wreszcie przed szansą na uzyskanie długo wyczekiwanej wolności. Dwa lata po słynnym reportażu Kiełbasy Krakowskiego ( http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/2712/ ) mieszkańcy ostrzelanego portu witają mnie z uśmiechem, pierniczkami, i czerwonymi flagami z konturem wyspy. Zwracam delikatnie uwagę, że o ile pierniczki są pyszne, o tyle flaga nieco brzydkawa. Mieszkańcom jest przykro, natychmiast więc zmieniam temat; budowa socjalizmu natychmiast poprawia im humor.

Komitet Centralny Komunistycznej Partii Awary Południowej przez lata funkcjonował w podziemiu. Dziś jego działacze witają mnie w miejskiej agorze na niewielkim pagórku, z którego widać ostrzelany mur zaznaczający sarmacką granicę. Uchwałę o wybraniu mnie na Pierwszego Sekretarza i tymczasowego Naczelnika Awary przygotowano już kilka dni wcześniej. Teraz podpisujemy ją tylko, zakąszając legendarnym miejscowym śledzikiem. To samo czynimy z ustawami o nacjonalizacji miejscowej własności scholandzkiej. Przyglądają nam się uczynni funkcjonariusze Milicji Ludowej.

A59Gu9Jc.jpg
Na zdjęciu: uczynny funkcjonariusz Milicji.

Uszczęśliwiony Lud organizuje się szybko i sprawnie. Nikt nie miał wątpliwości, że pierwszą inicjatywą, jaką należy podjąć po wyzwoleniu, powinien być Konkurs Piosenki Radzieckiej. Śpiewano wszystkie utwory wykonywane przez towarzysza Radzieckiego na przestrzeni jego v- życia. Triumfalne zwycięstwo odniósł Mateusz Maggi, pół człowiek, pół sałatka warzywna, który śpiewał hymn bialeńskich agresorów. Bawiliśmy się wspaniale. Potem wszyscy rysowaliśmy plakaty propagandowe.

Nm9RSky4.jpg
Jeden z plakatów propagandowych powstałych w trakcie warsztatów.


Walka o socjalistyczną Awarę jeszcze nie zakończona. Przed nami demokratyczne wybory. O wszystkim będziemy donosić na bieżąco.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 743,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Kura, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Fortynbras Axel Neekerinainen, Yutte Pónkrokk, Jack von Horn, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Paulus Buddus.
Komentarze
Jack von Horn
Krew przelana a Awara znacjonalizowana?
Odpowiedz Permalink
Mateusz Waszkiewicz
socjalizm czyli komunizm niechcialbym zyc w komunistycznym miescie oraz wspolczuje mieszkajacym
Permalink
Helwetyk Romański
Trzecia!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Czwarta!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Piąta! A gdzie w tekście odniesienie do Ludowego Cesarstwa Awary? Byłoby to nawet śmieszne, gdyby koledzy Wandejczycy projekt bardziej rozwinęli :)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Ależ Pierwszy sekretarzu - zaedwie 3% populacji Awary to zadeklarowani komuniści. Mam pytanie, gdzie oni byli jak Awara była scholandzka? Ja się pytam!!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Cytuję:
socjalizm czyli komunizm
aha.
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Socjalizm czyli komunizm czyli niedogotowanozupizm w barze mlecznym, czyli masowe zachorowania na kiłę oraz współczuję chorującym!
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
@Paulus Buddus - Zdeklarowani, niezdeklarowani, nie ma niekomunistów, są tylko nieodpowiednio indoktrynowani :) Byli oczywiscie w awangardzie walki z okupantem.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.