Liga snookera - totalna dominacja!
Seria wydawnicza: Sport w prowincji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
74um08B2.pngMoi Drodzy,

Nadszedł ten czas, aby oficjalnie podać do publicznej wiadomości wyniki III turnieju w ramach Ligi Snookera! W skrócie streścić ten turniej można używając dwóch określeń: dominacja oraz wejście smoka. Dlaczego? Tego dowiecie się czytając kolejną ścianę tekstu mojego autorstwa okraszoną garścią masochistycznych statystyk. Zapraszam!

Kilka dni temu rozegrane zostały dwa najważniejsze mecze, spotkania na szczycie, czyli mecz o III miejsce oraz finał całego turnieju. Oprócz tego miały zostać rozegrane spotkania, które określają pozycję na niższych lokatach. Niestety, jeden z nich z przyczyn realowo czasowych nie odbył się, jednak niżej znajdzie się kilka słów wyjaśnienia. Nie zamęczając Was zbytnio mało ważnymi informacjami, przejdę teraz do prezentacji wyników.Mecz o III miejsce:

Calisto Norvegicus-Chojnacka 2 – 0 Ignacy Chojnacki-Ferski

Mecz, w którym przy stole stanęły osoby z tego samego rodu. Normalnie siadające często przy tym samym wspólnym stole, jednak w tym przypadku jako przeciwnicy walczący o najniższy stopień podium. Niech Was nie zwiedzie wynik, bowiem Ignacy pomimo zera obok imienia nie oddał sprawy tak szybko i Calisto musiała wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Co się udało. Wygrała 55-32 oraz 67-27 przy brejkach 15-12.Finał:

Rattus Norvegicus-Chojnacki 2 – 1 Wojciech Wiśnicki

To był niezwykle zacięty mecz, w którym dopiero 3 frejm okazał się decydujący w zasadzie prawie od samego początku. Ja sam tego spotkania obawiałem się najbardziej wiedząc, na co stać Wojciecha. Tym meczem udowodnił, że na finał całkowicie zasłużył a zwycięstwo w finale być może będzie tylko kwestią czasu i odrobiny szczęścia. Pierwszy frejm zapisany został dla mnie 68-49. Drobna pomyłka pod koniec Wojciecha i moja rozważna gra – tak można podsumować pierwszą część finału. Drugi frejm nie układał się dla mnie pomyślnie od samego początku. Wojciech uciekł mi i pomimo tego, że na chwilę wyszedłem na prowadzenie, to skończyło się 43-54. Mój przeciwnik wykazał się niezwykłymi umiejętnościami. Ostatni frejm to w zasadzie moja perfekcyjna gra, choć nie ukrywam, że dwa nieznaczne błędy Wojciecha pomogły mi, dzięki czemu wygrałem 97-15. Brejki – 32-17.Spotkanie o 5-6 miejsce:

Zbyszko von Thorn-Broniek 2 – 1 Jack von Horn

Kolejny niezwykle zacięty mecz dwóch utalentowanych snookerzystów. Nieznaczne różnice w poszczególnych frejmach (50-75, 63-52, 74-58) tego dowodzą. Jack na pocieszenie zdobył wyższego brejka: 16-26. Jestem przekonany, że ta dwójka nie raz jeszcze porządnie zamiesza i z całą pewnością grać będą o najwyższe cele.


5RXQ4T4Z.png
GNn91K54.png
Reasumując, pierwsze miejsce, Złotą Bilę i 140 punktów do rankingu ogólnego zdobywam ja i co za tym idzie umacniam się na pierwszej pozycji rankingu wszech czasów. Czy to już dominacja? Być może. To jednak nie może spowodować gry na luzie. Zaraz za mną jest kilka osób, którym dobrze kij w dłoniach leży, a więc trzeba mieć się na baczności. Z drugiej strony to moje 3 zwycięstwo w finale turnieju z rzędu, a więc mogę być zadowolony.Drugie miejsce, Srebrną Bilę, 120 punktów do rankingu i 7.500 libertów otrzymuje Wojciech Wiśnicki! Rozpoczął rywalizację właśnie od tego turnieju i już na samym początku pokazał, że jest to jeden z najgroźniejszych rywali. Przegrał po zaciętym pojedynku dopiero w finale. A to o czymś świadczy!
mmA4EUdM.png
SdyLQCqx.png


Trzecie miejsce, Brązową Bilę, 100 punktów do rankingu i 5.000 libertów otrzymuje moja urodziwa małżonka – Calisto! Nie od dziś znana jest ze swojej dobrej gry, a w tym turnieju uległa tylko Wojciechowi i mi. 3 miejsce zasłużone i miejsce wśród najlepszych.
Kolejno na 4 miejscu uplasował się Ignacy, na którego konto wędruje 80 punktów, na piątym Zbyszko (plus 60 punktów), dalej Jack (40 punktów) oraz na chwilę obecną z zerowym dorobkiem za ten turniej pozostają Karolina i Yutte (miejsca 7-8). Ich mecz niestety nie został rozegrany, jednak jeszcze nic straconego. Uznaję to spotkanie jako zaległe i jeśli zostanie rozegrane w dowolnym terminie, na miejsce zwycięzcy powędruje 20 punktów rankingowych. Jest jeszcze o co walczyć!

Przewidywałem także nagrodę za najwyższego brejka, którego zdobyłem ja. Przypominając, były to 64 punkty w meczy grupowym z Jackiem. Sobie rzecz jasna nagrody wypłacać nie będę. Dodatkowo przewidziana była nagroda za przekroczenie brejka 50 punktów i tego dokonały aż 3 osoby! Oprócz mnie jeszcze Wojciech – 52 punkty oraz Calisto – 51 punktów. Na ich konto wędruje suma po 3.000 libertów. Gratuluję!

Niniejszym ogłaszam także już teraz zapisy na kolejny turniej, który planuję rozpocząć zaraz po świętach lub w okolicach Nowego Roku, w zależności od ilości chętnych.

Zgłaszać proszę się w komentarzach pod tym artykułem. Gwarantuję niezapomniane emocje, górę libertów do wygrania i miło spędzony czas :) Miłą niespodzianką jest to, że ostatnio wziąłem się do pracy nad stroną dla Ligi Snookera i jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, do końca roku uporam się z pracami i Liga doczeka się rozwiązań systemowych. Znacznie to prace ułatwi i urozmaici zabawę.

Za dzień lub dwa, żeby Was zbytnio nie zamęczać, przedstawię tabelę szczegółową oraz tabelę ogólną wraz ze statystykami. Sporo się zmieniło, jest kilka przetasowań.

Zapraszam do zabawy!Organizator Ligi Snookera,
Rattus hr. Nrv-Ch
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 947,00 lt
Ten artykuł lubią: Jack von Horn, Karolina Aleksandra, Sucio Vips, Adunaphel Kovall, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Wojciech Wiśnicki, Zbyszko Gustolúpulo, Yutte Pónkrokk.
Komentarze
Jack von Horn
Zapisuję się.
Odpowiedz Permalink
Igor Żdanow
Zgłaszam się.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
I to rozumiem! :) Ja, rzecz jasna, udział biorę, z nieoficjalnego źródła wiem, że Cali również :)
Odpowiedz Permalink
Sucio Vips
chyba sprubuję
Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Ja również zgłaszam swój udział!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Kto wie mam kilka dni na zastanowienie, może się namyśle...
Permalink
Yutte Pónkrokk
Zgłaszam się!
Odpowiedz Permalink
Wojciech Wiśnicki
Zgłaszam się. Ale. Byłbym jednak za rozpoczęciem po Nowym Roku. Święta i po Świętach to dość ograniczony czasowo okres. Chwila wolnego i Sylwester. Na snookera może zabraknąć czasu, i w efekcie i tak by się prawdopodobnie przedłużyła pierwsza faza rozgrywek, więc może lepiej zacząć jak już wszyscy powrócą do normalnego funkcjonowania? ;)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Dominacja, dobre sobie! Z małżonka nawet przegrywał! :D
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Zapisuje sie oczywiście! Dołączam sie rownież do wniosku o rozpoczęcie po nowym roku!
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Największe brawa chyba nalezą sie Calisto za to, że wciąż do niedawna była amatorem, a dziś z kazdym turniejem co raz odważniej atakuje czołówkę i mamy podium!
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
No to zaczniemy po nowym roku :)

Zbyszko, dominacja jest, zobaczysz na tabelach :D w trzech ostatnich turniejach tylko Ty raz ze mną wygrałeś. Kiedyś tam pamiętam, że problemy miałem tylko z Troyem, Tobą i Wojciechem :) Ale wszystko przed nami, z turnieju na turniej coraz trudniej A i Cali ostro trenuje, więc kto wie, kto wie...

Tak czy inaczej mi tam pasuje, że jest coraz wyższy poziom :)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
A no zobaczymy jak będzie :) Fajne jest to, że są w KS jakieś rozgrywki sportowe, w których nawet takie "dwie lewe nogi" jak ja mogą błysnąć :D
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Już nie przesadzaj, jak jeszcze nie jesteś w topce, to już nam depczesz po kijach :) Sam wiem, bo gramy prawie codziennie przecież :)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Ano właśnie, też mógłbym czasem potrenować! :D
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
My gramy praktycznie prawie że codziennie! I jeśli jesteśmy, to tylko Kraków. Stół mam zawsze prywatny, więc skrobnij na FB, jak będziesz chciał :)
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Na marginesie, jakby ktokolwiek chciał pograć, potrenować lub poznać zasady, to zapraszamy :)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
No tak, a ja nie zaglądam do gry poza turniejem! Potrenowałhym z wami, ale wiecie jak moje wieczory wyglądają! :D
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Oj tam, od czasu do czasu na pewno masz trochę wolnego, a my od czasu do czasu gramy o różnych porach :)
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Podsumowując:
1. Rattus
2. Calisto
3. Jack
4. Igor
5. Sucio
6. Yutte
7. Wojciech
8. Zbyszko
9. Być może Sławomir :)

Ktoś jeszcze? :)
Odpowiedz Permalink
Sucio Vips
a gdzie gramy?
Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
http://gryonline.wp.pl/gry.online-snooker-2009.html

Ale to spokojnie, przewidywany start - 1 stycznia nowego roku :) Turniej noworoczny ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
W takim razie, mam czas do świat do namysłu...
Permalink
Ludwik Tomović
Też bym chętnie spróbował.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
No to mamy 9 osób pewnych :)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Zgłaszam sie! ;)
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Hmm... 10 osób z KS + na razie pewne 3 spoza... Jest dobrze :D
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Nie ma to jak się przez pomyłkę posercować, to uczucie.... :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Krzysztof "The Fail" Czuguł-Chan zgłasza się na rozkaz.
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
Zapisuję się!
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Great! 15 osób :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.