Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 24.11.2014 r. o 03:01
Podsumowanie pracy Rady Ministrów
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
bg_header_coa.png

Sarmatki! Sarmaci!


Jeszcze tydzień pozostał do rozwiązania Sejmu Walnego, a więc i zakończenia kadencji tej Rady Ministrów. Pora zatem na podsumowanie tej kadencji i osiągnięć Rządu. O działaniach Rządu staraliśmy się Was informować za pośrednictwem Ćwirka lub Forum Centralnego, jednak nie o wszystkich i nie zawsze — stąd też potrzeba podsumowania.

Jedną z rzeczy wymienianych w założeniach programowych rządu była reforma rankingu prowincji, która właśnie dobiega końca. Podstawową sprawą było jego uproszczenie. Zaproponowałam nowe podejście do kryteriów dotychczas ocenianych oraz nowy element — wyzwania, które będą musiały być wykonywane przez samorządy. Już w tym tygodniu pojawi się wątek, w którym będzie można proponować wyzwania, i cóż, zobaczymy jak to się sprawdzi, jednak mam nadzieję, że będzie to element uatrakcyjniający ranking i zachęcający mieszkańców samorządów do aktywności.

Kolejną rzeczą, którą zarządzała Rada Ministrów, był Państwowy Komitet Oceny Jakości. Jego głównym i jedynym zadaniem jest ocenianie artykułów nominowanych do tytułu „Artykułu na Medal”. Obecnie, aby taki artykuł uzyskał nominację, musi dostać minimum 10 serc. Posiedzenia komisji są zwoływane co parę dni. Na nich każdy członek komitetu musi dać każdemu artykułowi plus, minus lub wstrzymać się od głosu (np. w przypadku, gdy artykuł został napisany przez niego). Obecnie członkami komitetu są Avril diuk von Levengothon (Podkanclerzy i przewodniczący), Rihanna hr. Aureliusz-Sedrowska, Siergiusz bnt Asketil i Karolina diuczessa von Lichtenstein.

Powołano także nowego dyrektora IESu — Karolinę diuczessę von Lichtenstein. W ciągu tej kadencji jako Kanclerz poprosiła ona Ministra Dziedzictwa Narodowego, Mateusza hr. von Lichtenstein-Iontza, o dokonanie przeglądu poradników. Na podstawie raportu z tej czynności dokonano aktualizacji poradników i dopisania nowego wykładu. O szczegółach podjętych czynności poinformowano w poście na forum. Ponadto, rozmawiano z mentorami IESu i upewniano się, że witają oni nowych mieszkańców. Sama pani dyrektor również stara się podsuwać im poradniki i odpowiadać na pytania.

Ogłoszono konkurs na nowego dyrektora SOBOSu. Jedynym kandydatem był Ivan Dymitr bnt von Vincis-Kazakov, jednak jego kandydatura została odrzucona przez Radę Ministrów, wobec czego obecny dyrektor instytutu dalej jest na swoim stanowisku.

W resorcie Spraw Zagranicznych w tej kadencji działo się bardzo dużo. Już niedługo po rozpoczęciu kadencji do Sarmacji dobiegły słuchy o rewolucji w Rotrii, tym ciekawsze, że poprzedni Patriarcha mocno ubiegał się o podpisanie umowy o stosunkach dyplomatycznych z Księstwem. Gdy ten punkt był bliski realizacji, nagle w Rotrii sytuacja zmieniła się diametralnie. Zastanawialiśmy się z ministrem Siergiuszem bnt. Asketilem, jakie oficjalne stanowisko obrać w tej sprawie i kontaktowaliśmy się z obiema stronami konfliktu. Naszą konkluzją było to, że nie możemy zająć żadnego stanowiska, nie znając wszystkich szczegółów konfliktu.

Rozmawialiśmy także o sprawie Republiki Bialeńskiej i jej roszczeń do wyspy Nowa Sclavinia. Prywatne rozmowy jednak wykazały, że żadna ze stron konfliktu nie ustąpi, więc nie ma sposobu na pokojowe rozwiązanie go, póki co. Chcielibyśmy jednak zapewnić, że opinie przedstawiane na forum Sarmacji i IRCu przez prywatne osoby nie są opiniami Rady Ministrów.

Odbyto podróż do Republiki Palmowej, gdzie minister rozmawiał z jej mieszkańcami. Wyrażano między innymi radość, że Sarmaci biorą udział w wydarzeniach organizowanych w Republice (Regaty czy zawody w Haxballu). Sarmacja dostała także zaproszenie na wydarzenie w Republice, Karnawał Maskowy. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim, bowiem jest ono naprawdę ciekawe.

Baronet Asketil jest także Prefektem Generalnym. Działał w tej kadencji, uspokajając strony konfliktów. Apelował także o to, aby nie pisać zbyt często zbyt krótkich wypowiedzi. Póki co, nie wyciągnął z tego tytułu żadnych konsekwencji wobec nikogo, ale warto posłuchać jego apelu. Jego Podprefektem Generalnym był Mateusz kaw. Korecki, zaś na kolejnego prefekta powołano Mateusza Wilhelma.

Podczas całej kadencji regularnie aktualizowano stronę Księstwa Sarmacji na Facebooku, informując o wydarzeniach, akcjach i linkując do artykułów. Ponadto, uzupełniano Fundusz Pracy co tydzień i dodano do spisu władz również władze samorządowe.

Rozpatrzono pozytywnie dwa wnioski o zwrócenie pieniędzy pobranych na poczet podatku od nieaktywności. Wykorzystano także wszystkie terminy na emisję znaczków typu Leblandia czy Urodziny TIHa. Zorganizowano nawet konkurs na jeden znaczek, w którym wygrała propozycja diuczessy Norvegicus-Chojnackiej, związana z kryzysem Rankingu Prowincji. Wypłacono dotację na II Turniej Strategii Turowej. Powołano nowego redaktora GAPu — Krzysztofa St. M. diuka Kwaziego. Obecnie w jego redakcji jest też Henryk diuk Leszczyński, a okazjonalnie nowe wiadomości do GAPu dodaje diuczessa von Lichtenstein.

W trakcie kadencji aktywność stracił Ryszard hr. Paczenko, Minister Spraw Wewnętrznych. Jego obowiązki zostały przejęte przez Kanclerza, zaś parę dni temu na to stanowisko powołano Martina bnt. Schlesingera-Asketila.

Skierowano strażaków Książęcej Straży Ogniowej do działania w pożarze Markony, a potem w ferskim tsunami, zaś za udział w akcji nagrodzono ich awansem i premią pieniężną. Wprawdzie planowano większą reformę KSO, jednak akt prawny, który by ją sankcjonował, jest obecnie pisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Jeśli zdążymy do końca kadencji, zostanie on wdrożony w życie — jeśli jednak nie, najpewniej przekażemy go kolejnemu rządowi.

Obecnie ze względu na prośby pana Hansa, trwa debata nad tym, komu powierzyć organizację sarmackiego etapu Our Sound 2015. Rada Ministrów obraduje także nad kształtem Funduszu Pracy, który w obecnej formie kończy się 1 grudnia i niedługo przedstawi swoje propozycje w tym zakresie.

Przypomniano także na forum o tym, że grafiki zgłaszane do rotatora na stronie głównej winne być dobrej jakości, oraz zapoczątkowano dyskusję na temat kwestii opłat za rotator. W tej sprawie planuje się przeprowadzić sondę, która da następnej Radzie Ministrów wskazówki, jak postępować w tej sprawie. Odnośnie opłat, debatowano także nad opłatami za publikowanie Ćwirków, jednak pomysł został odrzucony.

Rada Ministrów rozpoczęła także dyskusję o Inicjatywie Miesiąca, w związku z kontrowersjami zgłaszanych przez niektórych mieszkańców, dotyczących tego, że jedna inicjatywa może wielokrotnie wygrać plebiscyt. Ustalono, że zasady co do zgłaszania inicjatyw pozostają niezmienne, i to, że ktoś już raz wygrał konkurs, nie oznacza, że nie może go wygrać jeszcze raz — w końcu to Sarmaci głosują. Plebiscyt na Inicjatywę Miesiąca przeprowadzano regularnie i regularnie wypłacano nagrody związane z nim.

Tak się przedstawia podsumowanie prac Rady Ministrów. Dziękuję za możliwość sprawowania urzędu Kanclerskiego, a Podkanclerzemu von Levengothonowi i ministrom, którzy wspierali ten Rząd, za ich pracę. Bez Was wyglądałoby to inaczej.

(—) Karolina diuczessa von Lichtenstein,
Kanclerz
.
7ralXe2f.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
10 226,00 lt
Ten artykuł lubią: Wojciech Wiśnicki, Michał Pséftis, Markus Arped, Michel von Vincis-d’Agnou, Andrzej Fryderyk, Avril von Levengothon, Ivan von Lichtenstein, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Zbyszko Gustolúpulo, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Aleksander Damian Chojnacki, Henryk Leszczyński, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski, Jack von Horn, Teodozjusz Azoramath-Arped, Siergiusz Asketil, Leszek de Ruth.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Moje gratulacje, dobrze to wygląda! :)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Wow. Nie spodziewałam się, że ktoś będzie miał dłuższe podsumowanie od JO Pani Kanclerz, a tu proszę. Jednak potrzebny jest Minister Spraw Zagranicznych :)

Co zaś do SOBOSu (pozwolę podzielić się prywatną opinią): wiem, że ciężko oddać zwierzchnictwo nad czymś, co się tworzy komuś innemu. Miałam podobne dylematy z GiSletterem. Decyzja o przyjęciu na redaktora Laurencjusza nie była łatwa i trochę bałam się jej podjąć. Dziś wiem, że był to strzał w dziesiątkę. Cykl ukazuje się regularnie i jest przygotowywany rzetelnie. Młodzi (stażowo) mieszkańcy KS mają w sobie ten zapał i ogień, którym my płonęliśmy lata temu. I w przeciwieństwie do swoich starszych koleków/koleżanek nie obrażają się jak się im zwróci uwagę.

Sumując, ciekawa jestem jakie sondy przygotowywałby Ivan i trochę mi smutno, że jednak ta zmiana nie doszła do skutku :(
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Gdyby na początku mógł np. tworzyć sondy pod okiem kogoś bardziej doświadczonego?..... W zasadzie ja tak kilka razy robiłem i nie raz nie dwa sprawdzało się.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
No i fajnie to wygląda.
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Zgadzam się dobrze to wygląda przynajmniej wiemy że Rada Ministrów nie próżnuje ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Rada działa a to najważniejsze
Odpowiedz Permalink
Wojciech Wiśnicki
Oh, nawet zostałem tu wspomniany (nie z imienia, ale zawsze :) )
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.