Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 24.11.2014 r. o 00:25
[SOBOS] W jaki sposób powinny być ogłaszane wyniki ankiet SOBOSu?
Seria wydawnicza: Sondaże

70w6DBrg.png

W minionym tygodniu Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej pytał Was o to, w jaki sposób chcecie się dowiadywać o wynikach badań SOBOSu i nowych ankietach. Temat wywołany przez narzekania na zakładanie coraz to nowszych wątków na forum, okazał się na tyle interesujący, że postanowiono przeprowadzić specjalne badanie na ten temat, badanie na temat badań!

6M4l66RC.png

Niestety, ta sonda zaczęła funkcjonowanie z problemami technicznymi, wobec faktu, że najwidoczniej system nie akceptuje zbyt długich opcji, a ich nie dało się uniknąć. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy zdążyli w niej zagłosować, także ci, którzy oddali głos przed resetem sondy.

W ankiecie udział wzięło 27 osób. Żadna z nich nie wyraziła braku zdania w temacie przedmiotu badania, co jest bardzo krzepiące. Jednak aż trzy (11.11%) zaznaczyły opcję "nie obchodzi mnie to", co oznacza, że obojętne im jest to, gdzie będą publikowane wyniki.

Najwięcej głosów, bo aż 10 (37.04%) zyskała opcja, że każda sonda i jej wyniki powinny być publikowane tylko w artykułach, bez dodatkowych postów na forum. Nieco mniej, 8 głosów (29.63%) przypadło opcji zupełnie innej - że każda sonda powinna mieć swój osobny wątek w specjalnym dziale dla SOBOSu na forum. Zapewne według głosujących wiąże się to z rezygnacją z publikacji artykułów od SOBOSu.

Sześć osób opowiedziało się za utrzymaniem stanu obecnego - publikacja raportów z badań w artykułach i przypominanie o nich w osobnych wątkach na forum centralnym (22.22%).

W sumie więc 18 osób chciałoby zmiany obecnego stanu, zaś 9 niekoniecznie.

W związku z wynikami tego badania, postanawiamy, że od dzisiaj SOBOS będzie publikował się tylko i wyłącznie w artykułach. Nie będziemy przypominać o sondach na forum, ani też publikować tam ich wyników. Jeśli jednak po jakimś czasie zauważymy, że spadnie ilość respondentów, wrócimy do poprzedniej formuły, bowiem przypominanie o sondach na forum może być pozytywne, w kontekście tego, że nie każdy zauważa przycisk "zagłosuj" przy ikonce SOBOSu.

Nowe badanie już niedługo.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 832,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Wojciech Wiśnicki, Markus Arped, Ignacy Urban de Ruth, Zbyszko Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Adunaphel Kovall, Teodozjusz Azoramath-Arped, Vladimir ik Lihtenštán, Daniel Chojnacki.
Komentarze
Adunaphel Kovall
Jestem ciekaw czego będzie dotyczyła następna sonda :P
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Można sprawdzić - już jest ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.