Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 13.11.2014 r. o 00:12
[SOBOS] W jaki sposób śledzisz stronę KS na Facebooku?
Seria wydawnicza: Sondaże

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
70w6DBrg.png

Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej tym razem zasięgnął opinii Sarmatów w sprawie sarmackiej strony na Facebooku, działającej od dłuższego czasu. Z racji tego, że nikt nie przeprowadzał badania na temat tego, jak właściwie Sarmaci korzystają z tego fanpage'a, postanowiliśmy być pierwszymi.

52lQ1My7.png

W badaniu udział wzięło 31 osób. Jest to nieco niższa liczba niż zazwyczaj.

Na początku przyznam, że niektóre z opcji badania zostały skonstruowane w sposób, który mógł nastręczać problemów z interpretacją, a w rezultacie wyborem poprawnej opcji. Przepraszam za problemy związane z tym.

Trzy osoby od razu zadeklarowały brak zainteresowania przedmiotem badania (9,68%). Dziewięć głosów (29.03%) oddano na opcję, w której dana osoba lubi stronę KS na Facebooku i czyta posty, które wyświetlają się jej na tablicy z tej strony, jednak nie wciska przycisku "lubię to" przy tych postach.

Osiem osób (25.81%) zadeklarowało, że lubi stronę KS na Facebooku, ale na nią nie zagląda, przez co się rozumie, że nie zaglądają na nią specjalnie, aby zobaczyć nowe posty, i prawdopodobnie nie widzą ich także na tablicy.

Siedem osób (22.58%) przyznało się, że nie lubi fanpage'a Księstwa na Facebooku i go nie śledzi w ogóle. Tylko cztery głosy (12.9%) oddano na opcję "Lajkuję stronę KS na Facebooku i staram się lubić wszystkie posty, które widzę 4 głosów".

Ogółem z badanych dziesięć osób (32,36%) nie jest w ogóle zainteresowanych fanpage'em KS, a tylko cztery starają się wciskać przycisk "lubię to" przy postach widocznych na tablicy.

W związku z tym, że Facebook ostatnio coraz drastyczniej tnie zasięg postów na fanpage'ach, zmuszając ich właścicieli do sięgania po pieniądze na reklamę za pośrednictwem tego serwisu, warto się zastanowić nad tym, jak chcemy poprowadzić tę stronę. Nie ulega wątpliwości, że przydaje się ona w razie awarii serwera lub innych nieprzewidzianych rzeczy, gdyż większość osób posiada konto na Facebooku i może sprawdzić na fanpage'u, co się dzieje.

Jednak z obserwacji wynika, że zazwyczaj posty albo nie docierają do zainteresowanych (niższy zasięg), albo zwyczajnie nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem. Informują one zazwyczaj o wydarzeniach mających miejsce w Księstwie, ciekawych artykułach, etc. Jednak rzeczą, która zyskała największe zaangażowanie użytkowników (a co za tym idzie, największy zasięg) w ciągu ostatnich miesięcy był post informujący o tsunami w Ferze.

Aktywizacja Facebooka Księstwa była postulatem wielu Rad Ministrów. Teraz, gdy mamy aktywny fanpage, problemem staje się zaangażowanie ludzi odbierających te posty. Jeśli mają one docierać do większego grona osób lubiących Księstwo na Facebooku, zaangażowanie w nie musi być większe. 273 polubień strony i 40 osób, które zobaczyły dany post to nie jest liczba zbyt idealna. Chyba że jednak koncepcja fanpage'a jako awaryjnego punktu informacji o tym, co się dzieje z Sarmacją, jest koncepcją lepszą.

Co o tym sądzicie?
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 410,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Pséftis, Markus Arped, Aleksander Damian Chojnacki, Ignacy Urban de Ruth, Henryk Leszczyński, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Teodozjusz Azoramath-Arped, Siergiusz Asketil, Jack von Horn, Wojciech Wiśnicki, Krzysztof St. M. Kwazi.
Komentarze
Kamil Warior von Vincis-Kazakov
Wydaje mi się, że fanpage powinien być drugorzędnym, zapasowym źródłem informacji :)
Odpowiedz Permalink
Ivusia Buddusówna
Czytam, ale nie chcę sięzbytnio afiszowac realnymi danymi komentują i lajkując posty.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Nie nalezy sie afiszowac! sarmacja w domu po kryjomu ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Skłamał bym gdybym powiedział,że nie zaglądam na profil :P
Permalink
Ivusia Buddusówna
Defloriusz, tak, tak, właśnie tak! ;d

Nikt nie słucha a każdy zna. Disco Polo, disco polo gra!
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
A no właśnie. Wystarczyłoby, żeby ktoś udostępnił :P Może redaktor założyłby jakieś fikcyjne konto, które wszyscy byśmy przyjęli do znajomych, wówczas, każdy udostępniony post by do nas docierał. O!

Abstrahując: jaki sens ma korzystanie z fanpage'a dla kogoś, kto i tak co jakiś czas zagląda na stronę i forum i ma wszystkie wiadomości z pierwszej ręki?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.