Herold, Ignacy Urban de Ruth, 08.11.2014 r. o 20:18
Nowy baridajski klub piłkarski.
Seria wydawnicza: Deportar sanyas

header.png
Królestwo Baridasu zyskało w ostatnich dniach nowy klub piłkarski. Zespół, który na dniach dołączy do Baridaskiego Związku Piłki Nożnej, w debiucie na nowym stadionie podjął FC Bullace i wygrał aż 6-0. Pierwszy mecz ligowy w nowych barwach już dzisiaj, o 20:30 czasu tropicańskiego.

GcXBa255.jpg
Zawodnicy nowej drużyny cieszą się z czwartego gola podczas inauguracji w Altbork.

Nową baridaską drużyną jest Ormal Altbork. Drużyna występowała do tej pory pod etykietą Rotora Krez i grała na stadionie w Sercu Gellonii. Zmianę nazwy i siedziby władze Sarmackiej Ligii Piłkarskiej zaakceptowały 4 listopada 2014. Już dzień później zawodnicy przetestowali nowy stadion, położony kilka tysięcy metrów n. p. m., o wiele wyżej niż poprzedni (Stadion im. Poleszczyka mieścił się na przedmieściach Krezu, prawie nad samym morzem). Wygrali wtedy w meczu towarzyskim, druzgocąc przeciwnika ze swojej dywizji (tj. Niższej Klasy SLP). Dzisiaj czeka ich kolejne spotkanie, najprawdopodobniej jednak znów nietrudne. Tym razem zmierzą się z ostatnią w tabeli Dyskobolią Czarnolas. Wynik meczu, tak jak i innych z udziałem baridaskich drużyn, można obstawiać w wątku Forum Centralnego.

Trochę historii zespołu.
Ormal Altbork to zespół z siedmioletnią tradycją. Powstał 16 sierpnia 2007 roku, tj. na 3 sezon SLP, jako PSV Czarnolas. Jego pierwszym trenerem był JO Czuguł-Chan, obecny szkoleniowiec CSK Czarnolas. W trzy lata później na stanowisku zastąpił do niejaki Robert Lewandowski, Teutończyk. Czarnoleski zarząd nie wytrzymał z nim jednak długo i zwolnił po 5 miesiącach działalności. Wtedy nie tylko trenerkę, ale i majątek klubu, przejął Ignacy Chojnacki-Ferski. Na dwa lata drużyna przeniosła się do Feru, by grać tam jako KS Fenix Fer (potem bez „KS”), wtedy to osiągnęła jedyny swój „sukces” – wygrała najniższą klasę (wtedy: SLP II klasa) w sezonie 14. Po kolejnych dwóch latach działania drużyna zmieniła siedzibę – pozostając nadal w Sercu Gelloni. Postanowiono o podjęciu robotniczych tradycji Sarmackiej Republiki Socjalistycznej i zmieniono nazwę zespołu. Początkowo na Gwałcikrez Krez, później na Rotor. Rotor także wytrzymał na jednym stadionie dwa lata, dziś już zagra na całkiem nowym – w Altborku, w Baridasie. A zamiast tradycji robotniczych poniesie ze sobą ducha najwyższej bardaskiej partii gór.
footer.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 414,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Laurẽt Gedeon I, Siergiusz Asketil, Jakubbu Ashikaga, Tomasz Ivo Hugo, Paulus Buddus, Yupeng Beijin-Zhao, Wojciech Wiśnicki.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Będziemy kibicować :)
d6HoC77F.png
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Życzę powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
A gdzie logo flagi szaliki? :-)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Trochę wstyd tak do Baridasu przenosić :(
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Cytuję:
A gdzie logo flagi szaliki? :-)
Bedo, bedo.
Cytuję:
Trochę wstyd tak do Baridasu przenosić :(
Nieee, dlaczego? :/
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Gratuluje i powodzenia :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.