Park Stołeczny, Helwetyk Romański, 07.08.2011 r. o 01:59
Często zadawane pytanie

szu_35.png


czesto-zadawane-pytanie.png

Czy program przekształcenia prowincji oznacza zamieszanie, protesty oraz praktyczną likwidację Baridasu, Starosarmacji i Teutonii?

Zamieszanie? Jeżeli mowa o zamieszaniu, to mamy z nim do czynienia obecnie. Senat Królestwa Teutonii jest sparaliżowany, a Starosarmacja jest pozbawiona najwyższych, legalnych władz. Ten stan utrzymuje się od dłuższego czasu. Przekształcenie prowincji oznacza, że będą one mogły ukształtować się na nowo, co rozwiąże problem decyzyjności lub jej braku. Oznacza również, że prowincje będą podlegały obywatelom, a nie obywatele — prowincjom.

Protesty? Przeciwko programowi przekształcenia prowincji najmocniej protestują urzędnicy sprzeciwiający się uszczupleniu ich władzy. W przypadku przyjęcia programu, ich władza nad naczelnikami zniknie — podobnie, jak zniknęła ich władza decydowania o tym, komu wolno tworzyć miejscowości. W tym punkcie program oznacza więcej wolności dla obywateli.

Likwidacja? Wreszcie, często powtarzane zagadnienie likwidacji. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Baridajczycy, Starosarmaci i Teutończycy ponownie ukonstytuują swoje prowincje — twierdzenie przeciwne oznaczać by musiało bardzo niską (samo)ocenę siły tych wspólnot. Proponowana operacja ma charakter prawny. W okresie przejściowym nikt nie zauważy różnicy — nie znikną ani prowincjonalne serwisy internetowe, ani działy na Forum Centralnym.

Tym, co propozycja daje obecnym i przyszłym (co jest o wiele ważniejsze!) obywatelom, jest wolność tworzenia nowych prowincji oraz wolność przynależności do nich lub jej braku. Większą wolność działania oraz mniejsze podporządkowanie władzom. Propozycja stwarza lepsze warunki dla powstawania nowych kultur wzbogacających wewnętrzną różnorodność Sarmacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Piotr II Grzegorz
Ależ kampania!
Odpowiedz Permalink
Łukasz August
Nowy serwis jest super, dlatego też zacząłem częściej zaglądać - i chętnie jako skromny mieszkaniec bez zacznę protestować mocniej od urzędników sprzeciwiających się uszczupleniu ich władzy. Śpiewka z ograniczaniem / przekształcaniem / likwidowaniem prowincji jest chyba pewnym epizodem, pojawiającym się od czasu uchwalenia w bodajże 2005 roku ustawy o 3 zasadach integralności, czy jakoś tak. I od tamtego czasu z tej śpiewki nie wynikło absolutnie nic pozytywnego, więc pozostaje tylko pogratulować autorowi konsekwencji w zwracaniu uwagi na kontrowersyjne i brzydkie elementy programu - zamiast skupić się choćby na tym nieszczęsnym Facebooku, który faktycznie może stać się całkiem zgrabnym kanałem promocji.

Btw, nie działa opcja przelewu ze starego banku do nowego systemu.
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ani z nowego do starego.
Odpowiedz Permalink
Teodozjusz Azoramath-Arped
Baridas to nie prowincja tylko Kraj Koronny. ^^
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
dziala pod adresem http://sarmacja.org/ksiaze/s2c4/ ;)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
"Baridas to nie prowincja tylko Kraj Koronny."
Tutaj jest problem, bo Baridas nigdy się z KS nie połaczył, ale nowa Konstytucja nie przewiduje terminu Kraj Korony. Wychodzi więc na to, ze łączy nas jedynie osoba Króla i Księcia.
"dziala pod adresem http://sarmacja.org/ksiaze/s2c4/"
No chyba, ze tak... :P
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
Tak - bo niestety z braków czasowych nie udało mi się zrobić tego, co chciałem z tydzień temu - czyli przeniesienia w ogóle stanu kont na nowy system.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ale wtedy KKO i IES zostaną odcięte.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Oczywiście, formalnie Baridas nie jest prowincją. Używam tego określenia z uwagi na ekonomikę tekstu — „prowincje i kraj Korony” są za długie, a i tak wiadomo, o co chodzi. Na dobrą sprawę stan prawny Baridasu jest niejasny poza tym, że wiadomo, kto jest jego królem. Regulacja w tym zakresie, delikatnie rzecz ujmując, nie wydaje się być priorytetem.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.