Trybuna Diuków, Laurẽt Gedeon I, 06.11.2014 r. o 12:06
GiSletter 21/2014

3TA12qal.png

23.10.2014

- Wicepremier Gellonii i Starosarmacji w Postanowieniu w sprawie powołania pracowników prowincji poz. 7014 z dniem 23 października powołała :

• Piotra Xińskiego na stanowisko Heraldyka
• Tomasza Liberi na stanowisko Komisarza Obrony Cywilnej w Grodzisku
• Laurencjusza Ma Hi von Vincis-Kazakov na stanowisko Komisarza Obrony Cywilnej w Ferze

25.10.2014

- Będziecie w szoku jak przeczytacie kolejny numer cyklu GiSołaki 4/2014 - króliczek tropicański. Diuczessa Calisto Norvegius-Chojnacka przedstawia nam tak ciekawe zwierzątko, że nie będę nawet słowa o nim pisał. Sami musicie to zobaczyć i przeczytać. Doprawdy zjawiskowe stworzenie.

26.10.2014

- Nasz nowy redakcyjny kolega z Merkuriusza w artykule pod tytułem Piraci z Tropicany: Przez dżunglę opowiada nam historie pewnego pirata. Jaką sami przeczytajcie. Trzymamy kciuki i zachęcamy do dalszego pisania.

28.10.2014

- Premier Gellonii i Starosarmacji Diuk Zbyszko von Thorn-Broniek w Merkuriuszu opisuje swój miesiąc
z nowym Premierem.


29.10.2014

- W numerze Versus : „Na końcu języka” Diuczessa Calisto Norvegius-Chojnacka przedstawia dalsze opowiadanie z cyklu „Versus”. W odcinku spisek. Kto spiskuje przeczytacie w artykule!

- W artykule z cyklu Piraci z Tropicany pod tytułem „Gdzie jest Czerwony Sarmata?” opowiada dalszy ciąg pirackiej historii.

30.10.2014

- W kolejnym numerze cyklu GiSołaki 5/2014 - króliczek morvański. Diuczessa Calisto Norvegius-Chojnacka przedstawia nam kolejnego króliczka. Uważajcie , bo króliczki mnożą się na potęgę, a ten wygląda na taki okaz co nie je trawy. Jakiś mięsożerca chyba. Zachęcam do zaczytania artykułu.

- W „Gońcu Czarnoleskim” ukazał się nowy artykuł Markiza Henryka K. Leszczyńskiego Sejm Walny zrobił swoje. Sejm Walny może odejść. Autor ukazując ze swojej perspektywy plusy i minusy istnienia sejmu uważa, że czas Sejmu Walnego w Sarmacji dobiegł końca. Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie ?

31.10.2014

- Na łamach Merkuriusza w konkursie Opisz zwierzaka Diuczessa Calisto Norvegius-Chojnacka zachęca wszystkich Sarmatów do opisu nowych zwierzątek z ZOO. Osoby, które opiszą wygląd, środowisko życia, zwyczaje godowe i preferencje żywieniowe mogą liczyć za każdy opis nawet 5000 libertów. Zapraszamy.

02.11.2014

- Z ostatniej chwili: tsunami u wybrzeża, dziesiątki ofiar Diuczessa Calisto Norvegius-Chojnacka w tym artykule przedstawia nam początki kataklizmu, który przetacza się przez Gellonie i Starosarmację. Początkowo w skutek wstrząsów wielka fala zalała Fer, a później zaczęła wdzierać się do Krez.
Dalszy ciąg wydarzeń.
Sami przeczytajcie.

- Hrabia Rattus Norvegius-Chojnacki w artykule Liga snookera - ranking ogólny przedstawia nam wyniki rozgrywek – sami zobaczcie kto wygrywa!

03.11.2014

- W artykule „Z historii Gellonii smaczków kilka” Diuczessa Calisto Norvegius-Chojnacka przypomina nam fragment wyszukany z archiwów Gellonii, w którym na załączonych odnośnikach możemy podziwiać piękno tej Sarmackiej krainy. Naprawdę warto zerknąć na ten artykuł.

- Nasz nowy mieszkaniec Grodziska Remigiusz Lwowski w artykule z cyklu Piraci z Tropicany pod tytułem „Sarmacja nie będzie tolerowała piractwa!” opowiada jak paktowano przy pirackim stole. Przeczytajcie, a dowiecie się o czym ta dyskusja była.

05.11.2014

- W cyklu Versus : „Echa” Diuczessa Calisto Norvegius-Chojnacka przedstawia dalsze opowiadanie z cyklu „Versus”. W odcinku kontynuacja spisku.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 841,00 lt
Ten artykuł lubią: Calisto Norvegicus-Chojnacka, Zbyszko Gustolúpulo, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Tomasz Ivo Hugo, Marek von Thorn-Chojnacki, Helwetyk Romański, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Ciekawe, daje tantiema
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Dobra robota!
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Aaaa... duch! :D
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Sporo się dzieje - i dobrze :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.