Trybuna Diuków, Zbyszko Gustolúpulo, 28.10.2014 r. o 21:59
Miesiąc z nowym Premierem

ys0yQ3Ou.png

29 października nasz niedawny solenizant i wspaniały Książę powołał mnie na funkcję Premiera GiS. Od tego czasu minął miesiąc czyli połowa mojej kadencji, czas leci szybko! Jak oceniam siebie? Średnio. Jak oceniam GiS w tym okresie? Z każdym dniem coraz lepiej!

Moim pierwszym zadaniem były wypłaty za wrzesień. Było tego raczej niewiele, a już teraz widzę, że w sobotę czekam mnie więcej roboty! Do tego już się zastanawiam nad dodatkowymi premiami, na które ewidentnie kilka osób zasłużyło!

Wielkie podziękowania należą się znanemu wszystkim duetowi - Calisto oraz Rattus! Mimo przekazania pałeczki Premiera, wspierają mnie każdego dnia i sporo z tego co widzicie w GiS, to w dużej mierze ich zasługa.

Wielu z Was dołączyło do nas niedawno, ale to dzięki Wam Gellonia i Starosarmacja powraca do aktywności na wysokim poziomie! Wszyscy macie naprawdę dobre pomysły i jestem pewien, że już niedługo zobaczymy w GiS kilka nowych inicjatyw. To co najważniejsze, pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na innych mieszkańców i nie bójcie się prosić o pomoc!

Wracając do Gellonii i Starosarmacji, zbliża się nasze święto! Już 15 listopada będziemy obchodzić Święto Gellonii. Historia tego święta sięga aż 11 lat wstecz! Pozwolę sobie w tym miejscu zacytować Micropedię:
Cytuję:
Pod nazwą "Spalenie Gellonii" przeszły do historii Księstwa Sarmacji oraz Gellonii dramatyczne wydarzenia z 15 listopada 2003 roku. Ówczesny Namiestnik Gellonii, Wieńczysław Wiensko nie godząc się z ograniczaniem autonomii prowincji usunął z serwera strony www powodując de facto usunięcie prowincji z v-przestrzeni.

Dzień 15 listopada jest od tego czasu świętem Gellonii.

Nie spodziewałem się, że moja kadencja na tym stanowisku będzie mijać mi w tak sympatycznej atmosferze i dziękuję Wam za to! A świętowanie dopiero przed nami!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 399,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Jack von Horn, Karolina Aleksandra, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Tomasz Ivo Hugo, Paulus Buddus, Laurẽt Gedeon I, Helwetyk Romański.
Komentarze
Calisto Norvegicus-Chojnacka
JO Premierze. Świętem GiS według prawa jest 5.11. - rocznica powstania Gellonii. Spalenie świętujemy trochę przy okazji ;)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Faktycznie pogubiłem się już w tych dwóch datach, tylko zastanawia mnie czemu w Kodeksie mamy jedną datę, a w sarmackim kalendarzu zrobionym przez Szymona na Google jest to 15, a 5 to są urodziny JKM? :)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
5 to są ur JKW Helwetyka, ale przy okazji świętowania tego wydarzenia w 2003 roku podzielono Sarmację na prowincje. Wówczas oficjalnie powstała Gellonia, otrzymała statut a na stanowisko jej namiestnika powołano Wieńczysława hrabiego Wiensko :) Tego dnia powstały też inne prowincje.

Natomiast 15 niewątpliwie był ważnym dniem dla Gellończyków, bo jak to pisał JO diuk Skarbnikow - Gellonia powstawała wiele razy, a płonęła tylko raz. Niemniej władze GiS wybrały na święto 5.11. Poza tym innych świąt jest z pewnością więcej, tylko nie mają tak wielkiej rangi. Podobnie jak w KS, świętujemy zawsze powstanie i ur. Księcia, a okazji do świętowania znalazło by się z pewnością więcej.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Niezastąpiona Calisto, dzięki! :)
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Jeśli społeczność będzie tego wymagała, to nie widzę przeszkód, aby ustanowić kolejne święto. Wszak data ta warta jest upamiętnienia.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
W sumie i tak mamy zamiar świętować dłużej niż jeden dzień. ale dziwnie mamy to pomieszane! :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Kochamy Pana Premiera <3
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Kochamy Pana Premiera <3
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Zbynio artykuł napisał. Czas się żegnać ;D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Faktycznie to już niedługo, wypadało by z tej okazji jakiś przecenić wam zorganizować od Teutonii :P
Permalink
Helwetyk Romański
Niech!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.