Herold, Siergiusz Asketil, 28.10.2014 r. o 16:12
Sytuacja kryzysowa w Baridasie. Płonie Leśne Wybrzeże
Seria wydawnicza: Sátorus

ZKbL039U.png

Markońska Ochotnicza Straż Pożarna odebrała około południa zgłoszenie w sprawie pożaru obszarów leśnych na północ od miasta. Na miejsce pośpieszenie skierowano dwie jednostki straży, które po ponad dwugodzinnej walce z ogniem stwierdziły, że nie mają możliwości technicznych do zwalczenia rozprzestrzeniającego się żywiołu. Zawiadomiono Dwór Królewski w Almerze, który ogłosił stan kryzysowy.

jN1zWH74.png

„W chwili, gdy przyjechaliśmy na miejsce, pożar był już w fazie zaawansowanej, bardzo niebezpiecznej dla naszego regionu. Dodatkowym utrudnieniem okazał się silny wiatr oraz suchość terenu po ostatnich, prawdopodobnie ostatnich, ciepłych dniach w roku. Nasza jednostka nie posiada specjalistycznego sprzętu na pożary tego typu skali, wobec czego zgłosiliśmy potrzebę wsparcia.” - sytuację opisuje kpt. Bertil Halval z OSP Markona.
Prośba została rozpatrzona w niebywale szybkim tempie, między innymi z uwagi na niepokojące zdjęcia satelitarne. „Ogień może w najbliższym czasie zagrozić obszarowi miejskiemu.” - stwierdził specjalista w zakresie pożarnictwa na dworze Wicekróla Baridasu. Warto dodać, że źródło pożaru nie jest wcale takie pewne.

YZv136kT.png

Markona jest stolicą baridajskiego kantonu Leśne Wybrzeże, położonego w zachodniej części terytorium kontynentalnego. Jest to lokacja niezwykle klimatyczna, która na własne życzenie częściowo odcięła się od rozwoju przemysłowego. Dzięki temu zyskała na turystyce, jednak m.in. budownicze zacofanie - drewniane budynki - może w tej sytuacji doprowadzić do ogromnej katastrofy. Zapobiec temu ma Królewska Gwardia Baridasu we współpracy z Książęcą Strażą Ogniową.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 404,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Markus Arped, Ignacy Urban de Ruth, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Jack von Horn, Marek von Thorn-Chojnacki, Michał Pséftis, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Vladimir ik Lihtenštán, Krzysztof Czuguł-Chan, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Michel von Vincis-d’Agnou
To chyba przez Jesienną Mgłę...
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
KGB od 16.40 bierze udział w akcji. Jest ciężki, a ogień gwałtownie rozprzestrzenia się.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Czas wyciągnąć Super Hiper Mega Sikawki
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
to ja będę sikał :) tylko dogaszę papierosa
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Kanclerz natychmiast wybrała się w podróż do Baridasu. Po drodze złapała za sikawkę i razem ze strażakami z dalszej OSP Kalisz ruszyła do dzieła.

Zachęcam także wszystkich, w szczególności strażaków KSO, do czynienia podobnie.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Cytuję:
złapała za sikawkę i razem ze strażakami z dalszej OSP Kalisz ruszyła do dzieła.

Karolina! Opanuj się ;)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
CCF nie wykryło żadnych wahań flejmografów. To może być ogień naturalny. Pomoc humanitarna z Czarnolasu w postaci wyrazów współczucia już jedzie.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
O Matko, ale jazda :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.