Bullace Inc., Albert Felimi-Liderski, 28.09.2014 r. o 15:29
FC Bullace – Droga ku chwale [21.09 – 28.09.14 r.]
Seria wydawnicza: FC Bullace

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
52Jej4Oh.png

Kolejny tydzień w FC Bullace za nami. Przez ten okres zagraliśmy standardowe dwa spotkania – mecz towarzyski oraz ligowy. O ile ten pierwszy potoczył się niezbyt po naszej myśli, o tyle drugi można uznać za pewnego rodzaju przełamanie moich zawodników w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej. Nie będę jednak zdradzał szczegółów – czytać, Sarmaci, czytać!

Do drużyny dołączył młody, 17-letni pomocnik Victor Apostolache. Chłopak rokuje bardzo dobrze i mam nadzieję, że w przyszłości będzie naszym kluczowym zawodnikiem oraz podporą zespołu.
Poza tą nowinką transferową, poza boiskiem nie działo się zbyt wiele. Brak jakichkolwiek incydentów – chłopcy bardzo przykładają się do treningów. Wszyscy są zdrowi, nikt nie zgłasza żadnych problemów rodzinnych. Żyć, nie umierać!

Nadszedł już czas na notatki meczowe, a działo się sporo!

CIJg4fIb.jpg

Przed nami bardzo trudne spotkanie. Zmierzymy się z drużyną występującą w SLP Ekstraklasie – FAN Shepherds. Ekipa prowadzona przez Ryszarda Paczenkę przeżywa mały kryzys, ale i tak będzie ciężka do pokonania. Muszę porozmawiać z chłopakami przed meczem...

Mecz był straszliwie nudny. Obie drużyny nastawione były głównie na grę w defensywie, bez zbytniego angażowania się w grę ofensywną. Posiadanie piłki było na naszą korzyść, jednakże to nie to jest najważniejsze w futbolu. Najbardziej istotne są bramki i w tym elemencie gry nasi rywale byli lepsi. W całym spotkaniu jedynie trzy razy mieliśmy jakiekolwiek zagrożenie pod bramką, co dobitnie pokazuje poziom widowiska.

Podsumowując, zagraliśmy nieźle z ekipą o klasę lepszą od nas. Czekamy na spotkanie ligowe z drużyną ze Sclavinii.
997CV40e.jpg

Ech... Pittman pauzuje za tą cholerną czerwoną kartkę... Zagramy w osłabionym składzie. Może jakoś to pójdzie, wygrana byłaby wskazana, żeby podwyższyć morale zespołu. Zobaczymy...

Moje powyższe obawy były nieuzasadnione. Zdecydowanie pokonaliśmy gości ze Sclavinii. Powiem więcej. Rozgromiliśmy ich! Świadczy o tym nie tylko wynik, ale i statystyki pomeczowe. W szansach wygraliśmy aż 10-1, a posiadanie piłki ukształtowało się – rzecz jasna – na naszą korzyść w stosunku 62-38 procent. Ten wzrok, łzy w oczach i ogólny smutek kibiców z Eldoratu napawał mnie, może niezbyt etyczną, dumą. W końcu wygraliśmy pierwsze spotkanie!

Spotkanie układało się dla nas pomyślnie już od początku. Wyszliśmy na prowadzenie już w 6. minucie po efektownej bramce Bowena po rzucie wolnym. Następnie jeden z zawodników rywali doznał poważnej kontuzji. Jest to smutne, ale cóż. Taki jest sport. To zdarzenie fatalnie poskutkowało na resztę graczy drużyny przeciwnej w związku z czym strzeliliśmy drugą bramkę. Potem nastąpił okres stagnacji. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do 59. i 73. minuty spotkania. Sclavińczycy zdobyli honorową bramkę w 81. minucie i za kilkanaście minut arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Po zakończeniu spotkania radości nie było końca. Całe Bullace Stadium wiwatowało na cześć swoich piłkarzy. Zdobyliśmy komplet punktów z wyżej uplasowanym od nas zespołem! Sztab szkoleniowy, łącznie ze mną, również pojawił się na płycie boiska i gratulował swoim podopiecznym. Mimo szczerych chęci dalszego imprezowania i świętowania, cała drużyna padała ze zmęczenia. Stwierdziłem więc z moim asystentem, iż należy się im solidna dawka odpoczynku, więc odesłaliśmy graczy do domów.

5J9cRyD4.jpg

Czas na tradycyjne podsumowanie tygodnia, który z pewnością był dla nas wspaniały. Z punktu widzenia innych managerów, czy też zwykłych obserwatorów, ta radość ze zwykłych trzech punktów może być zbyt wyolbrzymiona, ale wynika to z faktu, iż każde zwycięstwo dla naszego zespołu jest na wagę złota. A tym bardziej pierwsze! Jesteśmy w końcu przecież nowym, mało doświadczonym zespołem.

Odskoczyliśmy w tabeli Dyskobolii i gonimy cały czas Atletico oraz FK Mladost Backi Jarak. Tak jak pisałem w poprzedniej notatce – siódme miejsce jest całkowicie realne, a przy odrobinie szczęścia możemy wskoczyć nawet na szóstą lokatę. Jeśli będziemy grać tak jak z naszym sobotnim rywalem, to wszystko jest możliwe.

Następny mecz ligowy oczywiście 4 października. Zakończyliśmy rundę "jesienną", więc teraz przechodzimy do rundy "wiosennej", czyli rewanżowej. Oznacza to, że naszym następnym przeciwnikiem będzie... NTOK 7 Eldorat! W międzyczasie postaram się jednak ustalić mecz towarzyski na środę, bo jak wiadomo, nie gramy już w pucharze, a doświadczenie to rzecz bezcenna.

To tyle na dzisiaj, następny artykuł już za tydzień!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 620,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Torkan Ingawaar, Yutte Pónkrokk, Ryszard Paczenko, Ignacy Urban de Ruth, Mateusz Karolkiewicz, Adunaphel Kovall, Wiktor Marecki, Zbyszko Gustolúpulo, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Krzysztof St. M. Kwazi, Krzysztof Czuguł-Chan.
Komentarze
Siergiusz Asketil
Dodatkowa tantiema jak nic. Miodzio!
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Bardzo ładnie Pan te mecze opisuje, liczę, że w przyszłym sezonie Pan awansuje do średniej klasy, my spadniemy - i będę mógł poczytać o sobie w takiej ładnej formie :)
Co do meczu - nie tyle mamy gorsze dni, co po prostu psim swędem się do Ekstraklasy dostaliśmy - nie bardzo tam pasujemy i wcale tego nie chciałem... No, wyszło jak wyszło, traktuję to jako wyczerpujące i wymagające treningi.
Do następnego meczu!
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Kolejna dawka ciekawych tabelek i newsów z v-świata sportu:) Dobry artykuł :D
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Wow, naprawdę przyjemnie się czyta! :)
Odpowiedz Permalink
Mateusz Karolkiewicz
Widzę, że pozycja w lidze niezbyt wysoka. Może spróbuje pan sił w FIFA World Sarmacja Ligue? Życzę panu powodzenia w dalszych rozgrywkach.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Widać, że Albert osiągnął mistrzostwo w bbcode'ach :P
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Ach, tak patrząc na menu instytucji, Albert - jeśli chciałbyś swoje artykuły zalegające w Parku przepisać pod tę instytucję to NIA służy pomocą.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Cytuję:
Ach, tak patrząc na menu instytucji, Albert - jeśli chciałbyś swoje artykuły zalegające w Parku przepisać pod tę instytucję to NIA służy pomocą.

W razie czego - zgłoszę się. Póki co nie trzeba :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.