Mikro, Siergiusz Asketil, 24.09.2014 r. o 21:50
(Mikro)Dwudziennik - 23/24 września 2014 [gośc. Kovall]
Seria wydawnicza: Dwudziennik

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
62dwyr95.png
17os9foH.png
SeE3Oo74.png

Znamy zwycięzcę MikroLoterii
W VI losowaniu MikroLoterii szczęście uśmiechnęło się do Paulusa Buddusa, który wygrał 64695 libertów. Gratulujemy i zachęcamy do zakupu nowych losów!

Kawowy pozostaje asesorem
Niepowodzeniem zakończyło się głosowanie w sprawie odwołania asesora Trybunału Koronnego Młynka Kawowego.

Kolejna sprawa w TK
Krzysztof Kura pozwał Brzetyslava Mariana Tereslava von Vincisa. Jest to kolejny oczekujący wniosek w Trybunale Koronnym, który od jakiegoś czasu nie funkcjonuje poprawnie.

[zagranica] Al Rajn ma nowego Sułtana
Od jakiegoś czasu nowym Sułtanem Federacji Al Rajn jest Malik-al-Mulk, oceniany przez wielu zagranicznych dyplomatów za najlepszego partnera do dyskusji w tamtym regionie.

V5CYky6a.png

Rozegrano drugi mecz 1/16 Pucharu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej, gdzie wyłoniono drużyny awansujące do kolejnego etapu.

x94Y92Hn.png

Niektóre zespoły, które odpadły z Pucharu w pierwszej rundzie, spotkały się na meczach towarzyskich.
FC Bullace przegrało 0 - 1 z FAN Shepherds, WW Laviva Fer zatriumfował nad NTOK 7 Eldorat wynikiem 2 - 0, a Grzmot Almera odniósł wysoką klęskę 0 - 4 w meczu z Arped F.C.

F3Q0o01x.png

W dzisiejszym krótkim przeglądzie ostatnich dwóch dni gościmy osobę, która choć mieszka w Sarmacji od dawna, to zaangażowała się dopiero teraz.

Mikro: Rozpoczęły się dyskusje na temat przedłużenia Ustawy Konstytucyjnej o Sejmie Walnym. Jak, jako osoba, która dopiero wdraża się w życie Księstwa, oceniasz funkcjonowanie demokracji bezpośredniej?
Adunaphel Kovall: Jako nowa osoba byłbym za przedłużeniem tejże Ustawy. Zauważyłem że dość długo trwa decydowanie lub zatwierdzanie przez Sejm Walny jakichkolwiek spraw, większość ludzi wstrzymuje się, choć mogły by być bardziej stanowcze. Myślę jednak, że z czasem się to rozwinie i przyśpieszy.

Mikro: Postanowiłeś zaangażować się w życie Gellonii i Starosarmacji. Dlaczego wybrałeś właśnie ten region i jakie masz plany z nim związane?
Adunaphel Kovall: Przede wszystkim powodem była mała aktywność w tejże Prowincji, chyba najmniejsza wśród wszystkich. Zapomniane strony miast proszące się o odświeżenie i brak sołtysów w niektórych zachęciły mnie do zaangażowania się w samorząd. Postanowiłem wspiąć się po stopniach kariery w górę, zaczynając od miasta Feru. Moje plany na początek to przykładowo budowa Parku Balonowego, która może przyciągnąć nowe osoby do prowincji. Przyciągając nowych do prowincji, zwiększy się jej aktywność

Mikro: Jak oceniasz poziom wsparcia dla osób, które dopiero co dołączyły do Księstwa Sarmacji, albo też wróciły po długiej nieobecności?
Adunaphel Kovall: Poziom wsparcia jest na wysokim poziomie. Każdy Sarmacki Obywatel wspiera choć miłym słowem, niekiedy gotówką, pokieruje i przedstawi instytucje do których można dołączyć by mieć na przynajmniej strawę. Jest również sporo inicjatyw w których nawet nowa osoba może szybko się wzbogacić, a później już tylko realizować swoje cele. (uśmiech)

Mikro: Pakiet "na rozluźnienie". Ulubiony kolor? Szczęśliwy numerek? Najlepszy dzień tygodnia? Najlepszy utwór z Radiowej Listy Przebojów?
Adunaphel Kovall: Ulubiony kolor to czarny. (uśmiech) Szczęśliwy numerek - 14, gdyż tego dnia się urodziłem. Ulubiony dzień to sobota, ponieważ wtedy mam najwięcej wolnego. Natomiast utwór z RLP to... System of a Down - Chop Suey, jak moja ulubiona potrawa. (śmiech)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 940,00 lt
Ten artykuł lubią: Adunaphel Kovall, Ławica Żubrów, Laurẽt Gedeon I, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Krzysztof Kura, Marek von Thorn-Chojnacki, Gotfryd Slavik de Ruth, Yutte Pónkrokk, Paulus Buddus, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Fajne, fajne
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Bardzo mi się podoba dział sportowy :)
Permalink
Paulus Buddus
:) wygrałem p.s. podoba mi się ta forma info szczególnie jak mam mało czasu na czytanie wszystkich art
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
:) wygrałem p.s. podoba mi się ta forma info szczególnie jak mam mało czasu na czytanie wszystkich art
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Dział sportowy na iście wysokim poziomie jak zwykle, cieszę się ze na mnie padło i że zemną przeprowadzono wywiad, nie spodziewałem się ;) Świetny artykuł.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.