Głos Sclavinii, Yutte Pónkrokk, 22.09.2014 r. o 22:10
Zwitaryzm, czyli być jak Odolan

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
y79jy6q3.png
Z
wykle nie myśli się, ani nie pisze o ludziach z tzw. "marginesu społecznego", o ludziach bez publikacji, bez komentarzy, nieuczestniczących w życiu publicznym. Nie zastanawiamy się czemu ich nie ma wśród nas, czemu nie są tacy jak my. Dlaczego wybierają taką drogę? Jakie powody, idee, filozofie nimi kierują? W tym artykule postaram się przybliżyć jedną grupę takich ludzi: Zwitarystów.
70114801_1_644x461_odolanow-plan-miasta-mapa-21-bydgoszcz.jpg
Mapa miejscowości wybudowanej przez Zwitarystów

Z
witaryści zdobywają swoich zwolenników w całym v-świecie, jednakże największa ich ilość przebywa w Sclavinii-ojczyźnie ich mistrza. Dlatego zaczynam od definicji znalezionej Encyklopedii Sclavińskiej. Oto jak ona się przedstawia: "Zwitaryzm - nurt filozoficzny (zob.); powstały po przybyciu na świat Odolana Zwitariusza(zob.), nazywanego przez Z. Mistrzem; Z. często utożsamiany jest z brakiem aktywności, biernością, a także postawami aspołecznymi". Nie zostało jednak w niej wyjaśnione czemu tak się dzieje. Dlaczego ci ludzie wybierają takie życie, bez sławy, władzy, pieniędzy i zupy?
p8wQfbto.jpg
Jedyne znane "zdjęcie" Mistrza

U
dało nam się znaleźć i przekonać do udzielenia nam wyjaśnień jednego Zwitarystę. Uczynił to, aczkolwiek bardzo niechętnie, w sposób który bardzo pomógł nam zrozumieć tę filozofię. -Mistrz Odolan uczy nas, że tylko w ten sposób możemy się przeciwstawić flejmostwom i innym patologiom naszego v-świata- Ta wypowiedz pozwala nam spojrzeć z innej perspektywy na Zwitaryzm. Okazuje się, iż jest to forma buntu, zrywu, w którym młodzież odnajduje swoje ideały. Młodzi ludzie wybierając tę drogę, pragną walczyć ze złem tego v-świata: z flejmem, spamem, z walczącymi o władzę politykami, z narodowymi sporami... Niestety nie widzą oni szansy na zwycięstwo swojej walki.

Z
apytaliśmy się o to czy łatwo jest odrzucić wszelkie konwenanse i żyć według zasad mistrza Zwitariusza. -Czy łatwo? Nie! Ale jest to jedyna właściwa droga. Zresztą i tak mi jeszcze daleko do mistrza Odolana- Zapytaliśmy się czy da się być jak Odolan. Odpowiedział nam ze śmiertelną powagą -Nie! Mistrz jest tylko jeden. Najbliżsi mu są Odolaniści. Ale z nimi nie pogadasz, oni nie rozmawiają z dziennikarzami- Rozpoczęliśmy poszukiwania, jednakże żaden ze spotkanych przez nas Zwitarystów-Odolanistów nie był skłonny choćby słowem się odezwać. Udało nam się jedynie namówić do rozmowy jedynie część ich rodzin i znajomych.

W
śród nich słowa: -To wariaci--To niemożliwe by się tak izolować- krzyżują się z: -Jestem dumna ze swojego syna,tak się poświęca dla Krucjaty--To świetna sprawa, cieszę się że mój przyjaciel wybrał taką drogę- Jednakże we wszystkich wypowiedziach przewija się to, iż całkowicie izolują się od otoczenia. Nie da sie z nimi porozmawiać, nie utrzymują z nikim kontaktu. żaden z nich w życiu nie napisał chocby posta, komentarza. I o ile reszta Zwitarystów czasem się wita to w tej grupie jest to niemożliwe. Czemu ta grupa, jeszcze większych ortodoksów niż inni Zwitaryści, tak postępuje? Tu jest tylko jedna odpowiedz, którą słyszymy od każdego: -Dla Zwycięstwa Ostatecznej Krucjaty!- Dlatego Zwitarystów-Odolanistów nie da się spotkać poza Sclavinią.

8p19LkD3.png
Częsty motyw pojawiający się na ubraniach Zwitarystów-Odolanistów

P
odsumowując, niezależnie od celów, jakimi kierują się Zwitaryści, czy walczą o ideały, czy o Zwycięstwo Ostatecznej Krucjaty, nie przejmują się tym co jest społecznie akceptowane, lecz robią to co uważają za słuszne. Uciekając od świata chcą ukazać swą dezaprobatę wobec tego co się dzieje, a także zmienić v-świat swą nieaktywnością.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 151,00 lt
Ten artykuł lubią: Mateusz Karolkiewicz, Adam Jerzy Piastowski, Adunaphel Kovall, Młynek Kawowy, Ławica Żubrów, Karolina Aleksandra, Krzysztof Kura, Siergiusz Asketil, Markus Arped, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Avril von Levengothon, Vladimir ik Lihtenštán, Michał Pséftis, Ignacy Urban de Ruth, Torkan Ingawaar.
Komentarze
Młynek Kawowy
Naprawdę jesteście z Odolanowa, drogi PIO? Dlaczego dotąd nie piliśmy razem?
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
Niestetyale nie jestem... Eh chciałoby się lecz wypadło inaczej. Odolanowo to jedynie efekt poszukiwań. A wypić zawsze można ;)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
A obok mnie jest dzielnica Odolany. Już niedługo raport z budowy i otwarcia.
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
To czekamy. Niech się buduje na chwałę Sclavinii Wielonarodowej!
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
*Zwitarysta-Adept unosi pięść w zwycięskim geście.*
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Budyneczek ładny. Czerwona palona cegła, ma swój urok jednak.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Ciekawe tu rzeczy znalazłem w tym artykule...
Permalink
Młynek Kawowy
Certyfikat2.jpg
Odpowiedz Permalink
Rejestr zmian

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.