Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 11.09.2014 r. o 14:44
[SOBOS] Jak oceniasz pracę Rady Ministrów?
Seria wydawnicza: Sondaże

70w6DBrg.png

Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej w minionym tygodniu pytał Sarmatów o ocenę pracy Rady Ministrów pod przewodnictwem Michała Andronika kaw. Bryenniosa. W związku ze złożoną dymisją, wyniki sondy są jeszcze ciekawsze. Zapraszamy do lektury analizy.

Badanie trwało od 31 sierpnia do 7 września. Kawaler Bryennios 5 września opublikował na forum oświadczenie, w którym podał się do dymisji. Niewykluczone zatem, że część respondentów zagłosowała już po tym fakcie — jednak z całą pewnością zdecydowana większość oddała swój głos przed.

aif7zFfG.png

W sumie swój głos oddało 39 osób, z czego 11 (28.21%) oceniło pracę Rady Ministrów bardzo dobrze, zaś 9 (23.08%) raczej dobrze — a więc, pozytywne nastawienie do tematu badania wyraziło 20 osób (51,29%), czyli nieco ponad połowa ogółu.

Trzy osoby orzekły, że nie obchodzi mnie to (7.69%), zaś 8 głosów zyskała opcja ani źle, ani dobrze (20.51%). Tyle samo osób w sumie wyraziło negatywne podejście do Rady Ministrów — 5 głosów oddano na opcję raczej źle (12.82%) i 3 na bardzo źle (7.69%).

Niepokojące jest to, że aż trzy osoby wyraziły obojętność wobec prac Rady Ministrów. Są to albo zagorzali działacze samorządowi, albo niezainteresowani życiem politycznym Księstwa.

20 osób oceniło RM pozytywnie, 8 neutralnie, zaś 8 negatywnie. Biorąc pod uwagę, że przez całą kadencję często ktoś z Rządu brał urlop, jest to wysoki wynik. Prawdopodobne jest to, że respondenci mieli świadomość tego, że mamy sezon wakacyjny, a co za tym idzie — wyjazdów. Możliwe, że w jakiejkolwiek innej porze roku wyniki nie byłyby tak pozytywne.

Warto zwrócić uwagę także na to, że sam Kanclerz również przebywał na urlopie. Był to bardzo ważny sprawdzian organizacji rządu — jak widać, udany. Kawaler Bryennios może orzec, że jego Rada Ministrów była sukcesem w oczach Sarmatów. Tylko trzy osoby jej działania oceniły bardzo źle, zaś nieco ponad połowa ogółu badanych odniosła się do nich pozytywnie.

Logo SOBOSu wykonane zostało przez LOGO Productions.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 894,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian Chojnacki, Krzysztof Kura, Avril von Levengothon, Adi Alatristé, Vladimir ik Lihtenštán, Mateusz Wilhelm, Michel von Vincis-d’Agnou, Henryk Leszczyński, Markus Arped.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.