Herold, Marian Krzywonos, 27.08.2014 r. o 14:04
Kurier Kolejowy [specjalny]
Seria wydawnicza: Kurier kolejowy

Almera, 27.08.2014r.

List otwarty KKB S.K do Obywateli i Mieszkańców Baridasu.

Drodzy Obywatele i Mieszkańcy
Królestwa Baridasu!

N
adszedł ten dzień, w którym to mogę oficjalnie przekazać Wam dobre wieści. Kolej rozpocznie przewozy już 15 września 2014r.! Zapamiętajcie dobrze tę datę. Z początku może nie będziecie zadowoleni z prędkości i czasu jazdy jaki Wam zaoferujemy, lecz pamiętajmy, iż będą to dopiero pociągi tymczasowe.

W
tym miejscu pragnę także poinformować, że z dniem 25 sierpnia rozpoczęła działalność pierwsza w historii Sarmacji Szkoła Kolejowa z oddziałami w Almerze i Cracofii. Uczą się w niej przyszli pracownicy Królewskich Kolei w zawodzie maszynisty, kierownika pociągu, dyżurnego ruchu, dyspozytora oraz kilku innych. 15 września po 3ech tygodniach nauki i praktyk pod opieką profesorów, inżynierów i Zarządu KKB S.K pokażą, czy są godni sprawowania tego obowiązku jakim jest służenie społeczeństwu na kolei.

D
nia 15 września palujemy również Pierwsze Dni Techniki Kolejowej (DTK) w Almerze. Będzie to impreza wyjątkowa z trzech względów. Po pierwsze będzie to pionierska impreza, po drugie odbędzie się wyjątkowo w Almerze, a po trzecie nie odbędzie się w weekned. Każde kolejne DTK będą odbywały się w Cracoffii w drugi weekend września, jednakże dla nas [kolejarzy] dzień 15 września zawsze będzie tym wyjątkowym.

S
pecjalnie na 15 września sprowadzamy parowóz. Będzie to parowóz OKz32-2 produkcji "Fablok" [model poniżej]. Będzie on wizytówką naszej Kolei. To od parowozów zaczęła się wielka technika jaką jest kolej! Raz na jakiś czas ujrzymy go w ruchu planowym. Najbliższą okazją będzie właśnie 15 września kiedy to poprowadzi pierwszy pociąg pasażerski na sieci KKB S.K, tak jak to miało miejsce ponad 200cie lat temu. Będzie to niezmiernie ważna uroczystość! Po tym historycznym wydarzeniu rozpoczną się DTK z parowozem w roli głównej. Tego dnia parowóz jeszcze kilka razy wyjedzie na szlak, a dla turystów będą dostępne na zmianę SU42 z wagonami oraz OKz32 z historycznymi wagonami.

y1zhF2tk.png
Model parowozu OKz32. Plany konstrukcyjne tej maszyny pochodzą z roku 1932

K
ieruję do Was także prośbę drodzy Obywatele i Mieszkańcy. Ceńmy kolej. Nie dopuszczajmy do dewastacji, niszczenia dworów, wagonów oraz kradzieży infrastruktury kolejowej. Jeśli ktokolwiek zobaczy, że ktoś dokonuje tych czynów proszę, aby poinformował o tym Zarząd. Nie będziemy tolerowali niszczenia tego, co tak ciężko budujemy. I uważajmy przy torach. Gdy coś się stanie pociąg nie zatrzyma się w miejscu. Na zatrzymanie potrzeba czasu, a w niektórych katastrofalnych przypadkach tego czasu po prostu jest za mało.

Szybkość, bezpieczeństwo i komfort, ale z Wami i dla Was.

Podpisał:
Główny Prezes KKB S.K, Marian Krzywonos

Oddział Infrastruktury i Promocji
oraz
Oddział Taborowy
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 809,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Karolina Aleksandra, Siergiusz Asketil, Mikołaj Torped, Krzysztof Kura, Laurẽt Gedeon I, Vladimir ik Lihtenštán, Ławica Żubrów.
Komentarze
Wincenty Wałachowski
Szkoda, że nie będziecie się jeszcze spóźniać :)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@up: tego mi akurat nie szkoda.
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Ze sporym zaciekawieniem śledzę rozwój KKB. Nie mogę się doczekać wybudowania całej sieci linii kolejowych. :-)
Odpowiedz Permalink
Wincenty Wałachowski
@Karolina: i dobrze.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
+serce +tantiema
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Marian! Jak już Ci pisałem. Wszystko masz "pod parą", bo.....będzie się działo...co dale już wiesz!
Odpowiedz Permalink
Marian Krzywonos
Jak ktoś będzie chętny to zawsze można wykupić ofertę "Spóźnienie na zamówienie". Należy wtedy zgłosić się do Biura Promocji, wybrać długość opóźnienia i przyjść na dany pociąg. :) Jesteśmy otwarci na pasażerów.
Permalink
Alfred
Ale czy pociąg spóźni się precyzyjnie?
Odpowiedz Permalink
Marian Krzywonos
Oczywiście. Jakiż to byłby wstyd gdybyśmy nie wywiązali się z oczekiwań pasażera!
Permalink
Tomasz Liberi
Mam nadzieję że nie będzie opóźnień :)
Odpowiedz Permalink
Ławica Żubrów
Ej, bo znowu zepsujecie mi OKzetę ;) Ledwo co odmalowana, a tu już!
Odpowiedz Permalink
Marian Krzywonos
No nie mów, że to Ty w rzeczywistości malowałem OKzetę :P
Permalink
Marian Krzywonos
malowałeś*
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.