Instytut Statystyki Sedrowskiej #2

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Y95b79K6.png
Sarmaci, Sarmatki!

Z uwagi na to, że zgłaszaliście swoje pomysły w dzisiejszym instytucie troszkę zmienimy zasady badania agencji prasowych. Jak już obiecywałam w tym wydaniu będzie coś nowego. Niestety nie udało mi się przeanalizować rankingu prowincji, ale za to oprócz standardowej analizy gazet, przygotowałam zestawienie najchętniej sercowanych i najbardziej dochodów publikacji literackich. Zanim dojdziemy do tych cykli, przedstawiam Wam najnowsze rankingi prasy sarmackiej!

Tym razem, jak już wspominałam, postarałam się dostosować do Waszych wymagań rankingi i dzisiaj ujrzycie następujące:
- ranking ogólny
- rankingi według gatunku artykułów (społeczeństwo, kultura, rozrywka, sport, gospodarka)

RANKING AGENCJI PRASOWYCH 5 DO 18 SIERPNIA.
dane pochodzą z dnia 25 sierpnia

Ranking ogólny przedstawia się następująco:

J0jd3V15.jpg

Widać pewne zmiany. Prowadzenie objął Goniec Czarnoleski, jednak jak widać posiada on jedynie 1 artykuł. Jeśli spojrzymy z innej strony to tak naprawdę dwutygodniowym zwycięzcą jest gazeta Mikro. Siergiusz Asketil uraczył nas w ostatnich tygodniach masą bardzo ciekawych artykułów. Wśród nich znaleźć można było m.in. skandaliczne informacje z innych mikronacji. Głos Sclavinii zanotował lekki spadek w porównaniu z poprzednim badaniem, jednak nadal bardzo dobrze utrzymuje się. Ciekawostką jest to, że Puls Sarmatów wszedł na 4 miejsce, a przy przyjęciu założenia, że nie wliczamy agencji jednoartykułowych, znajduje się na podium. Warto zaznaczyć, że jak widzimy w rankingu, na pierwszych miejscach znajdują się agencje prasowe, które bardzo dużo wydały artykułów. Czy zatem jakość tych publikacji wzrosła? Sami powinniście ocenić. Należy dodać, że badane agencje wydały łącznie 55 artykułów!

Kolejny ranking dotyczy artykułów jak to nazwałam "specjalnościowych". Na pierwszy ogień idzie "Społeczeństwo" i przedstawia się następująco:

69usi6dr.jpg

Artykuły związane z tą kategorią wydawało najwięcej agencji prasowych. Co ciekawe, ranking jest dość podobny do ogólnego, jednak Głos Sclavinii zamienił się miejscami z wydawnictwem Mikro. Dla przypomnienia wśród publikacji GS jest Przegląd Tygodnia, który jest jednym z najbardziej dochodowych tygodników w Sarmacji. Na uwagę zasługuje to, że Nowy Dzień kolejny raz z rzędu jest ostatni. Mimo dobrego startu, zleciał znów na sam dół. Czy to znak dla Krzysztofa Hansa o tym, że trzeba zmienić styl?Łącznie wydano 20 artykułów z tego gatunku
W kulturalnym rankingu jest dość ciekawie, ponieważ część gazet nie występuje w nim. Jest to wiadome, ponieważ nie każdy publikuje takie artykuły. Ranking wygląda następująco:

kQ59v1qJ.jpg

Jak zdążyliście zauważyć na podium znajdują się: Głos Sclavinii, Gazeta Teutońska, Puls Sarmatów oraz Merkuriusz. Każda z powyższych gazet, ma w swoich zasobach różne ciekawe cykle literackie. W GS mogliśmy wciągać się w fabułę "Wszystko w porządku". Calisto znowuż w Merkuriusze pokazuje alternatywną rzeczywistość sarmacką w opowiadaniu "Versus 2". Jest dość ciekawie obecnie na rynku wydawniczym, a o zarobkach dowiecie się później.

Rozrywkowe działy niemalże pękały w szwach. Pomimo, że ilość publikacji nie była zbyt wielka, za to jakość też była wysoka. Warto nadmienić, że w tym dziale mieliśmy m.in. ogłoszenia o konkursach, loteriach, Informacje z radia,a także cykle wydawnicze.

vKu8379w.jpg

Nad wszystkimi góruje Puls Sarmatów. Nie ma co się dziwić, bo cykl "Prześwietleni" odniósł ogromny sukces. Na kolejnych miejscach, jak widać są: Gazeta Teutońska, Głos Sclavinii, Mikro itd. Jak ktoś uważał przy analizowaniu wszystkich tabelek, to można zauważyć jedną ciekawostkę. Zgodnie z rankingiem ogólnym, w poszczególnych kategoriach gazety, które ogólnie są na szczycie i w nich znajdują się na bardzo wysokich miejscach. Świadczyć to może o dość dobrej jakości tych wydawnictw. Nie odniosłam się do gospodarki i sportu, ponieważ w tych kategoriach były pojedyncze artykuły.

NAJBARDZIEJ DOCHODOWE CYKLE LITERACKIE

Można o tym pisać, pisać i pisać. Każdy z nas zauważył, że w ostatnim czasie nastąpił wysyp cykli literackich, które trzymają nasze życie niemalże w napięciu. Jednak ile autorzy na nich do tej pory zarobili? Czy mogą poczuć się milionerami?
Do tego specyficznego badania dobrałam następujące cykle: Versus I, Versus II, Wszystko w porządku, Atak Zimy, Spisek oraz Almerska Mafia.

Kto z nich najwięcej zarobił?

Calisto Norvegicus-Chojnacka jest w tym liderką. Na swoich dwóch cyklach do tej pory zarobiła: Versus I (107 553), Versus PDF (9850) oraz Versus II (21039). Łącznie tych libertów jest: 138 442. Jest to potężna kwota w porównaniu do reszty pisarzy. Średni zarobek na jednym artykule wyniósł: 5537,68. Aż strach pomyśleć, ile Calisto jeszcze zbierze tantiem do końca sezonu.

Karolina von Lichtenstein przez kilka tygodni trzymała nas w napięciu, opowiadaniem "Wszystko w porządku", które łącznie z tantiem zarobiło 57 186 libertów. Karolina, powinna poważnie zastanowić się nad 2 sezonem, ponieważ zarobek na jeden artykuł wyniósł, aż 8169,43!

Atak Zimy Krzysztofa St. M. Kwaziego, jest poniekąd wpisem z pamiętnika, jednak zdecydowałam się dołączyć do cykli literackich ten tytuł. Publikując 4 artykuły, zarobił 27 509, co daje mu średni zarobek 6877,25. Patrząc po kwotach, Krzysztof powinien nadal publikować, jednak czy coś skrobnie, albo czy podzieli się pamiętnikiem?

Spisek mojego autorstwa dopiero zaczęło przygodę z rynkiem sarmackim. Pomimo 3 części, zarobił do tej pory, aż 16 473 co daje przeciętnie 5491 libertów na artykuł. Nie jest to oszałamiająca kwota, ale jednak zawsze jakaś.

Ivan von Vincis-Kazakov postanowił rozpocząć swoją kolejną przygodę z opowiadaniami. Jednak pomimo mocnego starania "Almerska Mafia" nie jest poczytnym opowiadaniem. Zarobił do tej pory na 3 artykułach 5900 libertów, co dało średnio 1967 libertów.

Podsumowując zestawienie zarobków. W Księstwie Sarmacji da zarobić się na genialnym pomyśle. Nie musi być to aplikacja, czy dziennikarstwo. Wystarczy wbić się w niszę opowiadaniem i publikować, co jest dobrym znakiem!

W kolejnym wydaniu zajmiemy się prawdopodobnie rankingiem prowincji. Jeśli nie nim to znajdziemy kolejny, bardzo ciekawy temat!

cVFsv832.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 316,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir ik Lihtenštán, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Torkan Ingawaar, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Ivan von Lichtenstein, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Ryszard Paczenko, Henryk Leszczyński, Wincenty Wałachowski, Krzysztof St. M. Kwazi, Karolina Aleksandra, Mateusz Wilhelm, Avril von Levengothon, Helwetyk Romański, Krzysztof Kura, Roland Heach-Romański, Ignacy Urban de Ruth, Michel von Vincis-d’Agnou.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Zacna analiza, lady!
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Hmm . . . Jak cofnąć serce? :D
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
To spisek! Wiem dlaczego mi opowiadań nie sercują - rodacy spiskują na mnie, by mi nie sercować!
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
ciekawe...
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Zdecydowanie super!. Musiał się autor niewątpliwie napocić by to przygotować. Brawo!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
A człowiek się zatrudnił w biurokracji z ustawą kominową…
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@up: Trzeba zacząć pisać pamiętniki ;)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
W sensie, pamiętniczek z podejmowanych czynności biurokratycznych, żeby ludzie mi płacili za brak kolejnych odcinków? Jakiś model biznesowy to jest…
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Albo wspomnienia z tronu i ogólnie wirtualnego życia ;) To już byłby hit nie tylko dla Sarmatów.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
no ładnie niby niewinny komentarz tu serduszko, a kasa na koncie rośnie. Jednak należy się
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Witam,

Gratuluję chęci zestawienia danych w rankingu. Fajna sprawa.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.