Nowy Kurier Sarmacki VII: Nowy Król, Ivan, Sejmowe wieści!
Seria wydawnicza: Nowy Kurier Sarmacki

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
dc62PKH0.jpg
Sarmaci, Sarmatki!

Kolejny tydzień przyniósł nam wiele zaskakujących chwil. Podobnie jak poprzednio, tak i teraz wątków w forum centralnym było dość wiele, a spraw które nagle wypłynęły na wierzch sporo. Zatem zapraszam do przeczytania kolejnego już numeru Nowego Kuriera Sarmaciego!

WIEŚCI LOKALNE

BARIDAS

Najnowszy nabytek w formie mieszkańca - Marian Krzywonos, przynosi już pierwsze korzyści Królestwu Baridasu. Ma w planach utworzenie Królewskiej Kolei Baridajskiej. Na forum pojawiły się pierwsze jego projekty, które sugerują, że jest to dość skomplikowany i długotrwały projekt. Wraz z tymi planami, wniósł do Wicekróla prośbę o pozwolenie na wybudowaniu linii kolejowych. Z niecierpliwością oczekujemy na pierwsze efekty pracy Mariana. Oprócz spraw dotyczących kolei, trwa debata nad mapą Almery. Siergiusz Asketil wciąż przyjmuje propozycje nazw ulic. Ale Baridas nie stoi tylko koleją i Almerą. Wciąż trwa nabór na Redaktora Naczelnego Herolda, jednak okienko w almerskim urzędzie pracy mimo, że czynne, narzeka na brak petentów.

GELLONIA I STAROSARMACJA

Calisto Noervegicus-Chojnacka wybrała redaktora Gisslettera, który jest pewnego rodzaju biuletynem informacyjnym tejże prowincji. Został nim Ma Hi, który w obecnej chwili jest mieszkańcem Almery. Sugeruje to, że niebawem czeka go przeprowadzka np. do Grodziska. Premier Gelloni i Starosarmacji zwróciła się z prośbą do obywateli o stworzenie historii realnej GiS-u. Prowincja nadal nie ma takiej, a stworzenie pewnego rodzaju kroniki, pomogłoby zapoznać się nowym mieszkańcom z historią regionu. Warto powiedzieć, że trwa konkurs na potrawy morvańskie. Każdy kto ma przepis związany najlepiej z kulturą celtycką, powinien zgłosić się. Do zgarnięcia są liberty i wieczna chwała kulinarna!

SCLAVINIA
file.php?avatar=57_1406639030.jpgKarolina szuka Konsula
Mimo, że ostatnio mało inicjatyw kulturalnych, to Królestwo Sclavinii życiem urzędowym stoi. Obecnie trwa debata nad powołaniem Młynka Kawowego na Skarbnika. Diuczessa Karolina zaznacza, że taka osoba jest potrzebna, ponieważ Sclavinia dzięki takiej osobie nie będzie miała problemów finansowych. I chwała.Obecnie w tymże regionie trwa zgłaszanie kandydatur na Przewodniczącego Izby Obywatelskiej. Wśród kandydatów znajdują się: Kanclerz Michał Andronik Bryennios oraz Avril von Levengethon.
O wyborze poinformujemy Was w kolejnym wydaniu.Poinformujemy również o wyborze nowego konsula, ponieważ poprzedni zrezygnował. Do walki stanęli: Helwetyk Romański, Krzysztof Czuguł-Chan, Krzysztof Kura, Martin Schlesinger-Asketil, Ivan Dymitr von Vincis Kazakov, Avril von Levengothon. Wielu kandydatów, ale wybrany będzie tylko jeden!

TEUTONIA

Teutonia w ostatnich dniach przeżywa potężne chwile aktywności. Poprzedni skład senatu przyjął ustawę o języku teutońskim, która m.in. zaleca stosowanie tłumaczeń na j. teutońskie np. działów na forum. XIV Sesja Senatu została zamknięta w tym tygodniu. Otwarto listę obywatelską na którą wpisało się 9 osób i w ten oto sposób rozpoczęto obrady XV sesji, podczas której odbędą się obrady między innymi nad: medalem koronacyjnym oraz ustawą o finansach, która reguluje niektóre kwestie finansowe. Senatorowie bardzo chętnie dodają swoje propozycje poprawek. Należy wspomnieć też o tym, że w najbliższą sobotę odbędzie się koronacja nowego Króla Teutonii - Mateusza Wilhelma, na którą serdecznie zapraszam. Jeśli mowa o nowych osobach na stanowiskach, to Krzysztof Kura, objął stanowisko zarządcy Auterry.
SARMACKIE WIEŚCI

Rada Ministrów celuje w Sarmatów najnowszymi informacjami prosto z gabinetów! Rzecznik Rządu poinformował o kilku bardzo ważnych kwestiach w tym m.in. o zwycięzcy Rankingu Prowincji o którym zdążyliśmy już poinformować w kolejnym wydaniu. Dla przypomnienia była to Gellonia i Starosarmacja; o tym, że Księstwo Sarmacji uznało państwowość Bialeni. Warto tutaj przypomnieć o tym, że z tego kraju wyciekają coraz to nowsze skandale o których poinformujemy niżej w tekście; wynik kontroli w Instytucie Edukacji Sarmackiej również był tematem konferencji. Oczywiście o wynikach również poinformowaliśmy w poprzednim wydaniu; Rzecznik poinformował też o innych kwestiach, które są ważne dla Sarmatów. Ale nie tylko Rzecznik Rządu ruszył z ofensywą. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, też zorganizowało konferencję na której m.in. ; wycofaniu uznaniu państwowości dla Eskwilinii, Francji, Samundy oraz Santanii i Brugii. Równeż poinformował o uznaniu dla Bialeni, jednak zaznaczył, że wobec dość sporego spamu, nie wiadomo czy w przyszłości MSZ będzie stał nadal przy tym stanowisku.

Sejm miał w ostatnim tygodniu wiele pracy. A to za sprawą dość dużej ilości wszelakich aktów prawnych nad którymi jest potrzebna debata bądź głosowanie. W ostatnim tygodniu odbyły się głosowania nad: nowelizacją ustawy o rankingu prowincji, ustawą o finansach publicznych oraz nowelizacją ustawy o prefektach. Każda ustawa została przyjęta, jednak w przypadku ustawy o finansach publicznych dochodziło do pewnego rodzaju przepychanek. Część posłów Stronnictwa Federalnego głosowało przeciwko, co dla innych stronnictw było pewnym zaskoczeniem, ponieważ wg nich ustawa wspomagała w pewien sposób prowincje. Jednak Sejm miał nie tylko ustawy na swojej głowie. Wybrano asesorów do Trybunału Koronnego - Ryszarda Paczenkę oraz Młynka Kawowego. Ogłoszono również nabór na kolejnych asesorów w związku z wygaśnięciem mandatów. Zgłosili się: Aleksander Damian Arped da Firenza, Markus Arped oraz Ignacy Chojnacki-Ferski. Głosowanie nad ich wyborem rozpocznie się wkrótce. Do wieści sejmowych można zaliczyć też to, że Roland Heach zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego Stronnictwa Federalnego. Obecnie trwa wybór nowego.
file.php?avatar=2265_1401215886.jpgIvan Vincis
Ivan Dymitr von Vincis Kazakov stał się w ostatnim czasie gwiazdą wielu pubów, ale i również Trybunału Koronnego w kilku rolach. Nie od dziś wiadomo, że Ivan stworzył Królewską Gwardię Baridasu (KGB). Czyn naprawdę zacny, jednak w ostatnim czasie daje się ponosić emocjom, co nie jest za bardzo wskazane. Wskutek wielu zdarzeń, podczas awantury Grodziskim pubie, dał się ponieść i poleciało kilka epitetów w stronę jednego z obywateli teutońskich, który nie kryje się ze swoimi powiązaniami z Wandystanem.
Stwierdzenie "Gówniany Wandejczyk" na tyle obraziło Brzetysława, że postanowił wnieść pozew przeciwko Ivanowi do Trybunału Koronnego. Na tym się nie skończyło. Obecnym podczas tej awantury, był Bully, który również poczuł się urażony i oskarżył go w TK. Mało tego, część asesorów otrzymała od Ivana pewne środki pieniężne. Według niego są to środki za dobra pracę w Radzie Ministrów. Wiadomo każde środki się przydają, jednak wysyłane bez żadnej zapowiedzi mogą stawiać go w złym świetle i w taki sposób stał się bohaterem i TK jak i również Prefektury Generalnej. Jaki będzie finał jego spraw? Dowiecie się wkrótce z Kurieru Sarmackiego.
W mikronacjach dzieje się wiele ciekawych wydarzeń. Jednak ostatnio uwagę Sarmatów i redaktora Mikro Siergiusza Asketila sprawa w Rotrii jak i również kontakty Bialenii. Afera w Rotrii stawia w złym świetle obywateli z Bialenii jak i również części naszych. Ivan wspólnie z Michałem D`agnou podobno planował pewnego rodzaju zamach stanu i przejęcie władzy w tejże mikronacji.Ivana to dopiero pierwszy wybryk i w pewnym sensie nie mamy mu tego za złe, jednak Michała to stawia w bardzo złym świetle. Po ostatniej Aferze Edukacyjnej w której był jednym z bohaterów i jego rzekomej misji bialeńskiej, coraz bardziej zastanawiamy się czy Michał aby na pewno działa na korzyść Sarmacji?
leon2.pngLeon II - Patriacha
Czy może wypełnia misję dla Bialenii, które brzmi "Wykończyć wszystkich". Kolejna nieudana akcja tylko świadczy o jego planach. W sumie Bialenia nie może pochwalić się dobrą opinię. Kolejna afera w tak krótkim czasie tylko może doprowadzić do tego, że mikronacja nie będzie mieć partnerów w v-świecie.

kablamm-ed-e-robotspx.jpgRobot Ed
Sarmacka kultura nadal święci triumfy. Mamy konkursy, opowiadania i szereg innych ciekawych inicjatyw. Na uwagę zasługuje konkurs na związany z pocztówkami, który został rozstrzygnięty. Wygrała w nim Karolina von Lichtenstein, a dzięki niemu szał wysyłania pocztówek ogarnął wielu Sarmatów. Mikroloteria, znowuż pokazała, że nasi obywatele mają zmysł hazardzisty. Do opowiadań na które należy zwrócić uwagę należą: Almerska Mafia w którym Ivan pokazuje nam jak wygląda świat przestępczy w stolicy Królestwa Baridasu,
Versus 2 Calisto, wciąż nam ukazuje, że to co było pewne wcale nie musi być takie. Do nowych bohaterów dołączył Mateusz Wilhelm. W Gazecie Teutońskiej ukazały się takie opowiadania jak Tajemniczy Medalion oraz Przygody Robota Eda - serdecznie zapraszam do zapoznania się z tymi ciekawymi opowiastkami. Natomiast Puls Sarmatów oferuje szereg pozycji, które powoli na stałe pojawiają się w prasie sarmackie: Kącik Zielarski, Prześwietleni, Spisek. Dla każdego coś się znajdzie.

Przypominamy też Sarmatom o tym, że w najbliższą sobotę 30 sierpnia o godz. 20 rozpocznie się koronacja Mateusza Wilhelma na Króla Teutonii. Wszystkie uroczystości będą odbywać się na kanale irc-a #teutonia.
cVFsv832.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 990,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Avril von Levengothon, Helwetyk Romański, Mateusz Korecki, Krzysztof Kura, Mateusz Wilhelm, Ławica Żubrów, Roland Heach-Romański, Andrzej Fryderyk, Yutte Pónkrokk, Ivan von Lichtenstein, Marek von Thorn-Chojnacki, Krzysztof St. M. Kwazi, Jakubbu Ashikaga, Vladimir ik Lihtenštán.
Komentarze
Helwetyk Romański
Bardzo się cieszę, że przyjął się zwyczaj ilustrowania artykułów. W ramach korekty obywatelskiej: „Do wieści sejmowych można zaliczyć też to, że Roland Heach zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego Stronnictwa Federalnego. Obecnie trwa wybór nowego” — od 22 sierpnia nowym przewodniczącym jest hr. Iontz.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
warto też dodać o fakcie koronacji i co najważniejsz 10 obchodach, które nastąpią 30 sierpnia.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Ściany tekstu z obrazkami nie są ścianami tekstu.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Przepraszam! Chciałam by było ładnie -_- @Helwetyk: wcześniej pisałam, zapomniałam zedytować.
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Rety, jak czytam twoje artykuły, to coraz częściej nie mogę powstrzymać pokusy sercowania i komentowania z tamtiemą :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Piękne
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
ma kobieta talent do pisania
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
A wiecie że Leon II zmarł na realiozę? Wszystkie dzwony w Rotrii o tym dzwonią... Zapewne dawkę realiozy podsunęli spiskowcy.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
ach.. realioza jest bardzo niebezpieczna.
Odpowiedz Permalink
Jakubbu Ashikaga
Realioza to niebezpieczna choroba :< Trzeba się zaszczepić
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
trzeba by otworzyć instytut badan nad realiozą ^^
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.