Imbryk Ambasadorów, Młynek Kawowy, 21.08.2014 r. o 15:28
Konferencja prasowa MSZ
Seria wydawnicza: Konferencje prasowe

8ep4t1z8.jpg

1. Miło mi poinformować, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakończyło właśnie sezon urlopowy i powraca do aktywnego wypełniania obowiązków. Nie oznacza to, że wczasy uniemożliwiły efektywne reprezentowanie Sarmacji i jej interesów.

2. Rada Ministrów uchwaliła przed dziewięcioma dniami nową listę uznawanych mikronacji. Ze smutkiem stwierdzam, że skurczyła się ona o trzy pozycje. Wobec upadku Eskwilinii, Francji, Samundy oraz Santanii i Brugii rząd zmuszony był wycofać uznanie dla tych mikronacji. Zdecydowaliśmy się równocześnie uznać państwowość Republiki Bialenii.

3. Ostatnia decyzja wymaga uzasadnienia. Jak słusznie stwierdził podczas obrad rządu JKW Helwetyk Romański, uznanie państwowości nie stanowi w żadnym wypadku formy nobilitacji. Staramy się, by lista uznawanych mikronacji odpowiadała aktualnej kondycji Pollinu: z tego powodu - pomimo dobrych, a nawet przyjacielskich relacji w przyszłości - została z niej wykreślona Eskwilinia. Nie ma wyjątków także w przypadku państw, z którymi łączą nas stosunki w najlepszym wypadku niejednoznaczne. Bialenia spełnia warunki wyszczególnione w odpowiednim rozporządzeniu kanclerza, więc - nie rozstrzygając o poziomie merytorycznym tej mikronacji - znalazła się na wyżej wymienionej liście.

4. Nie oznacza to, że Sarmacja aprobuje lub pochwala działania bialeńskiego rządu. Również przypadki spamu zamieszczanego przez bialeńskich obywateli na Forum Centralnym każą wątpić, czy Republika Bialenii może być partnerem nie tylko dla największej polskiej mikronacji, ale dla każdego szanującego się wirtualnego państwa. Bialeńczycy w ostatnich dniach zamieszani byli w próbę przejęcia władzy w Państwie Kościelnym Rotria, o czym donosiła sarmacka prasa. To sprawa szczególnie oburzająca, a co smutne - pośród uznanych przez Stolicę Apostolską za persona non grata jest także obywatel sarmacki. Udałem się dziś do Rotrii, aby omówić współpracę w celu zwalczania podobnych prób w przyszłości, gdyby Bialeńczycy zdecydowali się je podjąć.

5. W Rotrii złożyłem kondolencje z powodu nagłej śmierci patriarchy Leona II a.k.a. Lorenzo Pietro de Mediciego. Jego pontyfikat trwał dwa miesiące i piętnaście dni.

6. Rada Ministrów nie zapomina również o podnoszonej przez Sclavinię kwestii przywłaszczania sobie dorobku Królestwa. Jesteśmy przy tym w kłopotliwej sytuacji; zdaję sobie sprawę, że każda, nawet najbardziej krytyczna reakcja będzie prze niektórych uznana za niepotrzebne przydawanie rangi wirtualnemu państwu, które do tego miana ledwie dorasta. Trudno jednak zignorować fakt, że Bialenia uzurpuje sobie prawo do korzystania z dziedzictwa sarmackiej Sclavinii. Oraz, że mieni się być częścią sarmackiego kręgu kulturowego (sic!). W najbliższych dniach Ministerstwo Spraw Zagranicznych podejmie stosowne kroki dyplomatyczne przeciwko Bialenii.

7. Sprawa Bialenii jest wszakże pobocznym i - ze względu na swój przedmiot - raczej pozbawionym znaczenia zagadnieniem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zajmuje się obecnie przygotowaniem bardzo oficjalnej wizyty w jednej z obiecujących mikronacji młodego pokolenia. Szczegóły podane zostaną wkrótce.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 521,00 lt
Ten artykuł lubią: Avril von Levengothon, Markus Arped, Siergiusz Asketil, Krzysztof Kura, Helwetyk Romański, Aleksander Damian Chojnacki, Ławica Żubrów, Vladimir ik Lihtenštán, Henryk Leszczyński, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Gauleiter Kakulski, Yutte Pónkrokk, Ryszard Paczenko, Torkan Ingawaar, Jack von Horn.
Komentarze
Roland Heach-Romański
Testuję tutaj oto sensownie komentując, że nie czytałem nic a nic.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Cytuję:
Również przypadki spamu zamieszczanego przez bialeńskich obywateli na Forum Centralnym każą wątpić, czy Republika Bialenii może być partnerem nie tylko dla największej polskiej mikronacji(...)
Czy jest to oficjalne stanowisko alrajńskiego MSZ-u, czy sobie tutaj kreślimy przypuszczenia palcem na wodzie?
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Czyli wnioskujemy z tego, że z powodu uznaliście państwo, które:

1) jest pozbawione znaczenia zagadnieniem;
2) spamuje na naszym forum;
3) przywłaszcza sobie dorobek Sclavinii;
4) próbowało przejąć władzę w Rotrii.

A więc nie pozostaje mi nic innego niż dokończyć ten nieśmieszny żart w imieniu MSZ:
ObpcGNCU944 - wstaw pełen odnośnik do filmu z YouTube (np. https://www.youtube.com/watch?v=tLcpwwSRx24).
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
A i co by nie było, że to uszczypliwość z mojej strony, to podam źródło dlaczego napisałem powyższe: Raport demograficzny - wiosna 2014.
Odpowiedz Permalink
Michel von Vincis-d’Agnou
Witam, jako Bialeński MSZ pozwole sobie odpowiedzieć na konferencję JE Młynka Kawowego.

"Również przypadki spamu zamieszczanego przez bialeńskich obywateli na Forum Centralnym każą wątpić, czy Republika Bialenii może być partnerem nie tylko dla największej polskiej mikronacji, ale dla każdego szanującego się wirtualnego państwa."

Chciałbym zaznaczyć że tenże człek nie był bialeńskim obywatelem*, a człowiekiem bardzo zwłaśnionym z Bialenią, tak więc zarzut wydaje się bezpodstawny.

"Udałem się dziś do Rotrii, aby omówić współpracę w celu zwalczania podobnych prób w przyszłości, gdyby Bialeńczycy zdecydowali się je podjąć."

Bialeńczycy... chciałbym zaznaczyć aby tejże organizacji nie utożsamiać z Bialenią. Co ciekawe, znikomy był w tym udział Bialeńczyków. Działało tam dwóch Niderlandzczyków (przy czym jeden deklaruje się jako Victorianin) i jeden Wurstlandzczyk (dawny "szef" Santanii i Burgii), dwóch Rotryjczyków i jeden Bialeńczyk. No i jeszcze jedno - prasa nie jest nieomylna.

"W Rotrii złożyłem kondolencje z powodu nagłej śmierci patriarchy Leona II a.k.a. Lorenzo Pietro de Mediciego. Jego pontyfikat trwał dwa miesiące i piętnaście dni."

Również i Bialenia ubolewa nad tym faktem.

"Trudno jednak zignorować fakt, że Bialenia uzurpuje sobie prawo do korzystania z dziedzictwa sarmackiej Sclavinii."

Czyż gdyby Cesarstwo Valhalli się odrodziło, mogłoby uznać Sclavinię, przecież kiedyś działającą na jego terenie (tak, zrzekli się tego terenu, podobnie jak Sclavińczycy) za uzurpatorów?

"Oraz, że mieni się być częścią sarmackiego kręgu kulturowego (sic!)."

Niestety to błąd naszego Ministra Propagandy. Te słowa powstały w styczniu b. r. i niestety tworząc stronę główną nasz Minister skopiował na stronę główną (to) z micropedii nie patrząc na tekst. Przyznaję JE Kawowemu rację.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych zajmuje się obecnie przygotowaniem bardzo oficjalnej wizyty w jednej z obiecujących mikronacji młodego pokolenia. Szczegóły podane zostaną wkrótce."

Myśli JE o Brodrii?

"1) jest pozbawione znaczenia zagadnieniem;
2) spamuje na naszym forum;
3) przywłaszcza sobie dorobek Sclavinii;
4) próbowało przejąć władzę w Rotrii."

Pozwole sobie skorzystać z prawa milczenia.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
W imieniu swoim i mieszkańców Baridasu chciałbym zapytać jak MSZ odnosi się do przywłaszczenia Awary?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
Cytuję:
Pozwole sobie skorzystać z prawa milczenia.
Nie udało się panu.
Odpowiedz Permalink
Michel von Vincis-d’Agnou
Ach, jako że jestem członkiem Ligi Faszystów Językowych - nie Republikę Bialenii, a Bialeńską.


Co do wypowiedzi JE Henryka K. Leszczyńskiego - jakież śmieszne i ciekawe. Normalnie mikronacyjny Monty Python.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Bully Felimi. Pozwolę sobie za pana ministra.

Bialenia to państwo zbójeckie ocierające się o terroryzm. Pokazują to przypadki nakręcania afery IES w Sarmacji, próba zamachu stanu w Rotrii, Dreamland też nie był zachwycony postawą mieszkańców tego państwa.

Oni myślą, że robią sobie jaja. Ja myślę, że destabilizują ład mikroświatowy w sposób w ostatnich miesiącach bezprecedensowy. A coś takiego trzeba dusić w zarodku.

Mamy taką konstrukcję prawną, że musimy uznać państwo, nim podejmiemy kolejne kroki, które zapowiedział już minister Młynek v-hr. Kawowy. Nie możemy wysyłać choćby not do państw, których nie uznajemy.

Ja osobiście niecierpliwie czekam, aż władze Bialenii jasno odetną się od podejrzanych poczynań swych mieszkańców i wyciągną wobec nich stosowne konsekwencje.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Michel d'Agnou: Śnięty Leszcz. Pythonom do pięt nie dorastam.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@Henryk K. Leszczyński. Pozwolę sobie za pana ministra również.

Po tak drastycznych zniszczeniach dokonanych przez bialeńskich terrorystów na terenie Sarmacji Sułtan Federacji Al Rajn wysłał kolumnę białych wielbłądów z pomocą humanitarną dla pokrzywdzonych gellońskich sierot i baridajskich chłopców.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Roland Heach: Czcigodny Pan nawet nie wie, ile są warte wielbłądy albinosy!
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Cytuję:
Czy jest to oficjalne stanowisko alrajńskiego MSZ-u, czy sobie tutaj kreślimy przypuszczenia palcem na wodzie?

Tak myślałem, że ktoś zwróci uwagę na ten fragment. Dane, na które się towarzysz powołuje, są wg mojej wiedzy nieaktualne.
Cytuję:
Czyli wnioskujemy z tego, że z powodu uznaliście państwo, które:

1) jest pozbawione znaczenia zagadnieniem;
2) spamuje na naszym forum;
3) przywłaszcza sobie dorobek Sclavinii;
4) próbowało przejąć władzę w Rottrii

"Uznanie państwowości nie stanowi w żadnym wypadku formy nobilitacji. Staramy się, by lista uznawanych mikronacji odpowiadała aktualnej kondycji Pollinu. (...) Bialenia spełnia warunki wyszczególnione w odpowiednim rozporządzeniu kanclerza, więc - nie rozstrzygając o poziomie merytorycznym tej mikronacji - znalazła się na wyżej wymienionej liście."
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@Młynek: No fajnie, ale nie zmienia to faktów podanych przeze mnie. Mam nadzieję, że zrobicie pożytek z tego "uznania", zgodnie z tym co sami napisaliście.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Oczywiście, że faktów nie zmienia; tyle, że nie rozumiem, na czym miałby polegać żart.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Patrząc na zdjęcie Ministra w artykule, miałem wrażenie, że widzę martwego człowieka.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Konferencja prasowa
MSZ
Nie uznajemy już Rotrii
A nie, pomyłka
Nie uznajemy Francji
Nie dla nas uroki v-Paryża
W Rotrii umarł
Patriarcha
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Biega ekkanclerz wkoło drogi
Nie ma rządu ani nogi
Trzeba Rolanda pożałować
Wieśniacka rymowanka, bom aktywny.
Odpowiedz Permalink
Michel von Vincis-d’Agnou
Gdzie ta zapowiedziana szeroko zakrojona akcja dyplomatyczna przeciw Bialenii?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.