Nowy Kurier Sarmacki VI: Rankingi, komisje, samorządy!
Seria wydawnicza: Nowy Kurier Sarmacki

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
dc62PKH0.jpg
Sarmaci, Sarmatki!

Podobno sezon ogórkowy w pełni. Jednak Sarmaci po raz kolejny udowadniają, że w Księstwie nie ma takiego sezonu. Wciąż dostarczacie nam coraz to więcej nowych materiałów, które są potrzebne m.in. do wydawania przeróżnych artykułów informacji. Zapraszam do czytania dzisiejszego wydania.

WIEŚCI LOKALNE

BARIDAS


W Baridasie nie ma czasu na nudę. Obecnie Baridajczycy mogą pochwalić się nowymi inicjatywami, osobami jak i również pracą nad nową stroną. Markus Arped postanowił powołać osobę kompetentną na stanowisko architekta. Został nim Jakub Ashikaga, znany wszystkim jako mescam. Z jego inicjatywy powstaje nowa strona Baridasu. Architekt uznał ją za mało estetyczną, nie ukrywajmy - do tej pory tak było. Patrząc na umiejętności Jakuba, wierzymy, że wkrótce nie poznawy oblicza Królestwa.
Natomiast z inicjatywy Wicekróla Baridasu i Kasztelana Almery utworzono pewnego rodzaju konkurs dotyczący typowania meczów, które zostaną rozegrane w Almerze. Warto wspomnieć o tym, że jest przeznaczony dla obywateli Baridasu i jak już zauważyliśmy inne osoby nie mogą brać w nim udziału. O czymś jeszcze Wam nie powiedziałam. Jeśli jest chętna osoba na prowadzenie Herolda - niech się zgłasza. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 sierpnia.

GELLONIA I STAROSARMACJA

GiS-em wstrząsnęła rezygnacja Krzysztofa Czuguł-Chana z obywatelstwa tegoż regionu. Wiele osób jest do tej pory w szoku, jednak chodzą plotki, że ktoś go zbytnio uraził. Nie będziemy wnikać, ale w prześwietlonych być może sprawa nabierze rozbłysku. W GiS-ie nie dzieją się tylko takie rzeczy. Przeszła poprawka do Małej Konstytucji, która wygląda nastepująco: Aktywny obywatel nie zostanie wykreślony z rankingu w ciągu 14 dni, jeśli od momentu spadku licznika poniżej 10 nadrobi straty. Ponadto, w czasie trwania karencji nie będzie mógł brać udziału w głosowaniach Rady, jednak będzie mógł piastować funkcje publiczne. Jeśli ilość wypowiedzi zostanie nadrobiona w czasie trwania głosowania lub referendum w Radzie, nie będzie mógł oddać swojego głosu w tym głosowaniu lub referendum. Według mnie wprowadzi to ciekawe rozwiązanie, dla osób, którym z różnych przyczyn spada aktywność czasem nawet do 0. Liczymy, że ta poprawka pomoże wielu osobom mieszkającym w Gelloni.

SCLAVINIA

Sclavinia również nie odpuszcza. Po delikatniej porażce w Rankingu Prowincji, udowadnia, że nie jest wcale gorsza i jest wciąż chętna do działania. 11 sierpnia ogłoszono wyniki dotyczące wyboru konsulów. Zostali nimi Karolina von Lichtenstein i Guedes de Lima. Ze swojej strony serdecznie gratuluję wybrańcom i życzę przede wszystkim udanej pracy. Sclavinia obecnie prowadzi żywą dyskusję nad odebraniem praw miejskich Jastrzębcowi. Założyciel tego miasta - Krzysztof Hans, jest gorącym przeciwnikiem. Inaczej zamierza domagać się od państwa pieniędzy, które włożył na wybudowanie. Czy tak się stanie? Dowiemy się pewnie kiedyś, ale już teraz wiemy, że strona Eldoratu została zaktualizowana o nowe podstrony - zabytki i rezerwat. Warto wspomnieć, że do Sclavini zostało przeniesione forum więzienia JKM. Czy myślicie, że to aby na pewno dobre rozwiązanie?

TEUTONIA

W Teutonii trwa gorąca walka o tron. Jednak nie liczcie na krew, śmierć i seks. To nie jakieś brazylijskie telenowele, ale prawdziwa teutońska uczta. Obecnie wśród kandydatów znajdują się: Vladimir Iwanowicz von Lichtenstetin oraz Mateusz Teutończyk. Obaj są doskonale znani w Sarmacji, jednak tylko jeden z nich zostanie królem. W sumie dziwne byłoby to gdyby zostali obaj . . . Dzisiejszego dnia zakończyło się głosowanie w którym mieliśmy do czynienia z remisem. Przewodnicząca Zgromadzenia Elektorów zarządziła kolejne głosowanie, które rozpocznie się w środę, a zakończy w piątek. W popularnym między czasie trwa debata, w której można zadawać pytania do kandydatów jak i również uzyskać odpowiedzi. Dzięki takiej dyskusji, Teutończycy będą mogli świadomie wybrać przyszłego króla.

SARMACKIE WIEŚCI

Zakończyła się Kontrola w Instytucie Edukacji Sarmackiej. W wyniku niej nie stwierdzono żadnych uchybień. Oznacza to, że wszyscy pracownicy są niemalże czyści jednak, jak zaznaczył Trybunał Konstytucyjny, pracownicy Instytutu powinni wstrzymywać się z opinia na temat działalności stronnictw politycznych czy też w podpowiedzeniu wyboru regiony jeśli zostaną zapytani przez nowych mieszkańców. Było także według Trybunału, ciężko stwierdzić kto aktualnie zarządza Instytutem - obecnie zarządcą jest Rattus Norvegicus-Chojnacki. Warto wspomnieć, że sprawa jest jednak dość nowa. Chodzi o lipcowe rozmowy pomiędzy pracownikiem Instytutu, a jednym z nowych mieszkańców. Rzekomo dochodziło do zachęcania uczestnictwa w pewnym stronnictwie politycznym. Co ciekawe inne czasopisma doszło do ciekawej działalności Michała D`Agnou w Bialeni co rzutuje na obraz całej sytuacji związanej z tą aferą. Wychodzi na to, że prawdopodobnie parę osób padło ofiarą intrygi, jednak wyszli z tego obronną ręką.

W Sejmie wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy o których warto przypomnieć. Wystosowano prośbę do obecnego Regenta w kwestii nadania 15 wsi lennych dla JKM Tomasza Ivo Huga. Warto przypomnieć, że Książę w okresie panowania, kilkukrotnie nadawał wsie lenne obywatelom za całokształt pracy. Jednak pomimo bardzo dobrego panowania, sam nie został nagrodzony. W związku z tym wystosowano prośbę i jak widać odpowiedź była oczywista. Książę otrzymał wsie. Sejm nie zajmował się tylko tym głosowaniem. W ostatnim tygodniu m.in. przegłosowano rozporządzenie o artykułach na medal w myśl, którego kandydatem do takiego tytułu staje się artykuł, który otrzymał 10 serc, a specjalnie powołana komisja wybiera parę artykułów, które go otrzymują. Posłowie zajmowali się również siedzibami NIA, Trybunału Koronnego oraz Więzienia Książęcego. Wybrano następujące siedziby: NIA – Czarnolas, Trybunał Koronny – Eldorat, Więzienie Książęce – Republika Scholandzka. Liczymy, że więźniowie dzięki takiemu wyboru nie będą mieli możliwości ucieczki.

Pierwszy ranking prowincji ma swój finał! Do zaciętej walki stanęły wszystkie regiony Sarmacji. Trwały bitwy o ilość artykułów, aktualizację szeregu stron, wyszukiwaniu zwycięzców i uczestników, którzy brali udział w wielu konkursach i inicjatywach sportowych. Jednak największa walka trwała na forach, które w ostatnich dniach przeżywały wzmożoną aktywność. Dzięki temu, Sarmacja zbudziła się z letargu, a wyniki tej „wojny regionów” przedstawiają się następująco. Wygrała Gellonia i Starosarmacja, zdobywając pokaźna kwotę subwencji. Na II miejscu mieliśmy Królestwo Teutonii. III i IV miejsce zdobyli odpowiednio: Królestwo Sclavinii oraz Królestwo Baridasu. W najnowszych statystykach, które będą już za tydzień zajmę się nie tylko prasą, ale i również rankingiem prowincji.

Bieżący tydzień przyniósł także członków komitetów, redaktorów facebooka oraz nowych moderatorów na sarmackim ircu. Państwowy Komitet Oceny Jakości zyskał następujących członków: Siergiusz Asketil, Karolina von Lichtenstein oraz Roland Heach. Są odpowiedzialni za nagradzanie artykułów, tytułem „artykułu na medal”. Sarmackim profilem zajmują się: Aleksander Damian Arped da Firenza, Rihanna Aureliusz-Sedrowska oraz Karolina von Lichtenstein. Ta grupa jest odpowiedzialna za w miarę częste odświeżanie profilu Sarmacji na facebooku. Sądząc po składzie, odświeżanie będzie dosyć częste. Nowymi moderatorami sarmackiego irca stali się: Krzysztof Czuguł-Chan, Michał Andronik Bryennios, Krzysztof Kura, Helwetyk Romański. Pamiętajcie, że jak ktoś Was zkickuje, możecie znaleźć sprawcę wśród tych osób oraz Królowej Białorusi! Żarcik taki.

Sarmacka Kultura wciąż kwitnie i kwitnie. W ramach Pulsu Sarmatów możecie dość często czytać Prześwietlonych, oraz wejść do świata wielkiego spisku w opowiadaniu „Spisek”. Karolina von Lichtenstein zakończyła opowiadanie „Wszystko w porządku”. Takiego zakończenia nikt się nie spodziewał. Marek Lipa-Chojnacki, zebrał wiersze teutońskie w jedną całość i opublikował „Wiersze zabrane” – aż czuć w nich powiew teutonizmu! Ta sama osoba, rozpoczęła cykl opowiadań o robocie Edzie. Jesteśmy ciekawi rozwinięcia akcji i miło nam oznajmić, że przeszedł pierwszy etap ku zdobycia tytułu „Artykułu na medal”

cVFsv832.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 610,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Krzysztof St. M. Kwazi, Krzysztof Kura, Gauleiter Kakulski, Jan via Teutończyk, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Jakubbu Ashikaga, Avril von Levengothon, Marek von Thorn-Chojnacki, Yutte Pónkrokk, Markus Arped, Mateusz Wilhelm, Vladimir ik Lihtenštán, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Jack von Horn.
Komentarze
Markus Arped
Cytuję:
III i IV miejsce zdobyli odpowiednio: Królestwo Sclavinii oraz Królestwo Baridasu.

Nie żebym uważał to za sukces, ale na odwrót. :*
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Matko ja myślę o jednym pisze drugie :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.