Ferment, Zbyszko Gustolúpulo, 16.08.2014 r. o 21:47
Kolejna porażka Sarmatów

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Reprezentacja Księstwa Sarmacji doznała czwartej porażki z rzędu. 17. sezon rozgrywek MUP zaczęła w beznadziejnym stylu. W meczu z VRP Sarmaci przegrali 1:3.

Nie da się ukryć, że drużyna znacznie się zmieniła w porównaniu do poprzedniego sezonu. Z drużyny odeszło 4 zawodników, a na ich miejsce sprowadzono aż 8, z czego jednak połowa to zaledwie juniorzy, których tak brakowało sarmackiej ekipie. Wcześniej Sarmacja miała najstarszą średnią wieku i większość piłkarzy była bardzo blisko zawieszenia butów na kołku. W tej chwili wygląda to dużo lepiej, bo średni wiek wynosi jedynie 26 lat, a to dopiero początek zmian. Co więcej, mimo sporej przebudowy Sarmacja dalej jest najbogatszą drużyną co daje pole manewru w przyszłości. Minie sporo czasu zanim przez wiele sezonów zaniedbana reprezentacja Sarmacji, wróci do dawnej świetności.

Sprawdziliśmy średnią ocen meczów z I Ligi V-Światowej - pierwszy jest Al-Rajn z 9 cegiełkami, dalej Dreamland z 8 - kolejno na 3. i 4. Chattycja i Shania oraz La Palma po 7 cegiełek. Na 5, więc nienajgorszym miejscu jest Sarmacja z 6, niemniej tyle samo wynosi średnia Bantu i dzisiejszego pogromcy Sarmacji, VRP. Pokazuje to jednak, że Sarmacja nawet z obecną formą jest w stanie powalczyć o lepsze miejsce.

Zapytaliśmy trenera von Thorn-Broniek co ma do powiedzenia o beznadziejnej sytuacji drużyny w lidze - tłumaczy on, że są to dopiero pierwsze mecze po rewolucji jakiej dokonano w składzie i musi on sprawdzić na co stać obecnych piłkarzy i ewentualnie dokonać zmian. Ciągle badamy rynek szukając wzmocnień, jednak mamy bardzo konkretne wymagania, a takich konkretnych zawodników nie ma zbyt wielu. Dziś zadebiutował napastnik Jaime Vasco Serafim, który dołączył do nas zaledwie kilka godzin przed spotkaniem (26-letni napastnik z 11 za 6 mln). Od kilku dni negocjujemy transfer obrońcy, który mamy nadzieję jutro sfinalizować o ile cena nie będzie zbyt wysoka.

Księstwo Sarmacji ma do rozegrania wciąż 8 spotkań, więc jeszcze sporo może się zmienić. Następne spotkanie Sarmaci grają z Królestwem Bantu, która jest zdecydowanie słabszym przeciwnikiem. Przegrana w tym meczu byłaby już blamażem i postawiłaby trenera w naprawdę groźnej sytuacji. Trener von Thorn-Broniek obiecuje jednak, że tak nie będzie - Wierzę w moich piłkarzy i jestem pewien, że najbliższe mecze będą co raz lepsze. Musimy pamiętać, że dotychczas graliśmy niesamowicie wąską kadrą - zaczynaliśmy sezon z zaledwie 13 zawodnikami! Drużyna potrzebuje czasu na poznanie się i zgranie, a przez późne transfery brakuje też formy. Wszystko jednak co raz bardziej nadrabiamy!.

Pozostajemy nam jedynie trzymać kciuki, a 20 sierpnia w sobotę licznie stawić się w Grodzisku i kibicować naszym piłkarzom!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 670,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Siergiusz Asketil, Karolina Aleksandra, Jakubbu Ashikaga, Markus Arped, Yutte Pónkrokk, Jack von Horn, Henryk Leszczyński, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Helwetyk Romański
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Co zrobisz jak nic nie zrobisz.:D
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Trenerze, nie przejmujcie się moimi Ćwirkami — wierzymy! I dobrze mieć informacje, co się dzieje! :)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@Karolina: Twoje ćwirki dopingują!
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
Gramy do końca! Sarmacja gramy do końca! Graaamy do kooońca! Sarmacjo gramy do końca!
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Żondamy dymysji treneiro. :-)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@Jack: Czyżby kibice Hetmana Grodziska mieli bojkotować kolejny mecz reprezentacji w Grodzisku? ;-)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Nic się nie stało ;)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
@Zbyszko: W życi, tfu co ja mówię w życiu. :-)
Bojkotować zaczniemy jak Sarmacja przegra więcej niż 7:0
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@Jack: Challenge accepted. W przyszłym sezonie z Baridasem! :D
Odpowiedz Permalink
Jakubbu Ashikaga
VRP? Paaanie, gdzie to leży?
Odpowiedz Permalink
Ozzy Washburn
Skąd dane, że Sarmacja jest najbogatszą drużyną?
Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@Ozzy: Statystyki drużyn w X11?
Odpowiedz Permalink
Ozzy Washburn
W części dla VIP? Jeśli tak, mógłbym prosić o udostępnienie? Dotychczas byłem przekonany, że to Dreamland prowadzi (spójrzmy na samą wartość drużyny - nieporównywalnie wyższa niż większości reprezentacji). :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.