Rada Ministrów, Helwetyk Romański, 15.08.2014 r. o 14:14
Przeczytaj „Artykuły na Medal”!
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Drogie Sarmatki i Drodzy Sarmaci!

Nowo powołany Państwowy Komitet Oceny Jakości w składzie Siergiusza Asketila (Baridas), Karoliny dssy von Lichtenstein (Sclavinia), Rolanda bnt. Heacha (Teutonia) oraz wyżej podpisanego (Gellonia i Starosarmacja) w pocie czoła dokonał przeglądu ponad 40 wysoko ocenionych artykułów, opublikowanych na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy, oraz pozytywnie zaopiniował przyznanie siedmiu materiałom oraz dwóm cyklom opowiadań tytułów „Artykułów na Medal”.

Nagrodzone artykuły zostały już wyróżnione w odpowiedniej rubryce na stronie głównej Księstwa Sarmacji. Są to, w porządku alfabetycznym:

 1. „CWSW! NTOK! CSML! ABCD! — co to oznacza? Wyjaśniamy!”
  Karolina diuczessa von Lichtenstein
 2. „Czym jest, a czym nie jest Ostateczna Krucjata”
  Młynek v-hr. Kawowy
 3. „D’Agnou: «W takim stylu rozwala się IES». Heach: «Wyciągniemy konsekwencje»”
  Henryk mar. Leszczyński
 4. „(Mikro)teczki — K.J.M. Wiele twarzy, jeden cel. Ku chwale Bialenii”
  Siergiusz Asketil
 5. „Niespodziewana wpadka «Represji». Jak Stronnictwo Federalne przejęło rząd”
  Henryk mar. Leszczyński
 6. „Pan Żartowniś cz. 1”
  Roland bnt Heach
 7. „Przegląd Tygodnia 04–09.08.2014”
  Karolina diuczessa von Lichtenstein
* * *

Ponadto, Państwowy Komitet Oceny Jakości wyróżnił dwa cykle opowiadań. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w rubryce „Artykułów na Medal”, podaję poniżej odsyłacze do wyróżnionych tekstów.

„Atak Zimy” (Krzysztof diuk Kwazi)
„Wszystko w porządku” (Karolina diuczessa von Lichtenstein)
Zgodnie z Zarządzeniem w sprawie Państwowego Komitetu Oceny Jakości, żaden z członków komitetu nie opiniował artykułu swojego autorstwa. W Dzienniku Praw Księstwa Sarmacji wkrótce ukaże się postanowienie w sprawie przyznania nagród autorom wyróżnionych tekstów.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 693,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Karolina Aleksandra, Ryszard Paczenko, Vladimir ik Lihtenštán, Alfred, Avril von Levengothon, Krzysztof Kura, Jack von Horn.
Komentarze
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Kochani! Chciałabym poznać jak przedstawiały się głosy na poszczególne cykle z uwagi na to, że wśród wyróżnionych artykułów (7) aż 4 należały do osób, które zasiadają w komisji. Nie twierdzę, że coś jest stronnicze, ale jednak wypadałoby to przedstawić. Wiem również o tym, że nie mogliście głosować na swoje artykuły, ale no jednak.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Ciekawe trzeba poczytać.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Uprzejmie informuję, że procedura była następująca. Każdy z członków komitetu otrzymał ode mnie arkusz kalkulacyjny, zawierający wykaz artykułów po preselekcji (co najmniej 10 serc, publikacja w okresie ostatnich 60 dni). Wykaz zawierał proponowane przeze mnie tytuły, nie zawierał tytułów proponowanych przez innych członków komisji.

Obydwa nagrodzone cykle zostały jednomyślnie (z zastrzeżeniem niegłosowania we własnej sprawie) zakwalifikowane przez komitet. Opowiadanie „Pan Żartowniś”, będące pierwszym odcinkiem cyklu, i dlatego znajdujące się w kategorii „artykułów”, otrzymało 2/3 głosów. Pozostałe opowiadania i cykle nie uzyskały większości głosów, otrzymując zero lub jedno wskazanie.

Zaznaczam, że członkom komitetu zasygnalizowałem ograniczoną ilość miejsc w rubryce na stronie głównej Księstwa Sarmacji. Ponadto zwracam uwagę, że kryterium powołania w skład komisji była liczba otrzymanych serc, zatem nie powinno dziwić to, że osoby oceniane jako najlepiej władające piórem znalazły się w gronie nagrodzonych.

W jednym przypadku anonimowa członkini PKOJ przez nieuwagę pozytywnie zaopiniowała swój tekst. Stosowny „+” został zignorowany, co nie wpłynęło na kwalifikację z uwagi na to, że tekst uzyskał aprobatę wszystkich pozostałych członków komitetu.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz Permalink
Alfred
Wspaniałe artykuły.
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Nie zgadzam się!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.