Kącik Zielarski 2/VIII/2014
Seria wydawnicza: Kącik Zielarski

Wa4PTEX.png
Teutonia nie jest wcale aż tak bardzo przyjazna dla przyjaznych. Pomimo letnich miesięcy zrobiło się niewiarygodnie zimno. Oczywiście moja matka w związku z moim okropnym bólem gardła pobiegła, niczym antylopa do pobliskiej zielarki.

t9v8Mfe.png
Dała jej Eukaliptus Auterrski. W czym specjalizuje się moi ta roślinka. Jak już doczytaliście miałem problemy z gardłem, więc potrzebowałem pilnie inhalacji. Eukaliptus idealnie nadaje się do właśnie inhalacji. Mało tego, może być stosowana jako maść rozgrzewająca na bóle pleców. Ta roślinka jest dobra, jak mało która i dlatego może być stosowana dla wszystkich! Oczywiście chrońmy ją przed dziećmi, ponieważ w ich użyciu może stać się nagle niebezpieczna dla zdrowia.
Eucalyptus-Gunnii.jpg


UQdZiDv.png
Należą się brawa Eukaliptusowi, ponieważ dzięki niej powróciłem do zdrowia i miałem okazję podpatrzeć kolejnych kilka roślinek. W ogrodzie botanicznym moją uwagę zwróciły dwie rośliny, które oczywiście teraz omówię. Srebrny Bratek - jego nazwa pochodzi od miejscowości Srebrny Róg. Podobno działa moczopędnie i wypłukuje wszelkie zanieczyszczenia z człowieka. Nie zdążyłem dopytać, czy działa na wypłukiwanie alkoholu z organizmu, ale któż to wie. Wyciągi z tejże rośliny, działają dobroczynnie na trądzik, wszelkie liszaje czy opryszczki. Efekty widać już po zażyciu, a osoby cierpiące na w/w dolegliwości mogą czuć się bosko. Sam niestety nie miałem możliwości wypróbowania, bo no cóż nie mam trądziku. W sumie to i dobrze. Dowiedziałem się również od przewodnika w tymże ogrodzie, że Srebrny Bratek zwalcza przeziębienie. Że tego wcześniej nie wiedziałem. Jest jedno ale. Nigdy nie stosujmy jej za wiele - chyba, że ktoś uwielbia wymiotować - wtedy to jest jak najbardziej wskazane.
ZYCLi6Ng.jpg


i9HDQhs.png
Masz problemy z apetytem? Na ratunek przybędzie Gorycz Regencka. Legenda mówi, że jeden z Regentów odkrył jej właściwości, ponieważ miał problemy ze wzdęciami. Roślinka działa na wzdęcia, zgagę, problemy z apetytem. Krótko mówiąc - ma pozytywne działanie na żołądek. Gorycz jest polecana wprawionym flejmowcom. W końcu gdzie można się nabawić nerwicy żołądka? Podczas flejmów, a ta roślina leczy tą dolegliwość. Tutaj również mamy jedno z wielu ale. Po pierwsze - kobieto zapłodniona: Nie stosuj tego. Po drugie, masz wrzody? Unikaj goryczy niczym ognia. Po trzecie, jeśli lubisz wymiotować to możesz nawet i przedawkować. Inaczej broń Cię Wando!

IMG_3814.jpg


Po ogrodzie botanicznym przyszedł czas na pożegnanie z matką. W Teutonii i tak długo zabawiłem, a Baridas i wyspy czekają na moje odwiedziny!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Serduszka
5 831,00 lt
Ten artykuł lubią: Mateusz Wilhelm, Krzysztof Kura, Roland Heach-Romański, Jakubbu Ashikaga, Markus Arped, Siergiusz Asketil, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Torkan Ingawaar, Jack von Horn, Marek von Thorn-Chojnacki, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Nie mogę się kolejnego odcinka doczekać. :*
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
nawet fajne, czekam na kolejny
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Szkoda ze już naszą krainę opuszczasz, ale rozumiem taka praca :)
To czekam kolejnego odcinka...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.