GiSletter 15/2014

31.07.2014

- Miesiąc Tropicany dobiegł końca. Podczas imprezy na IRCu rozdano nagrody, za uczestnictwo w konkursach organizowanych przez cały miesiąc. Niestety w natłoku codziennych spraw zapomniałam przygotować zestawienie, więc jakoś tutaj postaram się Was o nagrodach poinformować.

Za najlepsze przepisy do Restauracji GiS nagrody otrzymali: Ryszard Paczenko (2 potrawy) - 20 000 libertów, Calisto Norvegicus-Chojnacka - 10 000 libertów oraz Zbyszko von Thorn-Broniek - 10 000 libertów.

Za najlepszego drinka nagrody otrzymali: Tytus Aureliusz-Chojnacki (2 drinki) - 20 000 libertów oraz Leszek Chojnacki de Ruth - 10 000 libertów.

Za udział w ŁamGiSówkach Miesiąca Tropicany nagrody otrzymali: Siergiusz Asketil - 2 190 lt, Paralaksa Tradycja Buddus - 2 190 lt, Rattus Norvegicus-Chojnacki - 1 460 lt, Ryszard Paczenko - 1 460 lt, Tytus Aureliusz Chojnacki - 730 lt oraz Karolina von Lichtenstein 730 lt.

Do tej ostatniej powędrowały również nagrody za najwięcej wypitych drinków i najwięcej zjedzonych potraw w łącznej sumie 10 000 lt. Gratulujemy i podkreślamy, że jest to postawa godna naśladowania!

Kolejną atrakcją zakończenia Miesiąca Tropicany był quiz z wiedzy o tymże zakątku v-świata. Dla uczestników przygotowaliśmy 20 pytań otwartych. Oto jak przedstawiają się wyniki. Niekwestionowanym mistrzem okazał się Siergiusz Asketil, który zdobył 11 500 lt, tuż za nim znalazła się Karolina von Lichtenstein - 7 500 lt natomiast ostatnim nagrodzonym uczestnikiem został Mateusz von Lichtenstein-Iontz zdobywając 1 000 lt.

Podczas uroczystości miało miejsce również wręczenie nagród w plebiscycie Sarmata Roku, ale, że organizator przygotował podsumowanie to o tym w innym miejscu. Znaczek Miesiąc Tropicany pojawił się natomiast nieco później niż początkowo zakładano, czyli 4 sierpnia.

03.08.2014

- Nieco przewrotnie o zjeździe prawił nasz drogi monarcha JKM Tomasz Ivo Hugo
- wyniki w plebiscycie Sarmata Roku, Etap Półrocze podał do wiadomości Rattus Norvegicus-Chojnacki, który zajął też 5 miejsce w plebiscycie. O włos wyprzedziła go Karolina von Lichtenstein (1 punkt przewagi). Kolejne miejsca to: 3 - JKW Helwetyk Romański, 2 - Michał Andronik Bryennios, 1 - Calisto Norvegicus-Chojnacka - za wyróżnienie gorąco dziękuję!

04.08.2014

- JKM Tomasz Ivo Hugo ogłasza regencję, jego zastępca znany dobrze wszystkim JKW Daniel Łukasz przejmuje stery Sarmacji
- Do aktywności powraca Bully Felimi-Liderski, znany nam dawniej jako Albert. Zapowiada, że pragnie zająć się dziennikarstwem i od razu podnosi temat spamu w celach utrzymania aktywności systemowej. Czekamy na kolejne publikacje!

05.08.2014

- Autorka niniejszego zestawienia zaprasza wszystkich na uroczystość 5 sarmatnicy Pana Krzysztofa Hansa van der Ice'a, która będzie prowadziła na IRCu, dla gości przewidziano szereg atrakcji, w tym specjalne drinki urodzinowe w Tropicana Drink, konkurs wiedzy o solenizancie oraz audycję w Radiu Sarmacja, prowadzoną przez niesamowitego DJ Hetmana.

06.08.2014

- Z lekkim opóźnieniem rozpoczyna się Miesiąc Morvanu. Bagienne odkrycie to pierwsza część narracyjnej podróży po tej krainie. Dzięki cyklowi poznany mroczne tajemnice Morvańczyków, którzy po mimo, że ostatnimi czasy wydają nam się przyjaźni i otwarci, w rzeczywistości mają swoje mroczne tajemnice
- Versus znowu na tapecie. W trzeciej części drugiego sezonu króluje nasz Minister Infrastruktury

07.08.2014

- Kolejna część Poznaj GiS. W tym odcinku dowiemy się, Jak z Tir na Nóg przywędrowali do nas Morvańczycy

08.08.2014

- Konkurs z okazji miesiąca Morvanu - szukamy potraw kuchni regionu. Zgłaszać swoje propozycje można do 23 sierpnia do godziny 20.00 - zapraszamy do udziału
- Muzyk Gellonii i Starosarmacji, Pan Marcus Ziegerstein zaprasza na II koncert w Filharmonii Narodowej
- Listopad to szczególny miesiąc w naszym regionie - świętujemy wówczas Powstanie Gellonii (5 listopad) oraz rocznicę jej spalenia (15 listopad). Biorąc to pod uwagę władze prowincji postanowiły celebrować cały miesiąc. Listopad będzie więc Miesiącem Gellonii - zapraszamy do zgłaszania pomysłów na atrakcje z okazji tego wydarzenia

10.08.2014

- Henryk Leszczyński znowu publikuje! Jak zwykle mamy do czynienia z dziennikarstwem na najwyższym poziomie. W artykule pt. D'Agnou: "W takim stylu rozwala się IES". Heach: "Wyciągniemy konsekwencje" poruszany jest problem kontroli w IESie oraz nagonki na Rattusa Norvegicusa-Chojnackiego
- Rozpoczynają się referenda w sprawie zmiany Małej Konstytucji, głosujemy w kwestiach ustanowienia czasu karencji oraz umów krajowych i przeprowadzki

11.08.2014

- Fani ŁamGiSówki po raz kolejny mają okazję do zmierzenia się z zadaniem przygotowanym przez autorkę niniejszego artykułu. Tym razem należy odszyfrować pismo Morvańskie, które wbrew pozorom wcale nie jest takie niezwykle trudne. Zachęcamy do zabawy! Rozwiązania należy przysyłać do 22 sierpnia.
- prowincja potrzebuje hymnu! Pomożecie?
- Z uwagi na fakt, że wszyscy członkowie Rady GiS wzięli udział w Referendum, Marszałek skrócił głosowania. Czas karencji został przyjęty - za tą opcją opowiedziało się 89% głosujących, natomiast w przypadku drugiej poprawki będzie potrzebna dogrywka.

12.08.2014

- Pojawiła się 2 część narracyjnej podróży po Morvanie - robi się coraz mroczniej

13.08.2014

- Pojawiły się wyniki pierwszego rankingu prowincji. Gellonia i Starosarmacja zajęła pierwsze miejsce! Jest to nasz wspólny sukces. Widać jednak wciąż jeszcze sporo braków, które musimy nadrobić. Zachęcam do pracy na rzecz prowincji!
Gratulujemy również pozostałym prowincjom! Wszyscy pokazaliśmy, że potrafimy działać prężnie i że nigdy nie można być pewnym swojego sukcesu, bo pozostali starają się równie mocno! Pomimo sezonu ogórkowego Księstwo przeżywa boom aktywności! Oby tak dalej!
- Ranking prowincji powoduje kolejne emocje. Minister Infrastruktury, biorąc pod uwagę poprawkę Wysokiej Komisji ds. Rankingu odnośnie punktowania odnośników do stron miast dokonał przeglądu tychże i zaproponował wprowadzenie niezbędnych poprawek na tychże propozycja spotkała się z ostrym sprzeciwem JO diuka Czuguł-Chana. W konsekwencji projekt upadł, temat został zamknięty, a sprawa uznana za niebyłą. Konflikt ten pokazuje, że Ranking jeszcze nie raz podniesie ciśnienie nam wszystkim. Niestety, nie łatwo jest stworzyć odpowiadający wszystkim system premiowania aktywności, ale na pewno będziemy się starali.
- Henryk Leszczyński publikuje zapomnianą legendę o Ciepłym i Puchatym, rozpoczynają się rozmowy o reaktywacji inicjatywy. Zachęcamy do udziału w tychże.
- ponieważ w Rankingu prowincji oceniane są również serwisy zewnętrze Minister Infrastruktury rozpoczął zbieranie odnośników do tychże - jeśli pamiętasz o jakimś serwisie, o którym nie pomyślały władze koniecznie go zgłoś.

Rejestr zmian

  • Siergiusz Asketil, dn. 14.08.2014 o 17:56:52: Edycja: poprawa znacznika na wniosek autora
  • Siergiusz Asketil, dn. 14.08.2014 o 17:57:55: Edycja: raz jeszcze, poprawa innego znacznika
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 074,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Helwetyk Romański, Laurẽt Gedeon I, Rihanna Aureliuš-Sedrovski.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
Cytuję:
Ranking prowincji powoduje kolejne emocje. Minister Infrastruktury, biorąc pod uwagę poprawkę Wysokiej Komisji ds. Rankingu odnośnie punktowania odnośników do stron miast dokonał przeglądu tychże i zaproponował wprowadzenie niezbędnych poprawek na tychże propozycja spotkała się z ostrym sprzeciwem JO diuka Czuguł-Chana. W konsekwencji projekt upadł, temat został zamknięty, a sprawa uznana za niebyłą.
Nie mam na was siły.

Sprzeciwiłem się, w w ogóle nieagresywnym tonie, nieautoryzowanemu dysponowaniu Czarnolasem i jego stronami. Tylko i wyłącznie. To już zaczynają być pomówienia.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Teraz już "na was", nie tylko na mnie ;) Jest postęp ;) Sprzeciw można wyrazić na wiele różnych sposobów. Gdybyś swój sprzeciw ubrał w inne słowa, nie byłoby problemu.

Poza tym Cali napisała prawdę, sprzeciwiłeś się, czyż nie?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Nie będę dyskutował z księżniczką, której jedno słowo nie w smak wystarczy, by zrezygnować z projektu. Idź bawić się dalej w swojej gisowskiej piaskownicy, a małżonka niech klepie cię po pleckach i drapie za uszkiem, to z pewnością uchroni cię przed koniecznością zachowywania się jak dorosły człowiek i przyjmowania sprzeciwów w sposób odmienny niż sfrustrowany nastolatek. Normalnie Ivo Karakachanow. Buziaki.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Krzysztof Czuguł-Chan w końcu pokazuje swoje prawdziwe oblicze! Brawo!
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Dobry Boże. Siedze z mamą w szpitalu i muszę czytać takie rzeczy... Poziom irytacji sięgnął zenitu. Po co nam Wandystan skoro sami potrafimy świetne psuć sobie krew.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
T7yMwfiS.jpg
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Kiedy Krzysztof akurat w tym się nie myli nic a nic. Czuguł-Chanie wspieram, kocham, wielbię :*
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
możecie już skończyć słodzinki? to żenujące jest. bez kitu.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Bardziej przykre i takie o nic.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Czemu autor obrazka DMO nie wrzucił go do IMGu, nie mam skąd teraz podkleić do BB :c
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Proszę prefekta, czy kogoś z uprawieniami, o edycję artykułu i domknięcie znacznika url, którego przez przypadek nie domknęłam. Przepraszam za kłopot.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
I nawet mis fajny
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.