Instytut Statystyki Sedrowskiej #1

Y95b79K6.png


Sarmaci, Sarmatki!
Przed Wami pierwsze zestawienia statystyk w Instytucie Statystyk Sedrowskiej. Póki co będziemy zajmować się badaniem agencji prasowych, a także ich popularności, mierzonej za pomocą serc! W kolejnym wydaniu, które będzie miało miejsce, być może przygotuję Wam jeszcze inne, również ciekawe zestawienia.

Do rzeczy. Obecnie w Księstwie Sarmacji, działa wiele agencji prasowych, jednak jak wiemy. Jedne są mniej aktywne, inne nadrabiają za wszystkich. Dlatego zanim przejdziemy do podsumowania ogólnego, przedstawię Wam jak wygląda sytuacja w następujących kategoriach:

- Agencje Prasowe, które wydały 1 artykuł
- Agencje Prasowe, które wydały od 2 do 4 artykułów
- Agencje Prasowe, które wydały powyżej 5 artykułów.

Okresem badanym jest 22 lipca do 4 sierpnia. Natomiast dane pochodzą z dnia 10 sierpnia.

Wyniki w I kategorii przedstawiają się następująco:

0MO4RdHx.jpg

Są to oczywiście wyniki agencji prasowych, które wydały jedynie, jeden artykuł. Przoduje Ordo Sclaviniae z 19 sercami, zostawiając rywali daleko w tyle. Ordo został założony przez obecnego Kanclerza. Do tej pory wydał, jedynie jeden artykuł, który zdobył pokaźną ilość serc. Jednak jeśli żaden artykuł się nie pojawi przez najbliższy tydzień, w kolejnym zestawieniu, gazeta nie pojawi się. Kolejne miejsca zajęły Goniec z Fermentem, jak i również Radio Sarmacja. Przez długi czas, zastanawiałam się czy Radio Sarmacja, powinna znaleźć się w zestawieniu. W związku z tym będzie pytanie do Was na forum centralnym.

Wyniki II kategorii, przedstawiają się następująco:

a83w9CSm.jpg

W drugiej, przeanalizowane zostały agencje prasowe, które wydały od 2 do 4 artykułów w okresie badanym. Nie było ich za wiele, bo jedynie 3. Można również zauważyć olbrzymią przepaść pomiędzy 1, a 3 miejscem (ponad 14 serc). Wśród artykułów zwycięzcy, możemy znaleźć "Dwa lata irca", który jest podsumowaniem dwuletniej kariery komunikatora. Oprócz tego mamy jeszcze "Wszystko w porządku" - który jest najnowszym cyklem opowiadań Karoliny von Lichtenstein.
Wyniki III kategorii, przedstawiają się następująco:

8Bw26gGo.jpg

Do tej kategorii, zakwalifikowały się dwa tytuły - Gazeta Teutońska oraz Merkuriusz. Jeden z nich jest własnością GiS-u. Natomiast drugi, jak sama nazwa wskazuje Teutonii. Oba w poprzednim miesiącu publikowały różne konkursy, związane z obchodami przeróżnych uroczystości. Niestety w przypadku drugiego wydawnictwa nie szło to w parze z przyznawanymi sercami.

Ranking ogólny tym razem jest połączeniem liczby serc, oraz liczby artykułów. Wzór na sumę, która jest wyznacznikiem zwycięstwa rankingu wygląda tak: SUMA= ŚREDNIA LICZBA SERC + 0,25*LICZBA ARTYKUŁÓW . Zatem przedstawiam Wam ranking ogólny:

0bBUlkiK.jpg

W zestawieniu znalazło się 12 tytułów. Na czele jest gazeta, która wyprodukowała jedynie jeden artykuł, co może okazać sie krzywdzące dla Głosu Sclavinii. Ogólnie nie ma co omawiać, jakie są miejsca każdy widzi. Za 2 tygodnie, będzie o wiele ciekawiej bo i być może pojawią się najbardziej dochodowe wydawnictwa.

cVFsv832.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
9 894,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Krzysztof St. M. Kwazi, Helwetyk Romański, Henryk Leszczyński, Andrzej Fryderyk, Karolina Aleksandra, Siergiusz Asketil, Młynek Kawowy, Markus Arped, Roland Heach-Romański, Krzysztof Kura, Mateusz von Lichtenstein-Iontz, Yutte Pónkrokk, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Ryszard Paczenko, Vladimir ik Lihtenštán, Yupeng Beijin-Zhao, Avril von Levengothon, Torkan Ingawaar.
Komentarze
Krzysztof St. M. Kwazi
Kawał dobrej roboty.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Podział na kategorie to fajny pomysł, ale wobec tego ranking ogólny jest trochę bez sensu, bo na podium dominują gazety z jednym artykułem. Serce za niewątpliwą ilość pracy, jakiej to wymagało, ale formuła wymaga pewnego przemyślenia, moim zdaniem.

Poza tym, skąd przelicznik 0,25? I w sumie, czy nie lepiej byłoby dzielić ilość serc przez ilość artykułów?

Niemniej — jak mówię, sporo roboty pewnie w to poszło. Za to dzięki. :)

A Radio Sarmacja jest przecież agencją prasową jak każda inna — więc czemu nie? Po prostu jest oparta na Radiu. :D
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
to może jednak miesięczne statystyki?

wystarczy pokazać ilość serc/art i podział na kategorie zbędny.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Karolino, cały czas sie zastanawiam jak rozwiązać problem agencji prasowych z których wychodzi jeden artykuł. Mam co do tego pewny plan,który będzie być może wykorzystany w kolejnym wydaniu.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Myślę, że statystyki byłyby ciekawsze i bardziej obrazowały popularność, czy też zainteresowanie, gdyby całość podzielona była nie względem ilości artykułów, tylko względem tego, na jaki temat artykuły były pisane. Sport, kultura, rozrywka, itp. Dalej to mogłoby być podzielone na Agencje i ich popularność. Nie ma co stawiać w jednym szeregu polityki i zagadek, które nie trafiają do większości Sarmatów. Opracowania zbierające informacje z całego tygodnia, czy też opowiadania zazwyczaj zbierały więcej serc, a na pewno więcej w stosunku do wszelakich konkursów.

Nie do końca podoba mi się także opracowany wzór. Mam wrażenie, że nie oddaje sytuacji. Dobrze opracowane kategorie byłyby w pełni wystarczające i żaden wzór nie musiałby być opracowany. Wiadomo, że agencja pisząca jeden artykuł na miesiąc na chwytliwy temat będzie miała większą szansę na pierwsze miejsce jak Agencja, która pisze 20x/m-c. Raz trafia się lepszy artykuł, a raz gorszy.

To takie moje przemyślenia na szybko.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Naprawde kawał dobrej roboty
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.