Rada Ministrów, Henryk Leszczyński, 11.08.2014 r. o 18:26
Konferencja prasowa rządu: Pracowity weekend za nami
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

cEWRzY79.jpg
Upalny, sierpniowy weekend wyludnił sarmackie miasta. Myliłby się jednak redaktor Zielnyborskiej Plotkary, myśląc, że przyłapie któregoś z ministrów na pluskaniu się w Jeziorze Błękitnym czy opalaniu na tropicańskiej plaży. Oj, myliłby.

Weekend upłynął Radzie Ministrów pracowicie, twórczo i intensywnie. Drzwi gabinetów się nie zamykały, atrament nie miał nawet kiedy porządnie zaschnąć na kolejnych podpisywanych aktach prawnych, a pani Jadzia z kancelarii rządu cieszyła się, że nie musi froterować podłogi. Zrobili to za nią dzielni urzędnicy, skrupulatnie załatwiając sprawy wagi państwowej.

Zapraszam na konferencję rzecznika rządu.
#Nowy Prefekt Generalny
Sergiusz Asketil został nowym Prefektem Generalnym. Jego poprzednik, Krzysztof diuk Kwazi, został odwołany z powodu trwającej 7 dni bezczynności na urzędzie.

#Rattus Norvegicus-Chojnacki nowym dyrektorem IES
Nowym dyrektorem Instytutu Edukacji Sarmackiej został Rattus hr. Norvegicus-Chojnacki. To doświadczony, oddany swej pracy mentor, twórca poprzedniej wersji materiałów edukacyjnych dla nowych mieszkańców. Dotychczasowy dyrektor, Henryk mar. Leszczyński, który funkcję swą w istocie pełnił nieformalnie, pozostaje w placówce jako osoba odpowiedzialna za aktualizację i rozbudowę materiałów informacyjnych.

#Artykuły na medal
W Sejmie trwa debata nad propozycją kanclerskiego rozporządzenia przywracającego do działania koncept Artykułów na medal. Zgodnie z pomysłem, tytuł byłby przyznawany zatwierdzonym przez administrację tekstom, które zdobędą co najmniej 10 serc.

#Pocztosłanie
Rząd przyznał dotację w wysokości 40 tys. libertów inicjatywie "Pocztosłanie" Krzysztofa kaw. Kury. Ma ona na celu zachęcenie Sarmatek i Sarmatów do wzajemnego wysyłania sobie pocztówek za pośrednictwem Poczty Konnej. W ramach inicjatywy ma powstać zintegrowany z systemem informatycznym Księstwa Sarmacji serwis internetowy.

#Aktualizacja wykazu skrótów
Trwa akcja aktualizowania Sarmackich Skrótów i Skrótowców. Za dodanie własnej propozycji można otrzymać 1000 libertów!

#Konkurs na mapę Sarmacji
JKW Helwetyk Romański, minister poczt i telegrafów, ogłosił konkurs na mapę Sarmacji. Do wzięcia 50 tys. lt.

#Redaktor Facebook'a poszukiwany
Ministerstwo Poczt i Telegrafów poszukuje redaktora sarmackiego profilu w serwisie Facebook. Zgłoszenia oczekiwane są do 13 sierpnia włącznie.

#Obchody 11-lecia Teutonii inicjatywą lipca
Inicjatywą lipca zostały obchody 11-lecia Królestwa Teutonii. Drugie miejsce zajęły związane z nimi Wyścigi Gajników Krzysztofa diuka Kwaziego. Na podium znalazł się jeszcze Rattus hr. Norvegicus-Chojnacki za Tropicanę Drink i alkoholowe myszy. Czy coś takiego.

#Namiestnicy przyznają punkty aktywności
Z inicjatywy rządu namiestnicy Krajów Korony i prowincji mogą z własnej inicjatywy przyznawać punkty za aktywność poza miejscami publicznymi. Z możliwości tej skorzystała już Lord Koadiutor Królestwa Teutonii.

#Emisja znaczka zjazdowego
Z inicjatywy Rządu dziś o godz. 21.00 Poczta Baridajska wyemituje okolicznościowy znaczek zjazdowy.

#Wpłata na Fundusz Pracy dziś o 21.00

#Bieżące administrowanie
Rząd wypłacił wynagrodzenia i przekazał wymagane ustawowo środki do budżetu Księcia. Uporządkowano Dziennik Praw Książęcych Sił Zbrojnych. Umożliwiono Jego Książęcej Mości zarządzanie kwestią odznaczeń, wychodząc na przeciw zamiarom JKMości reformy tego obszaru.

#Nowy-stary rzecznik prasowy
Przed kilkoma dniami zostałem poproszony o rzecznikowanie rządowi Andronika kaw. Bryenniosa. Ponieważ to rząd przyzwoity, by nie rzec – znakomity, a jego członkowie wykonują nie kawał, a ogrom pracy, nie mogłem odmówić. Czekajcie więc na więcej doniesień z rządowych frontów.

2y1OC8R7.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 829,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Siergiusz Asketil, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Ryszard Paczenko, Krzysztof Kura, Avril von Levengothon, Helwetyk Romański, Vladimir ik Lihtenštán, Michał Pséftis.
Komentarze
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Czy oby na pewno link do konkursu na mapę jest odpowiedni?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
to bialeńska dywersja. więc wystarczyła chwila i naprawione.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Korecki
Oby tak dalej :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Ha, Fundusz Pracy doładowany - a że kwota rekordowa - to na jakiś czas starczy... Ale znaczek! Ten to się chyba rozszedł... A sprawdzę dokładnie... Cały nakład rozszedł się w dokładnie dziesięć sekund!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.