Nowy Kurier Sarmacki V - Szpiedzy, ogórki i gra o tron
Seria wydawnicza: Nowy Kurier Sarmacki

dc62PKH0.jpg
Sarmaci, Sarmatki!

Jest mi zaszczyt w tym wydaniu, zaprezentować Wam propozycję Pulsu Sarmatów na najbliższy miesiąc. We wtorki co dwa tygodnie możecie wyczekiwać gorących statystyk sarmackich wydawnictw, które odpowiedzą Wam na pytania, które agencje prasowe cieszą się największym wzięciem. Środa będzie należeć do "Prześwietlonych", co sprawi, że dowiecie się o sobie wielu gorących wieści! Piątkowe dni wzbogaci Wam Aleksander i jego Kącik Zielarski. W niedzielne popołudnia, możecie oczekiwać podsumowania tygodnia we Fleszu Sarmackim. Warto zaznaczyć, że nieregularnie może pojawiać się specjalne wydanie Prześwietlonych. Pamiętajcie, że w Pulsie Sarmatów, bije Puls Sarmacji!

WIEŚCI LOKALNE

BARIDAS

Od pewnego czasu Almera ma nowego Kasztelana – jest nim Siergiusz Asketil. Nikomu nie trzeba przedstawiać tego Pana. W Sarmacji jest już od dawna, jednak jego działalność opierała się głównie na przesiadywaniu w karczmach oraz przyjmowaniu zleceń. Od czasu, gdy postanowił złożyć podanie o obywatelstwo, zyskał na tym przede wszystkim Baridas. Almera od pewnego czasu przeżywa porządny rozkwit, którego nikt nie potrafił zapewnić, nawet Markus Arped – czy to znak, że nadciąga schyłek rządzenia Markusa – bo w końcu, ktoś kto przychodzi do Królestwa Baridasu, opracowuje porządną mapę Almery, planuje reaktywować ZOO i ogólnie przyczynia się do zwiększenia aktywności, stanowi zagrożenie dla obecnego Wicekróla. Skoro jest już mowa o nowych osobach, warto wspomnieć o powrocie Władysława von Vincisa. Planuje zrobić rozkoszne królestwo bananowe, jednak obecnie wyjechał na bliżej nieokreślone wyspy, odpoczywać. W końcu rozpowiadanie o swojej niezawodnej aktywności bardzo męczy.

GELLONIA

Rozpoczęły się przygotowania do miesiąca Gellonii, który będzie dopiero w listopadzie. Dlaczego przygotowania rozpoczynają się teraz? Otóż rocznica powstania Gelloni, jest jednym z najważniejszych świąt GiS-u, więc świętowanie musi się odbywać na wysokim poziomie. Zatem liczymy na super imprezy jak i również wielkie nagrody. W oczekiwaniu na tak wspaniałe święto pozostaje nam Miesiąc Morvanu. Calisto – wielka dama Gellonii zaprasza nas na tą przecudną wyspę, która jest w pewnym sensie „turystycznym kąskiem” dla miłośników sarmackich podróży.

SCLAVINIA

Reaktywowano miasto Jastrzębiec. Jesteśmy dumni z tej informacji, a w szczególności z tego, że do powrotu miasteczka przyczynił się nie kto inny jak Krzysztof Hans (słyszymy brawa w redakcji). Niedawno główny spamer Księstwa Sarmacji, a w tym momencie jeden z najznakomitszych przedstawicieli Sclavińskiej śmietanki towarzyskiej. Ploty mówią, że przystąpi w przyszłości do wyborów na Konsula, które akurat teraz trwają!

TEUTONIA

Ciąg dalszy Gry o Tron. Pomimo, że nie padły żadne wiążące zgłoszenia, to już wiadomo, że walka o teutoński tron będzie gorąca, a nawet gorętsza niż Lady Koudiator, która zarządziła dniem wczorajszym głosowanie, w sprawie ustawy, która jest poniekąd prośbą do Księcia, a obecnie do Regenta o pozwolenie na powrót do ojczyzny Hergemona. Sądzi się, że Hergemon może wiele zdziałać dla swojej ojczyzny, co będzie bardzo pożyteczne dla Teutonii. Pożytecznym obywatelem ma szansę stać się również Michael D`Agnou – zamieszany w międzynarodowe afery, próbuje przejąć stery na Teutońskim Programem Kosmicznym – czekamy na efekty przyszłej pracy, bo póki co zgoda jest.

SARMACKIE WIEŚCI

Ciąg dalszy Afery Edukacyjnej – wciąż trwają kontrole w Instytucie Edukacji Sarmackiej. Sprawa ma związek z wiadomościami do Michaela D`Agnou, któremu są stawiane zarzuty, przez Rattusa Norvegicusa-Chojnackiego. Zarzuty dotyczą ujawnienia prywatnej korespondencji przez Michaela, członkom Stronnictwa Federalnego w których Rattus „namawia” Michaela o wstąpienie do Represji, która według niego ma najodpowiedniejsze zamiary w stosunku do Księstwa Sarmacji. Sprawa ma też drugie dno. Bo z jednej strony Michael jest oskarżony, natomiast z drugiej trwa kontrola w Instytucie Edukacji Sarmackiej, związanej poniekąd z nagabywaniem młodych mieszkańców do wstąpienia w szeregi jednego z głównych ugrupowań partyjnych. Niebawem mamy poznać wyniki kontroli w instytucie. Co ciekawe – szefem IES został nie kto inny jak R.Norvegicus-Chojnacki, który jest jednym z głównych bohaterów Afery Edukacyjnej. O finale tejże afery napiszemy w kolejnym fleszu (o ile będzie ona miała miejsce).

Czy bardzo młody i aktywny obywatel, Michael D`Agnou może być międzynarodowym szpiegiem? Coraz więcej dowiadujemy się o przeszłości, tego wydawać by się mogło – uczciwemu Sarmacie. Na łamach Gońca Czarnoleskiego dowiadujemy się o jego powiązaniach z Andrzejem Swarzewskim (znany sarmacki „faszysta”), a także o aktywnym uczestnictwie w Bialenii. Natomiast w Mikro, pojawiają się także jego powiązania z Bialenią, a mało tego – rzekomo Michael działa tylko i wyłącznie na korzyść innej mikronacji. Czy obywatel Sarmacki może działać na zysk innych państw, aktywnie uczestnicząc u nas. Jest to jak najbardziej mało taktowne, nieeleganckie, nieodpowiedzialne, a przede wszystkim fałszywe. Michael D`Agnou musi nabrać postawy godnej Sarmaty, bo inaczej, któż to wie – może dołączy do historii tak samo jak i A.Swarzewski – który w związku z licznymi niepowodzeniami odszedł i knuje na niekorzyść Księstwa, co jest bardzo niekorzystnym znakiem. Bo kto chce współpracować z mikronacją, której przedstawiciele rozjeżdżają się po świecie i próbują wbić szpilki w różne społeczności, tak aby niezgoda panowała wszędzie, poza oczywiście Bialenią.

Pomimo sezonu ogórkowego polityka w Sarmacji, pracuje na najwyższych obrotach. Najważniejszą informacją , która obiegła ten tydzień jest to, że powstał nowy Rząd. Co jest ciekawe powstał z sił Represji i Ligi Monarchistycznej. Warto wspomnieć o tym, że w przeszłości, gdy Liga była wielka, to właśnie oni zarzekali się, że z Represją nie zamierzają współpracować – widać czasy zmieniają ludzi, a skład Rady Ministrów przedstawia się następująco – Bryennios, Kawowy, Paczenko, Levengothon, Romański i Kakulski. Nazwiska są znane oczywiście nam wszystkim. Mam nadzieję, że każdy czytał komunikat rządowy, bo w tymże składzie, stanowiska podkanclerzy objęły, aż 3 OSOBY. Czy to nie jest przypadkiem przesyt? No chyba, że to specjalnie na sezon ogórkowy, który zapewne potrwa do końca września. Rada Ministrów już zaproponowała pierwszy projekt, według którego Książę Tomasz Ivo Hugo otrzyma 15 wsi lennych w ramach zasług dla Księstwa Sarmacji. Według redakcji, jest to oczywiście zasłużone nadanie. Nie tylko budynek Rady pracuje, w Sejmie spoczywają projekty, nad którymi toczy się debata – ustawa o artykułach na medal w myśl, której kandydatek na ten tytuł musi otrzymać 10 serc i zgodę członka Rady Ministrów; ustawa o siedzibach NIA i Trybunału Koronnego, mają nimi być odpowiednio Czarnolas i Eldorat. Są też inne nad którymi posłowie bardzo ciężko pracują.

Sarmacja kulturą kwitnie. Na uwagę zasługują: Versus, Wszystko w porządku oraz Prześwietleni. Versus w której tajemnica odgrywa największe szanse, zasługuje na największy plus ze wszystkich serii, które bawią Sarmatów od dawna bo uwaga od lutego! Na tym Calisto, zapewne wiele zarobiła, ale wynagrodzenie jest w pełni zasłużone. Próbuje ją doścignąć Karolina von Lichtenstein, która prowadzi opowiadanie „Wszystko w porządku”. Czy aby na pewno jest wszystko ok? Zniknięcie klejnotów teutońskich, jest gorącym tematem, a brawurowa akcja powoduje tylko atak gorących emocji u czytelników Karoliny. Jaki będzie finał – tego nie wie nikt, jednak wielu Sarmatów, zapewne liczy na kolejną serię spod pióra K.Lichtenstein. Pozwoliłam sobie zaproponować do ciekawych kulturalnych przedsięwzięć mój cykl artykułów Prześwietleni. Nie jest to opowiadanie, jednak każdy opis Sarmaty/Sarmatki, potrafi wywołać dreszczyk emocji. W kolejnych wydaniach między innymi Kanclerz Sarmacji jak i również gorąca Karolina i jej piekielni kochankowie. Pozostaje Wam tylko wyczekiwać na kolejne wydania różnych cykli kulturalnych, które udowadniają, że sezonu ogórkowego w kulturze w Sarmacji nie ma.

Karolina w Przeglądzie Tygodnia, oznajmiła, że widziano Sarmatów na pokładzie linii lotniczych. My za to otrzymaliśmy zdjęcie Młynka Kawowego, który nie wyglądał na zadowolonego z towarzysza podróży.

2_41ad99ce4782.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 662,00 lt
Ten artykuł lubią: Avril von Levengothon, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Krzysztof Kura, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Michał Pséftis.
Komentarze
Karolina Aleksandra
To zdjęcie... ;o
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Niezapomniana podróż ;)
Odpowiedz Permalink
Yutte Pónkrokk
Biedny Młynek... Siedziec przed blondynka z warkoczem - szczerze współczuje ;)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Kochana Rihi, 2 uwagi:
1) GiS lub Gellonia i Starosarmacja (bo pisząc Gellonia pomijasz sporą część naszych ziem ;) )
2) Morvan to nie wyspa! Ale to moja wina, naiwna zakładam, że ludzie wiedzą gdzie leżą stare prowincje! Naprawię to, obiecuję. W następnym Poznaj GiS będzie mapa!

Poza tym wszystko super!
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Uwielbiam, jak pada moje nazwisko :)
Oczywiście w dobrym kontekście :)
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Dementuję. Na zdjęciu to ja śpię, a ten opalony gość to Andro.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Tak, ja zawsze czuwam. Ale w tym wypadku WP Młynek się myli, ja jestem z tyłu. Wymieniłem się z pasażerem z tylnego rzędu który był z tego powodu bardzo zadowolony.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.