Rada Ministrów, Michał Pséftis, 06.08.2014 r. o 08:51
Nowy Rząd
Seria wydawnicza: Przemówienia programowe RM

BeL198Vo.png


Drogie Sarmatki, drodzy Sarmaci!

Serdecznie dziękuję za powierzone mi przez Was zaufanie. Dzięki Wam mogę wziąć się do pracy, a wraz ze mną - dobrzy Sarmaci i nie tylko, bez których nie mógłbym sobie poradzić. Razem będziemy realizować nasz plan, a naszym wspólnym założeniem jest uczynienie Sarmacji lepszą.

Podjęliśmy już w tym celu pierwsze działania - przede wszystkim, musimy naprawić terminarz. Obecnie zajmujemy się opóźnieniami jakie powstały na skutek zaniedbań poprzedniego rządu, w tym, między innymi, wypłatą wsparcia budżetowego dla Dworu Książęcego za miesiąc lipiec, jak i powrotem do stałego finansowania Funduszu Pracy. Zapewniam Was, że już nie musicie obawiać się o to, czy będziecie mogli otrzymać za swą uczciwą pracę wynagrodzenie!

Nie przedłużając jednak. Pragnę przedstawić Wam skład mojej Rady Ministrów, która teraz, w okresie mojej nieobecności, jak i - miejmy nadzieję - po moim powrocie postara się zrealizować ile tylko będzie możliwe z postulatów NSZZ "Represja" i Ligi Monarchistycznej:

  • Ryszard v-hr. Paczenko, doświadczony Sarmata, obejmie urząd Podkanclerzego, Podskarbiego i Ministra Spraw Wewnętrznych. Jego zajęciem będzie dbanie o Sarmackie finanse, co - znając jego terminową niezawodność - sprawia, że możecie być pewni o bezpieczeństwo swoich kies. Obejmie również pełną kuratelę nad wszelkimi projektami MSW z naszej poprzedniej kadencji.

  • Młynek v-hr. Kawowy, prawdziwy obieżyświat i zacny Eskwilińczyk wesprze nas w roli Podkanclerzego i Ministra Spraw Zagranicznych. Sprawdził się już jako skuteczny ambasador Eskwilinii w Sarmacji, ale nie tylko; jego bagaż doświadczeń sprawi, że nasza polityka zagraniczna odżyje, a z dawien dawna zapomniane stosunki zostaną odnowione.

  • Avril diuk von Levengothon, Diuk Senatem Natchniony, obejmie w RM stanowisko Podkanclerzego. Służyć nam będzie radą i doświadczeniem, a jego nieocenione wsparcie umożliwi nam również koordynowanie współpracy z NIA. Diuk von Levengothon jest również specjalistą od każdego rodzaju biurokracji, co sprawia, że jesteśmy bezpieczni powierzając nasze teczki jego szafom pancernym.

  • Helwetyk książę Romański, znany i lubiany diuk-senior, prezydent in spe, jako Minister Poczt i Telegrafów zajmie się administracją forum i Dziennika Praw. Jego kilkunastoletnie doświadczenie czyni z niego najlepszego kandydata na stanowisko dając gwarancję ordo sarmatiae w systemie.

  • Gauleiter bnt Kakulski jako Minister Propagandy i Oświecenia Publicznego będzie nam pochodnią oświaty - po urlopie zajmie się organizacją Ofensywy Promocyjnej, bardzo ambitnego projektu, od którego zależy dalszy rozwój Sarmacji. Pamiętajmy bowiem, że nie tylko weteranami Sarmacja stać winna!

Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim za udzielone nam poparcie. Możecie być pewni, że z nami Wasze interesy i dobro Sarmacji jest bezpieczne.

Z najgłębszymi ukłonami,
/-/ Michał Bryennios
Kanclerz
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
10 056,00 lt
Ten artykuł lubią: Mateusz Korecki, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Helwetyk Romański, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Siergiusz Asketil, Markus Arped, Mikołaj Torped, Krzysztof Kura, Gauleiter Kakulski, Avril von Levengothon, Zbyszko Gustolúpulo, Karolina Aleksandra, Henryk Leszczyński, Mateusz Wilhelm, Gotfryd Slavik de Ruth, Yupeng Beijin-Zhao, Jack von Horn, Vladimir ik Lihtenštán.
Komentarze
Gauleiter Kakulski
Michał Andronik Bryennios - mój Kanclerz.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Serdecznie dziękuję za wieści tuż po fakcie.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Gratulacje dla nowego Rządu
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
@Rihanna:
Nie ma za co. Rząd miał ważniejsze rzeczy do roboty - jak na przykład organizacja pracy, nadrabianie braków i opóźnień po poprzednikach czy planowanie dalszego działania.

Pragnę też zauważyć, że #StaryRząd nie zajmował się raczej informowaniem szerszej publiki o swoich działaniach, a nasz - Represji i Ligi Monarchistycznej - ma to w zwyczaju, jak można zauważyć po poprzedzających kadencję Rolanda rządach JKW Torpeda. Powyższy komentarz wicehrabiny traktuję więc jako zachętę z wyraźnym dystansem do działań poprzednich władz wywodzących się z kręgów SF. Pięknie dziękuję. :)

Sławetnym Baronetom również bardzo dziękuję za wsparcie!
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Od zawsze mówiłam, że LM to przybudówka Wasza :*
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
To dość kiepsko, bo LM stanowi formację starszą od NSZZ "Represja". Wielmożna Wicehrabina sugeruje, że najpierw buduje się przybudówki, a potem konkretne budowle?

LM jest niezależnym stronnictwem a nasza koalicja przebiega na sensownych zasadach. Wspólny rząd jest kolebką kompromisu i współpracy, a nie stanowi o jakimkolwiek uzależnieniu podmiotów.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Pan Premier bierze wszystko do siebie. Oj tam, suchara rzucilam :*
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Tak tylko żeby nie było niedomówień. Ja też z lekka z przymrużeniem oka.

A tak na poważnie - liczę na jakąkolwiek, najmniejszą choćby współpracę. Trudny sierpniowy okres o krok przed nami, choć może tak naprawdę jesteśmy już w samym jego środku. ;)
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
dawno, dawno temu kiedy to setny raz wygrywała ta sama partia życzyłem za każdym razem powodzenia i myśle, że i teraz będzie to aktualne ;)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@Mateusz THE MOVIES <3
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Poprzedni rząd nie informował, bo nie miał o czym :-)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
A dla mnie to cięgle te same nazwiska, zmieniają się tylko stanowiska :)
Permalink
Roland Heach-Romański
Poprzedni rząd poinformował i o składzie i o planach. Obecny rząd jakoś specjalnie nas w tym zakresie nie prześcignął. Niemniej czekam na miażdżące doniesienia z frontu i to przed upływem 2 tygodni rządów, no bo przecież, informujecie bo macie o czym. Przy czym pragnę zaznaczyć, że nie ma co informować o obowiązkach typowo administracyjnych, które RM musi realizować tak czy siak. Czekam na mięso :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.