Nowy Kurier Sarmacki IV
Seria wydawnicza: Nowy Kurier Sarmacki

PILNE! MAMY REGENTA - ZOSTAŁ NIM DANIEL ŁUKASZ. PRZEWIDYWANY CZAS ZAKOŃCZENIA REGENCJI - 22 SIERPNIA

WIEŚCI LOKALNE

BARIDAS

- Król senior Mikołaj Torped został nowym Przewodniczącym Rady. W swoim wystąpieniu, zaznaczał, że dobro Baridasu jest dla niego cenne. Słowa były zaprawdę wzruszające, a pełna zapału mowa Mikołaja zatwierdziła wszystkich w przekonaniu, że Rada pod jego rządami rozkwitnie

- Mikołaj Torped, rozpoczął dyskusję nad premiowaniem aktywności. Jego zdaniem, każda aktywność na rzecz Baridasu, powinna być jak najbardziej dofinansowana przez Skarbiec. Mieszkańcy, nie wykazali się aktywnością w komentowaniu tegoż wątku.

- Markus Arped, rozpoczął burzę mózgów dotyczą wymyślania nazw ulic, osiedli i dzielnic Almery. Jest to związane z projektem Siergiusza, który pracuje nad mapą Almery.

GELLONIA

- zakończył się miesiąc Tropicany, który obfitował w szereg konkursów spod ręki m.in. Pani Premier Calisto. Wybierano hity tygodni, kosztowano wszelakie trunki, wypoczywano na piaskach. Plaże postanowiłam odwiedzić i ja, co uwiecznili fotoreporterzy tropicańscy

tumblr_ly3aj36T7P1qd8gayo1_500.jpg

- Calisto Norvegicus-Chojnacka została ponownie wybrana na Premiera GiS-u. Jest to jej kolejna kadencja, a także kolejny dobry czas dla Gelloni. Czas rozkwitu, co cieszy niezmiernie moje i innych Sarmatów oko.

SCLAVINIA

- Michał Andronik, przedstawił Ustawę Izby Obywatelskiej o dysponowaniu dorobkiem Sclavińskim. Dorobkiem kulturalnym Sclavini, powinna zarządzać Izba Obywatelska, co zaznaczono w projekcie ustawy. Osoby prywatne czy też instytucje mogą korzystać z tego dorobku, tylko i wyłącznie na podstawie zgody nadanej przez tą Izbę

- nadal można składać kandydatury na konsula.

TEUTONIA

- Regent Królestwa Teutoni - Krzysztof Kwazi, zrezygnował z piastowania tej funkcji. W tym momencie nastąpiło, opróżnienie tronu ze względu na brak aktywności w systemie króla. Wkrótce zbiorą się elektorzy w celu wybrania nowego króla.

- powołane rząd, w skład którego wchodzą: Rihanna Arped-Sedrowska - Lord Koadiutor; Brzetyslav Tereslav - Dyrektor komórki ds. rozrywki i sztuki; Roland Heach - Dyrektor komórki ds. biurokratycznych. Wkrótce zostaną rozpoczęte pierwsze działania.

- podczas XI rocznicy powstania Królestwo Teutoni, wręczono szereg odznaczeń teutońskich jak i również konfiturek przyznanych przez Księcia.

SARMACKIE NOWINY:

- odbył się kolejny Zjazd Sarmacki. Uczestników dużo nie było, jednak zapewne klimat dopisał. Pomimo, że pisałam Księciu, iż nie mogę przyjechać wraz z przyczyną nie do zdarcia (realne finanse, nigdy nie rosną, jedynie maleją) pragnę przeprosić zjazdowiczów, że nie przybyłam. Na kolejny rok, założę lokate!

- Hans, próbuje wedrzeć się na rynek prasowy. Jednak wciąż z nijakim skutkiem. Nowy Dzień, który miał przynieść nową jakość, ma szansę stać się kolejną "zapchaj dziurą". Miejmy nadzieje, że będzie inaczej i tym razem Hans wprowadzi nową jakość w sarmackie media.

- Sarmatą Półrocza została Calisto Norvegicus-Chojnacka. Premier GiS-u, autorka słynnego Versusa, osoba, która rozwinęła nadzwyczaj kulturalnie Sarmację. Nagroda jest jak najbardziej zasłużona.

THUMB_PAN_demi_lovato_vh1_do_something_07.jpg
Calisto na rozdaniu nagród.

- Instytut Edukacji Sarmackiej pod kontrolą. Celem kontroli ma być sprawdzenie czy doszło do jakikolwiek zaniechań i nadużyć. Po wynikach będzie wiadome czy doszło do jakichkolwiek zaniedbań. Przypomnijmy, że kontrola jest wynikiem pozwu jednego z nowych mieszkańców, według, którego korespondencja, którą otrzymał miałaby go zachęcać. Trybunał Konstytucyjny zdecyduje czy ten mieszkaniec ma rację.

- odwołano Rząd Rolanda Heach. W trakcie urlopu większej części władz, Represja odzyskała większość i pod zarzutem nieaktywności Rady Ministrów złożyła wniosek o jej odwołanie. Wniosek przeszedł, a nowym Kanclerzem został Michał Andronik

- powrócił Ćwirek. Możliwość do ćwierkania w Sarmacji. Sarmaci, jak przystało na zinformatyzowany naród, bardzo mocno z tego korzysta. Pozostaje zobaczyć tylko w najbliższej przyszłości ćwierkającą Diuczesse Karolinę nad krzaczkami!

- zachęcam do przeglądania forum Sarmacji w odnajdywaniu innych ciekawych newsów. Kurier Sarmacki ma za zadanie wynaleźć tych kilka newsów, reszta należy do Was!

SPROSTOWANIE:

W obliczu gromadzonych faktów pragnę przeprosić Rattusa Norvegicusa-Chojnackiego za artykuł w którym został pomówiony. Nieznajomość wszystkich faktów spowodowała zaognienie sytuacji, a do rozstrzygania sporów jest przeznaczony Trybunał Konstytucji, który orzeknie prawdę.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 912,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Krzysztof St. M. Kwazi, Henryk Leszczyński, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Gotfryd Slavik de Ruth, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Henryk Leszczyński
troszkę pobieżne. może mniej, a wnikliwiej?
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Henryku, obiecuje poprawę ;)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
trzymam kciuki, jak co, służę radą i pomocą;)

i czekam na kolejne wydania alfabetu ludzi władzy. czy jak mu tam...
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Będzie na dniach. Kompletuje pewien ród ;)
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Drobne sprostowanie:
Cytuję:
Osoby prywatne czy też instytucje mogą korzystać z tego dorobku, tylko i wyłącznie na podstawie zgody nadanej przez tą Izbę
Projekt niekoniecznie to stwierdza. Dokładnie chodzi o to, że aby znacznie zaingerować w istniejący dobytek kulturowy Sclavinii należy taką zgodę uzyskać. Pisanie opowiadań, zarządzanie miastami, cokolwiek w tym stylu - jest w porządku. Kwestia przydatności ustawy pojawia się, kiedy, dajmy na to, przykładowy zarządca teoretycznego miasta Nowy Kotwicz zechce zmienić nazwę na Kotwichstadt i uznać go za kontynuatora dziejów miasta Kotwicz i Nowy Kotwicz z dziejów Sclavińskich - wtedy musi postarać się o zgodę IO. Tak na co dzień można sobie tworzyć instytucje, organizacje i tym podobne do woli, kontynuowanie i prowadzenie dawnych projektów też jest jak najbardziej w porządku. Ten projekt nie centralizuje i nie uzależnia, ten projekt jest tarczą przeciwko niechcianym zmianom i uzurpacji.

Co do zarzutów pod adresem RM, z naszego punktu widzenia wyglądało to trochę inaczej; ale to już temat na dysputę, których mamy wystarczająco dużo. Z tantiemą, należy się za kawał tekstu do przeczytania. :)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Ależ mam piękną fryzurę! Tra la la la :D Dziękuję za miłe słowa.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Morze i pobieżnie ale ile się działo jak na sezon ogórkowy :)
Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Wszystko tak szybko się dzieje
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
dzieje się szybko tak wszystko
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.