Kącik Zielarski 1/VIII/2014
Seria wydawnicza: Kącik Zielarski

Wa4PTEX.png

Teutonia jeszcze nie raz nas zadziwi. Choduje się tam jeszcze różne rośliny, a niektóre nawet w wielkich plantacjach.

E6ExrJ9.png
Podczas spaceru wzdłuż ogrodów królewskich zobaczyłem wielkie zbiory CHMIELU Królewskiego. Jak na chmiel przypadło jest to roślina, wykorzystywana do produkcji jednego z trunków. Z piwa słyną wszystkie regiony Sarmacji, jak i również Teutonia. Jednak nigdzie nie ma unikatowego Teutonka. Jest bardzo intensywny, a smaku długo nie zapomnę. Jednak chmiel nie służy tylko do produkcji piwa. Ogólnie mówiąc chmiel uspokaja, działa wręcz zbawiennie w stanach nerwowych. Chmiel stosuje się w szamponach, które mają zapobiec wypadaniu włosów (u Gellonek ostatnio bardzo popularne, sugeruje się, że może to być wina złego stanu kanalizacji).
chmiel-zwyczajny_667.jpg


jCGZWTb.png
Piękne, żółte kwiatki również udało mi się spotkać w tymże ogrodzie. Posiadają bardzo wdzięczną nazwę - Dziewica Lekarska. Czy z dziewicą ma to coś wspólnego? Ciężko mi określić. Wiem natomiast, że dziewica jest używana w syropkach wykrztuśnych. Syropy nie należy stosować wspólnie z alkoholem, tak aby wiedzieli to Sarmaci będący na zjeździe, bo jak wiadomo, wielu z nich będzie miało problemy z chrypką. Można nią płukać gardło, jamę ustną itd. Wyciąg z tego kwiatuszka można nakładać na wszelkie rany, czy też odmrożenia. Obecnie jest używany również do rozjaśniania włosów, pewne kobiety z Sarmacji go używają.
fotcom_941.jpg


3FuNpOd.png
Na łące natomiast spotkałem obrzydliwą roślinę zwaną drapkiem teutońskim. Wyglądała jak najzwyklejszy, pospolity chwast. Dobrze, że pewien stary Teuton. Słynie z właściwości leczniczych. Leczy dolegliwości trawienne, działa na kaca. Nie można przyjmować zbyt dużo - prowadzi wówczas do: wymiotów, biegunki, halucynacji, uczucia wolności od Gelloni. Innych dobrych właściwości niestety nie posiadam. Fakt jest taki, że to okropna roślina.
image2br.jpg
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Serduszka
6 208,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Michał Pséftis, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Ryszard Paczenko, Torkan Ingawaar, Ivusia Buddusówna, Jack von Horn, Yupeng Beijin-Zhao, Karolina Aleksandra, Gotfryd Slavik de Ruth, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Bardzo ciekawe mój mężu, będę miał dla Ciebie zlecenie chyba. :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Ciekawe te roślinki, może większe ilości Drapieka Teutońskiego podeślemy na połnocny-wschód :P Celem pomocy humanitarnej...
Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Nawet spoko
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Zacnie, miodnie. Czuję się dopieszczony przez oczy i doznałem intelektualnej erekcji.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.