GiSletter 14/2014

3TA12qal.png

17.07.2014

- Po zakończeniu 1. sezonu powieści politycznej Versus, autorka zdobyła się w końcu na przygotowanie wersji PDF utworu. Wydanie dedykowane jest fanom, którzy przez te wszystkie miesiące śledzili losy bohaterów. Można je pobrać całkowicie za darmo.

18.07.2014

- Rattus Norvegicus-Chojnacki wyszedł z prywatną inicjatywą plebiscytu na Sarmatę Roku. Konkurs będzie przebiegał każdego roku w 5 etapach (w tym roku wyjątkowo w 4). Najpierw zostaną wybrani Sarmaci kwartałów, a nich dopiero wyłonimy Sarmatę roku. W tegorocznym pierwszym etapie wybieramy Sarmatę półrocza. Głosowanie będzie trwało do 29 lipca 2014 roku.
- Miesiąc Tropicany trwa w najlepsze! Po Festiwalu drinków przyszedł czas na Festiwal Smaków. Przy okazji musiał się również odbyć konkurs. Jego uczestnicy mieli za zadanie podać nazwę i przepis na zaproponowane przez organizatorów potrawy. Swoje propozycje należy zgłaszać do 25 lipca 2014, do godziny 20.00
- Rozpoczęły się wybory premiera GiSu. Jedyną kandydatką była autorka niniejszego artykułu, która korzystając ze znowelizowanej Małej Konstytucji zgłosiła swoją kandydaturę 4 raz z rzędu.

19.07.2014

- Michel d'Agnou zabiera nas w podróż z aparatem po Księstwie Sarmacji. Opis barwnej wędrówki, wzbogacony fotografiami autora dopełnił konkurs na znalezienie odpowiednika tych pięknych terenów w nieistniejącym realu. Jako pierwsza, po 2 nieudanych próbach, poprawną odpowiedź podała autorka GiSlettera

20.07.2014

- CCF ostrzega przed wysoką aktywnością ogniotwórczą na Forum Centralnym i w komentarzach. Specjaliści zalecają "przebywanie na świeżym powietrzu, dużo aktywności fizycznej i unikanie wszelkich kontaktów z urządzeniami elektronicznymi posiadającymi dostęp do internetu"

21.07.2014

- Zakończyły się wybory premiera GiSu. W głosowaniu udział wzięło 11 z 12 uprawnionych. 10 osób opowiedziało się za wyborem Calisto Norvegicus-Chojnackiej, 1 wstrzymała się od głosu - z tego miejsca chciałabym jeszcze raz podziękować Wam za okazane mi zaufanie. Dołożę wszelkich starań byście nie żałowali swojego wyboru.

22.07.2014

- Ukazała się kolejna ŁamGiSówka - tym razem w klimacie piratów. Zadanie polega na odnalezieniu wszystkich ukrytych wśród ryb i wodorostów przedmiotów pochodzących z wyposażenia każdego pirata. Na rozwiązania czekamy do 30 lipca, do godziny 22.00.
- Paweł Szarmiński publikuje wspomnienia z czasów, gdy jeszcze istniał mityczny Syriusz. Jakże burzliwe były to czasy można sobie wyobrazić czytając wspomniany artykuł
- Zakończyło się głosowanie na przebój 3 tygodnia Miesiąca Tropicany. Do kolejnego etapu przeszły piosenki: Carrapicho - Tic Tic Tac, Ibrahim Ferrer - Marieta, La Vida Es Un Carnaval - Celia Cruz, Passion Fruit - The Rigga Ding Dong Song
- Rozpoczęło się głosowanie na przebój 4 tygodnia Miesiąca Tropicany. Na wasze głosy czekamy do 29 lipca!

23.07.2014

- Ledwie zakończył się sezon 1. powieści politycznej Versus, a już startuje sezon 2. "... i w proch się obrócisz" przedstawia losy naszych bohaterów tuż po wydarzeniach z końca poprzedniej części.
- Marszałek Rady Gellonii i Starosarmacji rozpoczyna debatę nad kolejnymi zmianami w Małej Konstytucji. Najważniejsze kwestie to wprowadzenie okresu karencji (po utracie aktywności na forum prowincji osoba nie traci od razu obywatelstwa GiS a jedynie ma zawieszone niektóre prawa) oraz wprowadzenie zapisu o umowach krajowych.
- Kanclerz Księstwa Sarmacji informuje o nowych obowiązkach namiestników prowincji w związku z ustawą o rankingu prowincji. Premier staje się członkiem Wysokiej Komisji ds. rankingu.

24.07.2014

- Gościmy na Tropicanie już od przeszło 3 tygodni. Najwyższa pora nieco pozwiedzać. W najnowszym wydaniu "Poznaj GiS" autorka zabiera nas w podróż po miastach tej niezwykłej wyspy. Jeśli chcecie zobaczyć wyspę z lotu ptaka, dowiedzieć się, dlaczego w Playi samochody nie stoją w korkach, czy dlaczego w Puncie nie ma telewizji koniecznie przeczytajcie ten numer!
- Najlepszy publicysta Gellonii i Starosarmacji - Henryk Leszczyński - przygotował nie lada niespodziankę dla fanów swojej twórczości. W swoim artykule zapowiada zbliżającą się premierę swojej Antologii Publicystyki. Zainteresowani mogą kupić publikację w przedsprzedaży!
- Premier GiSu prosi o pomoc w przygotowaniu opisu flagi i herbu prowincji. Pomaga niezawodny JKW Helwetyk Romański. Dziękujemy raz jeszcze.
- Premier powołuje Rattusa Norvegicusa-Chojnackiego na członka Wysokiej Komisji ds. rankingu

25.07.2014

- Powstał projekt nowej strony prowincji, autorstwa Premier GiSu. Zapraszamy wszystkich do dyskusji nad projektem, która potrwa do 30 lipca.

26.07.2014

- Ferment znowu u steru! Po pięciomiesięcznej przerwie pojawia się artykuł opisujący drobne zmiany w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej i zapowiadający kolejny sezon. Mamy nadzieję, że agencja prasowa stolicy naszej prowincji powróci do życia na dobre!

27.07.2014

- Strona prowincji się rozwija. W związku z jej poszerzeniem o zakładkę Inicjatywy, która nota bene jest również punktowana w zestawieniu rankingu prowincji, Minister Infrastruktury prosi o zamieszczanie linków i informacji o inicjatywach naszych mieszkańców
- Minister Infrastruktury informuje o rozpoczęciu prac nad kodowaniem i wprowadzaniem nowej strony prowincji

28.07.2014

- Wszyscy wiemy, jak trudno czasami znaleźć dobrą restaurację w Księstwie Sarmacji. Wszędzie to samo menu - zupa, zupa i jeszcze raz zupa! Ale ileż można jeść zupę? Jeśli macie dość szarej rzeczywistości kulinarnej powinien ucieszyć Was fakt, że otworzono właśnie Restaurację GiS: w tym miesiącu dominuje menu tropicańskie, ale szefowie kuchni już zapowiadają zmiany na przyszły miesiąc.
- Najnowszy pracownik Gellonii i Starosarmacji, zajmujący stanowisko Muzyka, Pan Richard Hooker, dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat zmiany znaczenie określenia DJ na przełomie ostatnich lat.
- Zakończyło się głosowanie w sprawie przyznania dotacji na rozwój Aurelii. Rada opowiedziała się za przyznaniem wnioskowanych 50 000 libertów na ten cel. Pieniądze zostały wypłacone.

29.07.2014

- Stało się! Miesiąc Tropicany na pewno się skończy o czym infromuje Premier Gellonii i Starosarmacji zapraszając wszystkich na uroczyste zakończenie na #sarmacja. Uroczystość rozpocznie się o 20:30, ale już pół godziny wcześniej powinniście włączyć Radio Sarmacja. Tam od 20.00 niezastąpiony DJ Hetman poprowadzi listę przebojów lata! Nie może Was tam zabraknąć.
- Zakończyło się głosowanie na przebój 4 tygodnia Miesiąca Tropicany. Do kolejnego etapu przeszły piosenki: Omara Portuondo - Killing Me Softly, Franz Ferdinand - The Dark Of The Matinee
- W przyspieszonym tempie wybieramy Przebój lata. Głosowanie będzie trwało jedynie 24 godziny.

30.07.2014

- Pojawia się kolejna część drugiego sezonu powieści politycznej Versus
- Zakończyło się głosowanie na przebój lata! Wyniki oficjalnie pojawią się na antenie Radia Sarmacja, na antenie którego DJ Hetman przedstawi wszystkich nominowanych i zwycięzców. Zapraszamy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 031,00 lt
Ten artykuł lubią: Rattus Norvegicus-Chojnacki, Zbyszko Gustolúpulo, Avril von Levengothon, Michał Pséftis, Helwetyk Romański, Adi Alatristé, Vladimir ik Lihtenštán, Ryszard Paczenko.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.