GiSletter 14/2014

3TA12qal.png

17.07.2014

- Po zakończeniu 1. sezonu powieści politycznej Versus, autorka zdobyła się w końcu na przygotowanie wersji PDF utworu. Wydanie dedykowane jest fanom, którzy przez te wszystkie miesiące śledzili losy bohaterów. Można je pobrać całkowicie za darmo.

18.07.2014

- Rattus Norvegicus-Chojnacki wyszedł z prywatną inicjatywą plebiscytu na Sarmatę Roku. Konkurs będzie przebiegał każdego roku w 5 etapach (w tym roku wyjątkowo w 4). Najpierw zostaną wybrani Sarmaci kwartałów, a nich dopiero wyłonimy Sarmatę roku. W tegorocznym pierwszym etapie wybieramy Sarmatę półrocza. Głosowanie będzie trwało do 29 lipca 2014 roku.
- Miesiąc Tropicany trwa w najlepsze! Po Festiwalu drinków przyszedł czas na Festiwal Smaków. Przy okazji musiał się również odbyć konkurs. Jego uczestnicy mieli za zadanie podać nazwę i przepis na zaproponowane przez organizatorów potrawy. Swoje propozycje należy zgłaszać do 25 lipca 2014, do godziny 20.00
- Rozpoczęły się wybory premiera GiSu. Jedyną kandydatką była autorka niniejszego artykułu, która korzystając ze znowelizowanej Małej Konstytucji zgłosiła swoją kandydaturę 4 raz z rzędu.

19.07.2014

- Michel d'Agnou zabiera nas w podróż z aparatem po Księstwie Sarmacji. Opis barwnej wędrówki, wzbogacony fotografiami autora dopełnił konkurs na znalezienie odpowiednika tych pięknych terenów w nieistniejącym realu. Jako pierwsza, po 2 nieudanych próbach, poprawną odpowiedź podała autorka GiSlettera

20.07.2014

- CCF ostrzega przed wysoką aktywnością ogniotwórczą na Forum Centralnym i w komentarzach. Specjaliści zalecają "przebywanie na świeżym powietrzu, dużo aktywności fizycznej i unikanie wszelkich kontaktów z urządzeniami elektronicznymi posiadającymi dostęp do internetu"

21.07.2014

- Zakończyły się wybory premiera GiSu. W głosowaniu udział wzięło 11 z 12 uprawnionych. 10 osób opowiedziało się za wyborem Calisto Norvegicus-Chojnackiej, 1 wstrzymała się od głosu - z tego miejsca chciałabym jeszcze raz podziękować Wam za okazane mi zaufanie. Dołożę wszelkich starań byście nie żałowali swojego wyboru.

22.07.2014

- Ukazała się kolejna ŁamGiSówka - tym razem w klimacie piratów. Zadanie polega na odnalezieniu wszystkich ukrytych wśród ryb i wodorostów przedmiotów pochodzących z wyposażenia każdego pirata. Na rozwiązania czekamy do 30 lipca, do godziny 22.00.
- Paweł Szarmiński publikuje wspomnienia z czasów, gdy jeszcze istniał mityczny Syriusz. Jakże burzliwe były to czasy można sobie wyobrazić czytając wspomniany artykuł
- Zakończyło się głosowanie na przebój 3 tygodnia Miesiąca Tropicany. Do kolejnego etapu przeszły piosenki: Carrapicho - Tic Tic Tac, Ibrahim Ferrer - Marieta, La Vida Es Un Carnaval - Celia Cruz, Passion Fruit - The Rigga Ding Dong Song
- Rozpoczęło się głosowanie na przebój 4 tygodnia Miesiąca Tropicany. Na wasze głosy czekamy do 29 lipca!

23.07.2014

- Ledwie zakończył się sezon 1. powieści politycznej Versus, a już startuje sezon 2. "... i w proch się obrócisz" przedstawia losy naszych bohaterów tuż po wydarzeniach z końca poprzedniej części.
- Marszałek Rady Gellonii i Starosarmacji rozpoczyna debatę nad kolejnymi zmianami w Małej Konstytucji. Najważniejsze kwestie to wprowadzenie okresu karencji (po utracie aktywności na forum prowincji osoba nie traci od razu obywatelstwa GiS a jedynie ma zawieszone niektóre prawa) oraz wprowadzenie zapisu o umowach krajowych.
- Kanclerz Księstwa Sarmacji informuje o nowych obowiązkach namiestników prowincji w związku z ustawą o rankingu prowincji. Premier staje się członkiem Wysokiej Komisji ds. rankingu.

24.07.2014

- Gościmy na Tropicanie już od przeszło 3 tygodni. Najwyższa pora nieco pozwiedzać. W najnowszym wydaniu "Poznaj GiS" autorka zabiera nas w podróż po miastach tej niezwykłej wyspy. Jeśli chcecie zobaczyć wyspę z lotu ptaka, dowiedzieć się, dlaczego w Playi samochody nie stoją w korkach, czy dlaczego w Puncie nie ma telewizji koniecznie przeczytajcie ten numer!
- Najlepszy publicysta Gellonii i Starosarmacji - Henryk Leszczyński - przygotował nie lada niespodziankę dla fanów swojej twórczości. W swoim artykule zapowiada zbliżającą się premierę swojej Antologii Publicystyki. Zainteresowani mogą kupić publikację w przedsprzedaży!
- Premier GiSu prosi o pomoc w przygotowaniu opisu flagi i herbu prowincji. Pomaga niezawodny JKW Helwetyk Romański. Dziękujemy raz jeszcze.
- Premier powołuje Rattusa Norvegicusa-Chojnackiego na członka Wysokiej Komisji ds. rankingu

25.07.2014

- Powstał projekt nowej strony prowincji, autorstwa Premier GiSu. Zapraszamy wszystkich do dyskusji nad projektem, która potrwa do 30 lipca.

26.07.2014

- Ferment znowu u steru! Po pięciomiesięcznej przerwie pojawia się artykuł opisujący drobne zmiany w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej i zapowiadający kolejny sezon. Mamy nadzieję, że agencja prasowa stolicy naszej prowincji powróci do życia na dobre!

27.07.2014

- Strona prowincji się rozwija. W związku z jej poszerzeniem o zakładkę Inicjatywy, która nota bene jest również punktowana w zestawieniu rankingu prowincji, Minister Infrastruktury prosi o zamieszczanie linków i informacji o inicjatywach naszych mieszkańców
- Minister Infrastruktury informuje o rozpoczęciu prac nad kodowaniem i wprowadzaniem nowej strony prowincji

28.07.2014

- Wszyscy wiemy, jak trudno czasami znaleźć dobrą restaurację w Księstwie Sarmacji. Wszędzie to samo menu - zupa, zupa i jeszcze raz zupa! Ale ileż można jeść zupę? Jeśli macie dość szarej rzeczywistości kulinarnej powinien ucieszyć Was fakt, że otworzono właśnie Restaurację GiS: w tym miesiącu dominuje menu tropicańskie, ale szefowie kuchni już zapowiadają zmiany na przyszły miesiąc.
- Najnowszy pracownik Gellonii i Starosarmacji, zajmujący stanowisko Muzyka, Pan Richard Hooker, dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat zmiany znaczenie określenia DJ na przełomie ostatnich lat.
- Zakończyło się głosowanie w sprawie przyznania dotacji na rozwój Aurelii. Rada opowiedziała się za przyznaniem wnioskowanych 50 000 libertów na ten cel. Pieniądze zostały wypłacone.

29.07.2014

- Stało się! Miesiąc Tropicany na pewno się skończy o czym infromuje Premier Gellonii i Starosarmacji zapraszając wszystkich na uroczyste zakończenie na #sarmacja. Uroczystość rozpocznie się o 20:30, ale już pół godziny wcześniej powinniście włączyć Radio Sarmacja. Tam od 20.00 niezastąpiony DJ Hetman poprowadzi listę przebojów lata! Nie może Was tam zabraknąć.
- Zakończyło się głosowanie na przebój 4 tygodnia Miesiąca Tropicany. Do kolejnego etapu przeszły piosenki: Omara Portuondo - Killing Me Softly, Franz Ferdinand - The Dark Of The Matinee
- W przyspieszonym tempie wybieramy Przebój lata. Głosowanie będzie trwało jedynie 24 godziny.

30.07.2014

- Pojawia się kolejna część drugiego sezonu powieści politycznej Versus
- Zakończyło się głosowanie na przebój lata! Wyniki oficjalnie pojawią się na antenie Radia Sarmacja, na antenie którego DJ Hetman przedstawi wszystkich nominowanych i zwycięzców. Zapraszamy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 031,00 lt
Ten artykuł lubią: Rattus Norvegicus-Chojnacki, Zbyszko Gustolúpulo, Avril von Levengothon, Michał Pséftis, Helwetyk Romański, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Vladimir ik Lihtenštán, Ryszard Paczenko.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.