Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 29.07.2014 r. o 02:23
[SOBOS] Obowiązkowa służba w KSZ i układ działów na forum
Seria wydawnicza: Sondaże

Ostatnio w Sarmackim Ośrodku Badania Opinii Społecznej przeprowadzono dwie sondy na dwa osobne tematy.
wybory.png

Pierwsza sonda pytała Sarmatów o to, co sądzą o usytuowaniu działów na Forum Centralnym wobec propozycji ustawy w Sejmie złożonej przez Stronnictwo Federalne o rekompozycji działów. Niby niepozorny aspekt naszego życia, a jednak wywołał pewne kontrowersje.


Udział w badaniu wzięły 44 osoby. Zdecydowana większość, tzn. 26 osób, stwierdziła, że działy centralne typu Polityka i Społeczeństwo powinny być umiejscowione nad działami regionalnymi, zaś 11 osób zagłosowało na dokładnie odwrotną opcję — regionalne nad centralnymi.

Trzy osoby wskazały, że ułożenie powinno być inne, i tyle samo stwierdziło, że nie przejawiają zainteresowania tym tematem. Jedna zagłosowała na opcję „nie mam zdania na ten temat”. Skonkludować można, że większość chce dotychczasowego układu forum, aczkolwiek istnieją ruchy, które chciałyby to zmienić.


Kolejna sonda zapytywała o poparcie dla obowiązkowej służby wojskowej w Książęcych Siłach Zbrojnych. Udział w niej wzięło dwadzieścia osiem osób, z czego siedemnaście zadeklarowało swój sprzeciw wobec tego pomysłu, zaś dziesięć było na „tak”.

Jedna osoba stwierdziła, że nie ma zdania. Wniosek jest zatem taki, że mimo luźności tego pomysłu i tego, że do tej pory padał on raczej w żartobliwych kontekstach, gdyby poważnie pomyśleć o tym, co taka służba miałaby zaoferować nowemu mieszkańcowi i czy zatrzymałaby go na dłużej w Sarmacji — być może to by zadziałało?

Już niedługo kolejne głosowanie, do którego zapraszamy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 200,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Zbyszko Gustolúpulo, Tomasz Sokołowicz, Vladimir ik Lihtenštán, Torkan Ingawaar, Andrzej Fryderyk, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Gauleiter Kakulski, Mateusz Korecki, Aleksander Damian Chojnacki, Adi Alatristé, Krzysztof Czuguł-Chan, Michał Pséftis, Gotfryd Slavik de Ruth, Paulus Buddus, Jack von Horn.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
Diuczesso, ale warto by jednak ścianę tekstu przeciąć nagłówkami, by było wiadomo której sondy który fragment dotyczy. A tak, wszystko ciurkiem.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Wykresiki też byłyby bien.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
W następnym raporcie już będą :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Kurcze o pierwszej sodzie wiedziałem a drugą przeoczyłem nie mniej wyniki obydwu nie są dla mnie zaskoczeniem...
Dziękuje za publikację :) szacownej Diuczessie
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.