Kącik Zielarski 1/VII/2014
Seria wydawnicza: Kącik Zielarski

Wa4PTEX.png


Ostatnio dość często przebywałem w Królestwie Teutonii, dlatego kilka najbliższych wydań będzie właśnie z tego regionu. Oczywiście nie było to bez żadnych efektów. Opisałem specjalnie dla Was kilka wyjątkowych roślin, część z nich zażyłem nawet! Będzie co wspominać! Aby się zbytnio nie rozpisywać o moich doznaniach prezentuje Wam 3 miłe roślinki, które można zobaczyć w Teutonii:


a6kAEMp.png
Popularna teutońska i nie tylko roślina na przeziębienie. Zdarzyło się, że w odwiedzinach u swojej matki niefortunnie zachorowałem. Nie pomagały różne znachorki, wszelakiej maści, ale jedna z nich przyszła do domu i zrobiła napar z tegoż zioła. Kolejnego dnia wyzdrowiałem, aby Wam opowiedzieć w czym może również pomóc. Przede wszystkim wszelkie przeziębienia i wstrępne grypska. Ogólnie mówiąc choroby górnych dróg oddechowych. Podobno pomaga przy trudno gojących ranach, a nawet wypryskach czy też łuszczycy. Możliwe są skutki uboczne opisane mi przez tą kobietę: wysypka, świąd, kręcenie w głowie, duszności. Ogólnie w smaku jest bardzo dobra, a kolorek też ładny.

2ke1L2eo.jpglzBO9hq.png
Imbirów jest sporo na świecie. Nawet Teutonia ma swoją odmianę, która ma troszeczke inne właściwości niż te nam do tej pory znane. Imbir Teutoński jest idealny na leczenie, żołądkowych problemów spowodowanych wczorajszym wieczorem. Sam się o tym przekonałem. Mało tego, czytając wiele książek w bibliotekach Auterry, natknąłem się na informacje, że imbir znakomicie smakuje w połączeniu z herbatą. Podobno to jeden z ulubionych napoji króla. Syropy z imbiru pozwalają nawilżać gardło, które po przemówieniach, potrzebuje regeneracji. Jednak jak wszystko to i to z umiarem! Imbir w za dużych ilościach może powodować halucynacje,wymioty i biegunkę. Nie polecam stosować w dużych ilościach po ciężkim wieczorze poprzedniego dnia. Spowoduje tylko dodatkowe problemy.

xML2B9U1.jpgzrq9Dps.png
Fiołek występujący tylko w tym regionie. Kusi niemiłosiernie przyjemnym zapachem oraz zjawiskowo odblaskowym różem. Zachęca owady i ma powód. Bo ten fiołek jest owadożerny! Pomimo to zerwany przez człowieka, działą bardzo dobrze na jego organizm. Jest przede wszystkim moczopędny - oczyszcza organizm z toksyn, które wchłania. Jak wiemy w dzisiejszym środowisko ciężko o coś zdrowego,a z fiołkiem wszystko nagle staje się lepsze. Mało tego - jak ktoś ma problemy z potencją, a nie ukrywajmy wiele osób ma. fiołek jest doskonałym lekiem. Nie bez potrzeby przyjęło się powiedzonko "Ma fioła na jego punkcie". Jak ktoś ma fiołka to i ktoś będzie miał fioła. Jednak fiołek ma też działania uboczne. Jak Sarmato przedobrzysz to przygotuj sie na prawdziwie ataki padaczkopodobne, do tego może dojść olbrzymi wzwód oraz wielki obrzęk na narządach intymnych, wiec się szanuj.

Gu7lv0VR.jpg


W następnym wydaniu kolejne, wyjątkowe rośliny teutońskie!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Serduszka
5 385,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Michel von Vincis-d’Agnou, Guedes de Lima, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Tomasz Ivo Hugo, Torkan Ingawaar, Ryszard Paczenko, Percy Nightshadow Barbescu-Liberi, Gotfryd Slavik de Ruth, Rattus Norvegicus-Chojnacki.
Komentarze
Wincenty Wałachowski
Z
acne te wasze rośliny...
Odpowiedz Permalink
Percy Nightshadow Barbescu-Liberi
Bardzo ładna oprawa graficzna. Tyle zieleni ^^
Permalink
Ivusia Buddusówna
Czy są dostępne maści z jeżowkola w innych miejscach niż Teutonia?
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Musiałaby Baronessa szykać w najlepszych aptekach.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Człowiek nawet nie wie jakie dobra ma pod nosem i jak pomocne są one na różne dolegliwości dnia codziennego :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.