Nowy Kurier Sarmacki III
Seria wydawnicza: Nowy Kurier Sarmacki

dc62PKH0.jpg

Sarmaci, Sarmatki!

Przed Wami 3 wydanie Kuriera Sarmackiego! W dzisiejszym wydaniu, jak w każdym wiele wieści zarówno lokalnych jak i krajowych! W ciągu najbliższych dni kolejne wydanie "Prześwietlonych" jak i również kolejny artykuł publicystyczne - to czego będzie dotyczyć jest sporą niespodzianką!

WIEŚCI LOKALNE

KRÓLESTWO BARIDASU

- 25 czerwca obchodziliśmy 12 rocznicę powstania Królestwa Baridasu. Tegoroczne świętowanie było bardzo skromne,
-czego nie dało sie nie zauważyć. Podobno za takimi uroczystościami stała niedyspozycja wielu mieszkańców. Bo proszę spojrzeć - pomimo 42 mieszkańców nie odbyły się żadne konkursy, uroczystości nad czym wszyscy bardzo ubolewamy.

- Adrien Emil da Firenza-Arped apeluje do Baridajczyków o debatę na temat tytulatury narodowej. Jednak jak to stwierdza jeden z obywateli Królestwa Baridasu - Ignacy Chojnacki-Ferski, używanie równocześnie dwóch tytułów prawnie może być zakazane. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, postaramy odpowiedzieć się na powyższe pytanie

GELLONIA I STAROSARMACJA

- Marszałek Rady Gelloni i Starosarmacji zarządził kosultacje w sprawie brzmienia roty przysięgi obywatela GIS - od 28 czerwca konsultacje nabrały zaprawdę ogromnych rozmiarów! Ryszard Paczenko wypowiedział się, że jest ładna.

- 30 czerwca odbyło się oficjalne zakończono miesiąc Trzyczaszkowa, który był wielkim sukcesem. Warto zaznaczyć również, że głosowanie nad zmianami w małej konstytucji skończyło się sukcesem dla jej zwolenników.

- miesiącem lipca została Tropicana. Czeka nas zapewne masa konkursów jak i również wielkie uroczystości na sam koniec lipca, na co będziemy bardzo czekać.

KRÓLESTWO SCLAVINII

- wakacje w pełnii widoczne również w Sclavinii. Od czasu poprzedniego wydania nie wydarzyło się za dużo, ale zakończyły się dwa głosowania: jedno bardzo ważne, drugie natomiast symboliczne: przewodniczącym Izby Obywatelskiej zostal Młynek Kawowy. Niestety frekwencja nie była w tym głosowaniu powalająca. 1 lipca zakończyło się głosowanie dotyczące budowy pomnika Odolana Zwitariusza w Eldoracie. Budowa zapewne rozpocznie się niebawem, a redakcja Pulsu Sarmatów proponuje następujący pomnik:

16ativiN.jpg
pomnik symbolizujący pierwszą sarmatnicę

KRÓLESTWO TEUTONII

- powołano nowy Senat w składzie: - Michael von Lichtenstein, Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein, Rihanna Aureliusz-Sedrowska , Percy Nightshadow Barbescu-Liberi, Akademik Tradycja Wileńska, Beznadziej Angloviasty, Brzetysław Tereslav von Vincis

- otworzono XIV Sesję Senatu w której trwają zaległe debaty nad: ustawą o odznaczeniach oraz umową dotyczącą współpracą pomiędzy Sclavinią, a Teutonią. Do teraźniejszych obrad dochodzi również ustawa o językach złożona przez Vladimira Iwanowicza.

- miesiąc lipcem, może się stać w mediach "miesiącem Teutonii". 29 lipca Królestwo będzie obchodzić kolejną rocznicę istnienia, a Marszałek Senatu świętować będzie dodatkową cyfrę w metryce. Aby uczcić pierwsze wydarzenie w mediach będzie wrzało od szeregu konkursów. Wczorajszego dnia opublikowany został artykuł dotyczący dnia z życia Króla. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim.

SARMACKIE NOWINY:

- Hans na celowniku. Krzystof Hans przez kilkanaście dni stał sie celebrytą sarmackim z krwi i kości. Był na celowniku mediów, prefektury i zwykłych obywateli. Miał swoich zwolenników jak i przeciwników. Wywołał lawinę emocji, ale nie piszę po to aby o nim napisać. Burza jaką wywołał skłoniła nas do debaty nad tym kiedy zwykłe pisanie i wydawanie artykułów staje się uporczywym spamem. Krzysztof Hans i trzeba o tym wspomnieć, naruszył wszelkie zasady współżycia obywatelskiego. Prefektura zajęła się tym i wsadziła Hansa na parę dni do więzienia, jednak czy nie powinnyśmy zmienić prawo tak aby bardzo określić kiedy spam jest spamem? Obecne zapisy dają szerokie pole do popisu, a ktoś kto będzie interpretował prawo może je różnie zrozumieć. Odpowiedź na powyższe pozostawiam Wam.

- Zjazd Sarmacki wkrótce. Książe serdecznie zaprasza wszystkich Sarmatów na zjazd, który odbędzie się już w sierpniu. Nie zabraknie tam całej masy elity sarmackiej, która zdecyduje się na to aby parę dni spędzić w swoim towarzystwie. Pulsu Sarmatów również tam nie zabraknie, a szczególne wydanie Kurieru może i wyjść dzień po Kursie. My ze swojej strony serdecznie zapraszamy na zapoznanie się z nami.

- Władysław von Vincis postanowił wydziedziczyc Brzetysława. Według wielu Sarmatów sama ofiara tegoż okrutnego aktu, zyskała dodatkowe punkty, bo oddzielenie od Władysława stawia go w zupełnie nowym świetle! W świetle reflektorów i na ściankach w Teutońskich Galeriach Sztuki Nowoczesnej.

- w Sejmie trwa debata nad projektem autorstwa Stronnictwa Federalnego dotyczącego Ustawy o kompozycji Forum Centralnego. W projekcie ustawy jednymi z najważniejszych działów miałyby być Sarmackie Krainy z czym nie zgadza się szereg osób z innych stronnictw. Warto wspomnieć, że Stronnictwo Federalne dąży do większej autonomii państw podległych Księstwu Sarmacji co widać w ich projektach ustaw.

- w Sejmie również trwa debata nad projektem ustawy o rankingu prowincji. Przeciwnicy teżje ustawy zapowiadają, że jej prawdopodobnie nie poprą bo będzie niosła za sobą złe czynniki: spam, adoracja, trollowanie. Debata trwa do dzisiaj. Dzisiejszego dnia zobaczymy, czy debata została ponownie przedłużona, bądź właśnie zostanie ogłoszone głosowanie nad nią.

SPROSTOWANIE:

- Gellonia i Starosarmacja nie jest krajem korony. Za błąd serdecznie przepraszam.

- Kim Ciąg Sut nie stwierdził, że poprze projekt dot. symboli, a jedynie nie ma nic przeciwko.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 543,00 lt
Ten artykuł lubią: Rattus Norvegicus-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Guedes de Lima, Krzysztof Kura, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Komentarze
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Konsultacje jak konsultacje, ważne, ze były! :D
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Uwielbiam. Taka pigułka informacji. Z chęcią dałem serduszko.
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Cytuję:
. W projekcie ustawy jednymi z najważniejszych działów miałyby być Sarmackie Krainy z czym nie zgadza się szereg osób z innych stronnictw.

Co za pierdoła. Pan redaktor chyba słabo czyta debatę. Większość osób jest ZA tym, aby prowincje były wyżej, ale żeby to zrobić przez wniosek do RM, a nie biurokratycznie takie coś załatwiać ustawą.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Ja tam się nie zgadzam :P
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
No ja wiem, zlikwidować prowincje, a będzie prościej :)
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Cytuję:
Pan redaktor chyba słabo czyta debatę.
raz że pani,
a dwa mamcia piękny skrót informacji :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Mało oryginalnie się wypowiem ale taka pigułka informacyjna to dla wielu jedyna okazja by być w miarę na czasie z wydarzeniami w Księstwie.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.