GiSletter 12/2014

21.06.2014

- Pełniący funkcję Przyrodnika w Ministerstwie Dziedzictwa Narodowego Ryszard Paczenko publikuje 3 część cyklu "Soboty na łonie przyrody". Tym razem zabiera Czytelników na podróż w głąb Trzyczaszkowa.
- Kolejna ŁamGiSówka rozwiązana. Tym razem zwycięzcami byli: JKW Helwetyk Romański, Ryszard Paczenko, Percy Nightshadow Barbescu-Liberi oraz Rattus Norvegicus-Chojnacki.
- Autorka GiSlettera publikuje pierwszy z serii portretów mieszkańców GiSu - jego bohaterem jest redagtor Sarmatian Geographic - Tytus Aureliusz-Chojnacki
- Rozpoczynają się przygotowania do Miesiąca Tropicany.

22.06.2014

- Miesiąc Trzyczaszkowa nabiera rozpędu. W kolejnej relacji nasi podróżnicy docierają do ruin wsi Czekany - dawnego dziedzictwa namiestnika Marchii Trzyczaszkowskiej.
- Z inicjatywy Marszałka Rady rozpoczyna się debata nad projektem zmian w Kodeksie Gellońsko-Starosarmackim. Na Wasze głosy czekamy do 29 czerwca do godziny 20:30.
- Rozpoczyna się zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zmiany Małej Konstytucji.

23.06.2014

- Henryk Leszczyński - tradycyjnie już - przygotował podsumowanie 21. sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Drużyna z naszej prowincji - KS Nadzieja - została wicemistrzem. Trenerowi - Rufusowi Forseti składamy serdeczne gratulacje.
- GiSowski Trener zakasał rękawy i przystąpił do organizacji Mistrzostw v-świata w snookera. Zgłoszenia można wysyłać do 20 lipca na adres rattusnrv@gmail.com
- Ostatnia ŁamGiSówka Trzyczaszkowska już jest. Tym razem na ochotników czeka krzyżówka.

24.06.2014

- Zbliża się Miesiąc Tropicany, dlatego nasz Przyrodnik już rozpoczął badanie tej wyspy. Pierwsze efekty jego pracy można podziwiać w 3 części cyklu "Zielony wtorek"
- Po zebraniu odpowiedniej ilości głosów poparcia pod wnioskiem o referendum, JKM zarządza rzeczone i ustala termin jego przeprowadzenia na dni 27-29 czerwca.
- Wicehrabia Paczenko zdobywa odznakę "Hello World" i przystępuje do próby na kolejną odznakę w kategorii Programowanie - Koder

25.06.2014

- Versus powoli zbliża się do końca sezonu. Część 17: Wszystko o nas, bez nas - już jest.
- Wyjątkowo, w przyspieszonym trybie, ukazuje się kolejna część cyklu "Poznaj GiS". Najnowszy odcinek poświęcony jest w całości Marchii Trzyczaszkowskiej.

27.06.2014

- Puchaty czwartek również już Tropicański! Redaktor Paczenko prezentuje Czytelnikom kolejne ciekawe stworzenia i rośliny.

28.06.2014

- Cała Sarmacja żyje Hansmanią. Autorka GiSletera publikuje humorystyczną grafikę podsumowującą działanie Sclavińskiego redaktora.
- Również Jeremiasz Winchester - mieszkaniec Grodziska - postanowił podejść do sprawy z uśmiechem i opublikował Nieopisowy Microball
- Marszałek Rady Gellonii i Starosarmacji zarządza konsultacje w sprawie brzmienia roty przysięgi Obywatela GiS.
- GiS zyskał Łowcę głów - został nim Pan Bartłomiej Figura.
- JKW Helwetyk Romański przypomina o referendum. Temat, który został już solidnie przedyskutowany wciąż jednak budzi emocje.
- Rozpoczęło się referendum w sprawie zmiany Małej Konstytucji. Obywatele Gellonii i Starosarmacji mogą głosować do 1 lipca, do godziny 13:42.
- Wicehrabia Paczenko zyskuje odznaki: Miłośnik Zieleni oraz Znawca Fauny

29.06.2014

- Ryszard Paczenko znów na szlaku! Tym razem zaprasza nas na podróż w głąb Tropicany, gdzie czekają zaskakujące rośliny i słodziutkie zwierzątka.
- Premier GiSu zapowiada uroczyste zakończenie Miesiąca Trzyczaszkowa. Impreza odbędzie się na IRCu 30 czerwca 2014 o godzinie 20:30.
- Mamy nowego historyka. Pracę Pana George'a Hazarda będzie teraz wspierał Bartłomiej Figura.

30.06.2014

- Stało się! Miesiąc Trzyczaszkowa dobiegł końca. Podczas uroczystości na IRCu opublikowano ostatni raport z wyprawy, miało też miejsce rozdanie nagród za ŁamGiSówkę - nagrodzono wszystkich biorących udział we wszystkich częściach zabawy opatrzonych szyldem trzech czaszek oraz autora rozwiązania ostatniej ŁamGiSówki oraz quiz wiedzy o Trzyczaszkowie, który zdominowali niezastąpieni Karolina von Lichtenstein oraz Tytus Aureliusz-Chojnacki. Na koniec zaś przedstawiono nowy znaczek, który upamiętnia miniony miesiąc. Premier zaprosiła również wszystkich na miesięczne wakacje na Tropicanie, aby nieco uspokoić zszargane nerwy i dać wypocząć wymęczonemu ciału.

01.07.2014

- Oficjalne zakończenie cyklu "Zielony wtorek". Nie smućcie się jednak, Przyrodnik GiSu swoje opisy będzie publikował w powstającym właśnie Instytucie Przyrody.
- Sarmatian Geographic publikuje pierwszy raport z prac archeologicznych prowadzonych na terenie odnalezionych niedawno ruin Tesylii.
- Rozpoczynamy Miesiąc Tropicany - pierwszą z wielu planowanych imprez jest wybór hitu tygodnia. Zachęcamy do głosowania na najbardziej słoneczne utwory!
- Premier GiS publikuję aktualną listę pracowników prowincji i przyznaję im pierwszą wypłatę za miesiąc czerwiec.
- Zakończyło się referendum w sprawie zmiany Małej Konstytucji. W głosowaniu wzięły udział wszystkie uprawnione osoby. 60 % zagłosowało za, 13% przeciwko, a 27 % głosujących wstrzymało się od głosu. Zmiany zostały zaakceptowane.

02.07.2014

- Pojawia się 18 część powieści politycznej Versus: Rach ciach, sojusz w piach.
- Minister Infrastruktury dokonał reaktywacji akcji "Nakarm Krokodyla". Niestety poprzedni przedstawiciel tego gatunku zdechł z głodu, dlatego tym razem postarajcie się pamiętać o regularnym karmieniu gada. Oczywiście akcja jest częścią atrakcji związanych z Miesiącem Tropicany.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 431,00 lt
Ten artykuł lubią: Rattus Norvegicus-Chojnacki, Roland Heach-Romański, Henryk Leszczyński, Młynek Kawowy, Ryszard Paczenko, GdL, Zbyszko Gustolúpulo, Vladimir ik Lihtenštán.
Komentarze
Rattus Norvegicus-Chojnacki
A najlepsze z tego wszystkiego na sam koniec. Nakarm, no nakarm krokodyla, nie każ mu głodować! :D
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Nie dotrzymuję Wam tempa! Brawo! :)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Się staramy ;) mamy jednak nadzieję, że pojawisz się na Tropicanie. Wszak to Twoja mała ojczyzna :)
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Tym bardziej, że to dopiero początek i jeszcze wiele atrakcji przed nami :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Oj, na pewno, nie mogę się doczekać :-)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Mi także się podoba to wydanie - na zdecydowany plus rzecz jasna artykuł o mnie i mojej sprawie :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.