Nowy Kurier Sarmacki II
Seria wydawnicza: Nowy Kurier Sarmacki

dc62PKH0.jpg

Sarmaci, Sarmatki!

Dzisiejsze wydanie Kuriera Sarmackiego jest dostosowany do wyników ankiety. Kurier jest podzielony na dwa wątki: Wieści lokalne oraz Sarmackie Nowiny. Pierwszy będzie skupiony nad każdym z krajów korony, natomiast drugi będzie skupiony nad całą resztą. Z uwagi na to, że też Wam brakuje publicystyki co jakichś czas będzie wychodzić tekst poświęcony obecnym wydarzeniom, a w związku z tym Kurier będzie prezentować suche fakty. Serdecznie zapraszam do czytania.

WIEŚCI LOKALNE

Królestwo Baridasu

- powołano nowych urzędników: Adriena da Firenzę-Arpeda - geografa oraz Mateusza Koreckiego - Kancelistę
- trwa konkurs na redaktora naczelnego "Herolda"
- Fryderyk Hohenzollern rozpoczął odbudowę Królestwa Baridasu, która ma polegać na: ożywieniu życia w Baridasie, ponownego wyboru przewodniczącego, ożywienia Almery.
- trwa debata dotycząca Uchwały Rady Królestwa o Baridajsko-Sclavińskiej Lidze Szachowej

Gellonia i Starosarmacja

- Premier tegoż kraju korony ogłosiła miesiąc lipiec miesiącem Tropicany. Poprzednia akcja przyniosła dość spore korzyści i wzrost aktywności, więc i ta powinna się udać
- trwa debata nad zmianą Kodeksu Gellońsko- Starosarmackiego. Minister Infrastruktury podał propozycje w których taka zmiana miałaby miejsce. Wśród nich znajduje się wykreślenie punktu o spółkach akcyjnych
- trwa głosowanie nad dewizą rodu Chojnackich

Królestwo Sclavinii

- wciąż można zgłaszać swoje kandydatury na przewodniczącego Izby Obywatelskiej. Do tej pory wpłynęło jedno zgłoszenie od Młynka Kawowego
- trwa debata dotycząca Uchwały Rady Królestwa o Baridajsko-Sclavińskiej Lidze Szachowej
- trwają konsultacje dotyczące kształtu Umowy o przyjaźni Sclavińsko-Teutońskiej

Królestwo Teutonii

- wybrano nowego Mera Srebrnego Rogu. Został nim Jan via Teutończyk

marek-kierzkowski-111-72776.jpg

- przedstawione zostały dwie wizje przyszłego rządu Królestwa Teutonii. Przedstawili je Rihanna Patty Arped-Aureliusz oraz Akademik Tradycja Wandejska. W projektach można było ujrzeć pomysły dotyczące podziału obowiązków, stanowisk.
- Vladimir Iwanowicz w Senacie przedstawił Ustawę o językach w której zostały określone języki urzędowe
- trwają debaty nad Umową o przyjaźni Sclavińsko-Teutońskiej oraz Ustawy o odznaczeniach

SARMACKIE NOWINY

- trwają konsultacje społeczne dotyczące odznaczeń, nazw orderów jak i również częstotliwości nagradzania. Sarmatów serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach!

- wyniki ankiety wskazały jednoznacznie. Obecny Rząd jest w 41% bardzo dobrze oceniany, 11 % dobrze. Zaskakujący jest wynik osób niezdecydowanych, które nie potrafiły ocenić pracy (33%)

- sekretarz ds. Instytutu Edukacji Sarmackiej Rattus Norvegicus-Chojnacki zaprasza do składania propozycji dotyczących wyglądu wiadomości powitalnej. W tym wątku można zgłaszać własne pomysły.

- Podkanclerzy Helwetyk Romański poinformował, że zostanie wyemitowany znaczek poświęcony Książęcym Siłom Zbrojnym. Autor tej propozycji Hetman Jack von Horn został nagrodzony 5 000

- w Sejmie trwają głosowania nad: kontrowersyjną Ustawą o zmianie Ustawy o obywatelstwie w myśl której rygorystyczne przepisy dotyczące aktywności urzędników nie będą dotyczyć samorządowych funkcjonariuszy publicznych jak i również Księcia. Natomiast drugie głosowanie dotyczy Ustawy o jawności rachunków publicznych.

- w Sejmie trwa debata nad zmianą Dekretu Księcia Sarmacji z mocą ustawy o symbol, która dotyczy wykreślenia święta powstania Mandragoratu Wandystanu. Mniejszość Wandejska poparła ten projekt, podobnie jak większość osób wypowiadających sie zatem można stwierdzić, że zmiana Dekretu w najbliższym głosowaniu przejdzie

Puls Sarmatów zaprasza do składania propozycji zmiany nazwy instytucji. Prosimy o pomysły w komentarzach. Każdy z nich zostanie wrzucony do ankiety, a zwycięzca wygra 5 000 libertów.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 761,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Kura, Helwetyk Romański, Ryszard Paczenko, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Gotfryd Slavik de Ruth, Mateusz Korecki, Fryderyk von Hohenzollern, Mikołaj Torped, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Guedes de Lima, Michał Pséftis, Rattus Norvegicus-Chojnacki.
Komentarze
Krzysztof Kura
Cytuję:
Mniejszość Wandejska poparła ten projekt

Nie napisałem, że popieramy projekt. Napisałem, że nie mam nic przeciwko. Jest to znaczna różnica. Może być stan obecny, może być proponowany. W Sejmie Walnym wstrzymam się od głosu. Poza tym artykuł uważam za bardzo dobry.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Byk na byku.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
*w sensie merytorycznym
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Akurat zmiany w Kodeksie Rattus zaproponował jako Marszałek Rady :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Jak widać wszędzie się coś dzieje, i to prawie na progu sezonu ogórkowego.
Oby tak dalej :)
Permalink
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Cytuję:
Adriena da Firenzę-Arpeda

Prosiłbym o nieodmienianie pierwszego członu mojego nazwiska. :)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Smaczne, estetyczne, no na prawdę zasługuje na serduszko. :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Jednak smacznie wysmażone.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Jestem specjalistą od wysmażania dziwnych form <3
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.