Goniec Czarnoleski, Henryk Leszczyński, 23.06.2014 r. o 17:04
FKK Rantiochskie Krasnoludy mistrzem SLP. Zaskakujący sezon

FKK Rantiochskie Krasnoludy zostały mistrzem zakończonego w ubiegłym tygodniu 21. sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Na podium uplasowały się jeszcze beniaminek KS Nadzieja i Margońskie Konie.

Krasnoludy trenera Leszka Karakachanowa na tytuł czekają od ośmiu lat. W tym czasie sześciokrotnie zdobywały tytuł wicemistrzowski, jako jedyny zespół nie spadając do niższych klas. I choć w ostatnim czasie Krasnoludom wiodło się nieco gorzej (raczej środkowe miejsca w tabeli), cierpliwość się opłaciła.

- Tyle wzlotów i upadków, ale dopiero teraz osiągnęliśmy wymarzoną koronę – mówił wyraźnie wzruszony trener Karakachanow. - Na następne sezony zadanie jest proste: jeden raz to za mało, a drużyna wciąż się rozwija dodał.

W ogóle 21. sezon SLP obfitował w niespodzianki. Drugie miejsce sensacyjnie zajął KS Nadzieja, beniaminek skazywany wcześniej na pożarcie. Utrzymali się zresztą wszyscy, którzy do Ekstra Klasy zawitali dopiero w tym sezonie. FC Grodzisk po równej grze zajął 5. lokatę, a Synowie Wandy, którzy sporo mieszali w czołówce, ostatecznie 7. miejsce.

Zaskoczeniem są spadkowicze. Prócz zbierającej regularne baty ekipy Arped F.C. (zero punktów!), spadają zespoły, które jeszcze trzy sezony temu sięgały po tytuły mistrzowskie: Młot Sigmara Anheim i Boty z Morwenau.

A przed sezonem nasi eksperci typowali: Młoty i Boty to kandydaci do tytułu, a walkę o utrzymanie stoczyć miały KS Nadzieja, FC Grodzisk i FC Czarnolas.

Zobacz, jak typowali nasi eksperci >>>


Do Ekstra Klasy powraca MKS Sailor Fer, pierwsze szlify zdobędą FAN Shepherds i Republikanie Scholandia. Nie ma jednak wątpliwości, że wszystkim tym zespołom trudno będzie utrzymać się w w najwyższej klasie rozrgrywkowej, bowiem ich potencjały kadrowe znacznie odstają od czołówki. Choć ten sezon pokazał, że futbol potrafi zaskakiwać.

[Niżej tabele, także niższych poziomów rozgrywkowych]


Ekstra Klasa:
n6a47Alr.jpg

Średnia Klasa:
JknL6q87.jpg

Niższa Klasa:
OK0ZrOg8.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 728,00 lt
Ten artykuł lubią: Ignacy Urban de Ruth, Michał Pséftis, Krzysztof Czuguł-Chan, Jack von Horn, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Krzysztof St. M. Kwazi, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Kedar via Margończyk.
Komentarze
Ignacy Urban de Ruth
Przegrałem awans w ostatnim meczu..
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Taktyczne nielogowanie się na X11 przyniosło oczekiwane skutki - utrzymanie się w Średniej Klasie bez zagrożenia awansem.
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
Siedmniokrotny wicemistrz! W pierwszym sezonie Srebrny Róg był ukarany stratą punktów za granie również Kotwicą i spadł na 3 miejsce.
Permalink
Yutte Pónkrokk
Gratulacje dla zwycięzców! Dla reszty oczywiście też (ino troche mniejsze)...
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Cytuję:
Taktyczne nielogowanie się na X11 przyniosło oczekiwane skutki - utrzymanie się w Średniej Klasie bez zagrożenia awansem.
Nie wiem czy ktoś Szfery objął, ale jeśli nie, to u mnie to samo :)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
OOOOOO Hetman Grodzisk ole oleole olole. Jest awans będą konfitury zespole.
Odpowiedz Permalink
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Brawo Hetman Grodzisk!
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Jednorożce Eldorat prezentowały równą formę przez cały sezon.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
A mnie cieszy jak zawsze dobra postawa Koni :)
Brawo
Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Aż dwie teutońskie drużyny na podium. Będzie komu nadawać medal Magister Ludi :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.