Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 21.06.2014 r. o 23:29
Konsultacje w sprawie odznaczeń i orderów wkraczają w decydującą fazę.
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

M
oi Drodzy!P
rzystępujemy do kolejnego etapu konsultacji w sprawie odznaczeń i orderów. Z pierwszych wyniosłem sporo, jak mi się wydaje, ale też mam nadzieję, że w tych będzie bardziej ożywiona dyskusja i przede wszystkim – weźmie w niej udział więcej osób.

P
o pierwsze nazwy – zrezygnowałem z nadawania nazw kategoriom odznaczeń, zbyt duże zamieszanie dla kilkunastu kategorii odznaczeń i kilkunastu orderów. Kategorie dla medali i krzyży pozostaną „generyczne”. Problemem pozostają nazwy orderów – skorzystałem z niektórych Waszych propozycji z pierwszych konsultacji, ale nie wszystkie mi przypasowały.
Dlatego też przeprowadzam dodatkowe konsultacje w sprawie nazw orderów (wiążą się z nagrodami - szczegóły w temacie na forum), w sprawie nazw poszczególnych orderów za działalność na rzecz Gellonii i Starosarmacji, działalność na rzecz Królestwa Baridasu, działalność na rzecz Królestwa Teutonii i działalność na rzecz Królestwa Sclavinii

P
o drugie częstotliwość – jednak zmniejszyłem do raz na kwartał. Może rzeczywiście za dużo nie będzie zbyt dobrze. Ale w związku z tym, że nie jestem do końca pewien częstotliwości, rozpocząłem konsultacje i w tej kwestii

P
o trzecie liczba kategorii – zwiększyłem ją, poprzez dodanie postulowanych, rozdzielenie niektórych kategorii (również zgodnie z postulatami), a dla orderów nawet trzy dodałem. Z jednej strony nie ma kategorii odznaczeń dla wojskowości, ponieważ uważam, że wprowadzi to zamęt przy odznaczeniach stricte wojskowych, a z drugiej – żeby żołnierze nie byli całkiem pominięci, wprowadziłem order w tej kategorii.

P
o czwarte kryteria – tylko dla aktywności (posty, artykuły, komentarze), serc i stażu są jasno określone, w pozostałych przypadkach uległem opcji uznaniowej ;)

P
o piąte wzory medali, krzyży i orderów – po zakończeniu konsultacji i przede wszystkim, nadaniu nazw orderom, ogłoszony zostanie konkurs na ich wykonanie. Oczywiście za sowitą opłatą. Chcę to zrobić dopiero po, żeby zwłaszcza w przypadku orderów, ich wygląd mógł być zbieżny z nazwami.

P
o szóste wymienność Punktów Zasług – dodałem nową możliwość: wymiany PZ na punkty aktywności.

Zapraszam serdecznie do dyskusji! Czekam na Wasze opinie, propozycje i krytykę!

Rejestr zmian

  • Tomasz Ivo Hugo, dn. 22.06.2014 o 18:02:45: Edycja: Jeszcze więcej konsultacji
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 419,00 lt
Ten artykuł lubią: Adi Alatristé, Michał Pséftis, Młynek Kawowy, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Krzysztof St. M. Kwazi, Mateusz Korecki, Gotfryd Slavik de Ruth, Fryderyk von Hohenzollern, Paulus Buddus, Jack von Horn.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Dobrze się stało że Książę w tak przystępny sposób publikuje tak ważne informacje dotyczące tak istotnego w najbliższym czasie zagadnienia.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Doszły konsultacje na temat częstotliwości nagradzania :)
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=13770
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Jeszcze taka mała zachęta do wzięcia udziału w konsultacjach:
Sercuję każdą wypowiedź w konsultacjach.
O ile z wypowiedzi nie wynika, że ktoś niepoważnie konsultacje potraktował... if you know what i mean.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.