Nowy Kurier Sarmacki
Seria wydawnicza: Nowy Kurier Sarmacki

dc62PKH0.jpg

Sarmaci, Sarmatki!

Ostatni tydzień był bardzo gorący czy to w kwestiach pogodowych do których się odniesiemy czy też w sarmackim społeczeństwie. Aby nie przedłużach zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu!

Arsenał obronny Rady Ministrów?

Od kiedy powołano Radę Ministrów wiele razy stawała w ogniu powszechnej krytyki. Wiele osób pytało się w szczególności o legalność wyboru teraźniejszych władz. Sejm Walny jest całkowicie oderwany od realnego systemu politycznego, więc tymbardziej były wątpliwości. Rada Ministrów ustosunkowała się do tego informując, że "Rekonstrukcja, jak i sam Rząd, są zupełnie legalne. Zostały wyłonione przez poprzedni Sejm. Obecny Sejm nowego Rządu nie powołał, więc ciągle funkcjonuje nasz, starokadencyjny. ". Zatem Rząd będzie do czasu, aż zostanie zdjęty ze stanowiska. Oczywiście artykuł został wzbogacony o potężne fotografie ministrów obecnej Rady. Aż pokusiliśmy się o sfotografowanie jednego z nich w dość dziwnej sytuacji. Podkanclerzy oprócz przysypiania w pociągu ceni sobie dobry styl i zajebiaszczy kapelusz.
JAKAKAKAKAKAKAK.jpg

Informator baridajski, System Polityczny czyli Fryderyk w pełni sił!

Niedawno w prasie otrzymaliśmy sporą dawkę artykułów od Fryderyka von Hohenzellerna, który najwidoczniej powrócił wraz z dawką potężnej siły. W artykule omawiającym system politycznym możemy cofnąć się do 2012 roku i zobaczyć partie sarmackie w tamtym okresie. Jak wiadomo i można wyczytać wówczas następował pewien rozkwit. Teraźniejszość nas trochę skopała jednak aktywność partii powoli wraca do porządku dziennego. Fryderyk postarał się także przekazac Sarmatom informacje z Baridasu.

Sejm płonie . . . od aktywności!

W Sejmie mamy pewny szał aktywności. Od niedawna, kto przebywa na urlopie powracając może zdziwić się ilością nowych wątków z których część znajduje się w stanie zamkniętym. Natomiast obecnie zasługuje na uwagę ustawa o aktywności poza miejscami publicznymi jak i również rozporządzenie kanclerza o wynagrodzeniach funkcjonariuszy publicznych. Pierwszy znajduje się w lasce drugi znowuż w sali obradu sejmu i sprawia, że wielu Sarmatom ciśnienie skacze do niewyobrażalnych rozmiarów! Wciąż niewiadomo czy od upałów, a może od tamtejszej retoryki. Widły, nie wydły ale hajs musi się zgadzać. Powracając do laski zauważamy wcześniej wspomnianą ustawę, która umożliwia dodawanie punktów do licznika aktywności pochodzących spoza miejsc publicznych. Umożliwi to nagradzanie tych, którzy nieudzielając się w tychże miejscach wnosza do Sarmacji wiele dobrego bądź czegoś innego. Pewna sprawiedliwość w związku z tym nastanie!

Upalne dni w Sarmacji - płoną banany!

Sarmacja w ostatnich dniach przeżywała upały, połączone z potężnymi burzami. Z doniesień mieszkańców Almery w plantacjach bananów pojawił się potężny pożar, który spowodował, że część płonęła. Jednak przedsiębiorczy almerczycy "zajumali" dużą część bananów i dzięki temu wyszły im przepisy od Pani Marii na płonące banany! Z kolei inną część kraju nawiedziło potężne gradobicie. W Auterze grad uszkodził wiele aut, a częsć mieszkańców mogła stracic nawet swą wiedzę bo grad uszkadza wg wandejskich badaczy mózg. Na poniższym zdjęciu widać skalę tego zjawiska.
51b5f50eb3b2e_k27.jpg

Ankieta!

Rada Ministrów od niedawna działa, ale już coś zdziałała. W związku z tym w Forum Centralnym będzie możliwa do wypełnienia ankieta w której będziecie mogli ocenić działalność Rządu. Zapraszamy do głosowania

Puls Sarmatów wrócił, ale nie tylko z Kurierem. W związku z zaprzestaniem zwyczajnie złej choroby zwanej realiozą pojawi się ponownie lista przebojów, kącik zielarski oraz wywiady. Do tych tytułów powrócimy wkrótce.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 724,00 lt
Ten artykuł lubią: Ryszard Paczenko, Fryderyk von Hohenzollern, Krzysztof Czuguł-Chan, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Krzysztof Hans van der Ice
Jeżeli można to chciałbym się jako pierwszy zgłosić do wywiadu dla twojej gazety. Mam o czym powiedzieć :D
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Oczywiście, spodziewaj się wkrótce mojej wiadomości.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Podziękował za wzmiankę o informacjach z Baridasu. Baridas w tej chwili tego potrzebuje aby o nim pisano i mówiono.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Nawet fajne, czekam na nowe wiadomosc
Odpowiedz Permalink
Percy Nightshadow Barbescu-Liberi
Cieszę się z Twojego powrotu do zdrowia. To pocieszające usłyszeć o wyzdrowieniu z choroby która pochłania tyle niewinnych duszyczek.
Czekam na zapowiedziane artykuły.
Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Tak czekamy na nowe wspaniałe artykuły.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Ale się tego namnożyło :O
Odpowiedz Permalink
Percy Nightshadow Barbescu-Liberi
Im więcej tym lepiej :D
Permalink
Gauleiter Kakulski
Fajnie, że Sarmacki Informator Rządowy doczekał się konkurencji :)
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Fajnie, fajnie, ale jak było mało albo wcale, to nikomu się nie chciało a teraz jak grzyby po deszczu :D
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Od przybytku głowa nie boli a i poczytać jest co.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Bardzo mi się podoba ten wysyp prasy sarmackiej. Bardzo dobrze, że znalazł się kolejny krytyk rządzących - nie popadną w samozadowolenie, a na scenie polityczniej zrobi się gwarno i ciekawie. Nie oskarżam RM o popadanie w samozachwyt, ale źle się dzieje gdy marazm nastaję, a wobec rządzących tylko słowa pochwały padają. A zawsze dobrze jest, gdy ktoś ich atakuje merytorycznie, nie personalnie. Tym bardziej, że artykuł nie jest wylewem jadu - Wicehrabina pochwala ustawę o aktywności, przy krytyce Sejmu Walnego w ogólności.
Zachęcam do głębszej analizy i mocniejszej krytyki - nie to, żebym posądzał Autorkę o brak jednego lub drugiego. Raczej posiądzam o... przesadne asekuranctwo ;) Może złe wrażenie odniosłem, ale jakoś podskórnie czuję, że Wicehrabina chciałaby więcej i mocniej napisać, ale coś ją powstrzymuje.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
fajne opracowanie,w przejrzysty i konkretny sposób informuje co się dzieje:)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.