Rada Ministrów, Gauleiter Kakulski, 14.06.2014 r. o 23:18
SIR - Fakty i Mity o Rekonstrukcji Rządu
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Drodzy Sarmaci i obserwatorzy sarmackiego życia,

Fryderyk von Hohenzollern poprosił rząd o rozwianie wątpliwości dotyczących rekonstrukcji rządu. Dziękujemy za pytanie i już śpieszymy z odpowiedzią!

Czy rekonstrukcja rządu to machlojka?

Nie. Rekonstrukcja, jak i sam Rząd, są zupełnie legalne. Zostały wyłonione przez poprzedni Sejm. Obecny Sejm nowego Rządu nie powołał, więc ciągle funkcjonuje nasz, starokadencyjny. Tak samo w realu rząd rządzi tak długo, aż nowy rząd nie uzyska większości.

Rozpatrywanie tego problemu w kontekście Sejmu Walnego jest nieco oderwane od realnego tła, bo Sejm Walny ma być co do zasady Sejmem ciągłym, bezkadencyjnym. Jeżeli komuś się skład obecnej Rady Ministrów nie podoba, to może postąpić zgodnie z duchem i literą prawa i zgłosić konstruktywne wotum nieufności. Nie zachęcamy jednak do podejmowania takich kroków, gdyż zbyt wiele kluczowych projektów zostało przez nas rozpoczętych.

Kto jest w rządzie?

Kanclerz - Mikołaj Torped

sy0yjRO4.jpg

Sarmacko-baridajski dinozaur, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Ojciec Baridasu, człowiek biegły w wirtualnym prawie, konwenansach i gromadzeniu libercików. Na zdjęciu razem z Naczelniczką SOBOS Karoliną von Lichtenstein.

Podkanclerzy - Helwetyk Romański

fulz6988.jpg

Ojciec Narodu, Książę-Senior, Książę z Bródką, człowiek od papierkowej roboty, Suweren Dziennika Praw, Poganiacz Rządowych Niewolników. Na zdjęciu uwieczniono jedną z dziesiątek jego podróży kolejowych.

Podskarbi i Minister Spraw Wewnętrznych - Ryszard Paczenko

PpkqMY5K.jpg

Człowiek-Ogień, świetny informatyk i organizator, Diuk-in-spe, znany z fascynacji zapałkami. Na zdjęciu w mundurze galowym.

Minister Spraw Zagranicznych - Andronichus Bryennios

h9BkFk1K.jpg

Człowiek-chodząca-cierpliwość. Na zdjęciu uprawia politykę zagraniczną.

Minister Propagandy i Oświecenia Publicznego - Gauleiter Kakulski

Y23x26v5.jpg

Gauleiter jaki jest, każdy widzi. Na zdjęciu ekscytuje się zwycięstwem Republikan Scholandia nad CSK Czarnolas w Pucharze Sarmacji.
A71cHB8g.png

Rejestr zmian

  • Gauleiter Kakulski, dn. 15.06.2014 o 18:36:55: Edycja: Dodanie banneru NSZZ Represja :-)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 794,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Karolina Aleksandra, Michał Pséftis, Młynek Kawowy, Mikołaj Torped, Krzysztof Czuguł-Chan, Paulus Buddus, Henryk Leszczyński, Jack von Horn, Ignacy Urban de Ruth, Helwetyk Romański, Ryszard Paczenko, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Rattus Norvegicus-Chojnacki, George Hazard, Aleksander von Waren, Marek von Thorn-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Fryderyk von Hohenzollern
W pierwszej kolejności dziękuje za odpowiedź, i pochwalę gromkim brawem tą agitkę. Nie mniej nie jednak nie rozwiało to moich wątpliwości bo takie nadal mam. Nie mniej w takich sprawach raczej o radę udam się do Trybunału koronnego, nie po to żeby przerywać wam projekty bo na to jak sami zauważyliście jest inny sposób. Zresztą jeśli obywatele są na bieżąco informowani ta jak np teraz to nie mam o co się przyczepić. Nie mniej jednak tak opinia prawna jest ważna na przyszłość, chodzi tu o przejście z starych na nowe przepisy jak powołanie starego nowego rządu :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Super, czekamy na więcej
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Mnie to się najbardziej podobał diuk in spe.
Obyś był prorokiem!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.