Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 11.06.2014 r. o 00:23
[SOBOS] Obywatelstwa przyznawane przez namiestników
Seria wydawnicza: Sondaże

W tym tygodniu Sarmatom zadano pytanie Co sądzisz o przyznaniu namiestnikom prawa do nadawania obywatelstwa sarmackiego? i poproszono ich o wybranie wariantu odpowiadającego najlepiej ich poglądom.

2YCxkV9B.jpg

W sondzie udział wzięło czterdzieści osób, z czego nikt nie wybrał opcji nie mam zdania, a tylko jedna osoba stwierdziła, że jest to jej obojętne. Czyli, podobnie jak w przypadku sondażu o Sejmie Walnym, mało jest osób, których ta kwestia nie obchodzi, lub które nie mają o niej zdania.

szesnaście osób (40%) jest przeciwnych nadawaniu obywatelstwa sarmackiego przez namiestników i wolałoby te uprawnienia zostawić w rękach Księcia. Z drugiej strony, jedenaście person (27,5%) zadeklarowało, że namiestnicy powinni mieć zdolność do samodzielnego nadawania obywatelstwa wszystkim mieszkańcom.

Po sześć głosów (15%) zebrały dwa warianty: o tym, że namiestnicy powinni móc nadawać obywatelstwo za zgodą JKM nowym mieszkańcom, oraz wariant uwzględniający także powracających mieszkańców.

Podsumowując, 16 osób sprzeciwia się scedowaniu uprawnień do nadawania obywatelstwa i najprawdopodobniej wolałoby zostawić sprawy tego typu wyłącznie w rękach urzędu Książęcego, zaś 23 osoby uważają, że nadawanie obywatelstwa przez głowy samorządów jest dobrym pomysłem, jednak niekoniecznie dokładnie w obecnej formie.

Kolejna sonda będzie dostępna już niedługo.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 241,00 lt
Ten artykuł lubią: Młynek Kawowy, Mikołaj Torped, Krzysztof Kura, Gauleiter Kakulski, Tomasz Ivo Hugo, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Helwetyk Romański, Michał Pséftis.
Komentarze
Młynek Kawowy
Przy obecnym przyroście populacji - akurat ta reforma książęca jest zdeka bez znaczenia. Nie pamiętam nawet, jak odpowiedziałem w ankiecie.
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Zgadzam się z młynkiem. Zwykła iluzja.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Nawet jeżeli to tylko iluzja, to jest to bardzo sympatyczny gest JKM w stronę prowincji.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Osobiście wolałam rozwiązanie JKW Helwetyka:wyznaczenie osoby odpowiedzialnej w obrębie dworu. No ale.. Pożyjemy, zobaczy.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Miałem odpowiedzieć tutaj, ale rozrosło mi się do artykułu :)
http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6356/

@diuczessa Norvegicus-Chojnacka
A ja nie i wspominałem o tym nie raz.
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Takie życie WKM :) Nigdy nie da się dogodzić wszystkim :) Książę ma choć tę przewagę, że sam może decydować komu powierzać swoje uprawnienia :P
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Zabrakło najbardziej oczywistego podsumowania: 23 z 40 osób (58%) chce, aby namiestnicy mieli prawo nadawania obywatelstwa.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Mylisz się, 70% chce, aby pozostała to wyłączna lub współdzielona prerogatywa Księcia. I jak tu nie kochać statystyk?
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@Kwazi
"23 osoby uważają, że nadawanie obywatelstwa przez głowy samorządów jest dobrym pomysłem"
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.