Park Stołeczny, Defloriusz Dyman Wander, 08.06.2014 r. o 21:11
Jedynie słuszne wybory ludu pracującego

W Mandragoracie Wandystanu wielkie zmiany; Lud zdecydował o wejściu na ostatni etap demokratyzacji życia publicznego. W referendum zniesiono urząd mandragorski, od którego kraj wziął swoją nazwę. Kompetencje Mandragorów rozdzielono między Prezydenta a nowe/stare urzędy kwiatońskie: Trybuna Ludowego, Cenzora i Pretora. Nowi urzędnicy zajmą się odpowiednio: przewodniczeniem pracom parlamentu (Churał Ludowy), nadawaniem obywatelstw, i prowadzeniem postępowań śledczych i sądowych.

Aktualnie trwa zgłaszanie kandydatur na w/w urzędy. Przodujący działacze Partii ochoczo wstępują na front walki wyborczej, pragnąć czynem zaświadczyć o świetlanej ścieżce demokratyzacji życia publicznego, którą nieomylnie podąża Wandystan pod wybitnym kierownictwem Drogiego Lidera, Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego.

3U514JYL.jpg

Były Mandragor Alojzy Pupka w zadumie po oddaniu urzędu
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 040,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Pséftis, Ignacy Urban de Ruth, Torkan Ingawaar, ppłk Alojzy Pupka-Bumbum.
Komentarze
Michał Pséftis
Wprd, Wasza Książęca Wysokość!

Cieszę się, że prasa Sarmacka w końcu ujrzała informacje z Mandragoratu! Figuruję już od chwili w Waszym systemie informatycznym, ale nie byłem pewien nastrojów, więc się ostatecznie nie udzielałem. Pozwólcie, że od razu poinformuję Was, Wasza Książęca Wysokość, o swoim zamiarze poprawy stosunków. Nie jestem pewien, czy jesteście w mocy reprezentować Mandragorat, ale czy przedstawiciel Księstwa Sarmacji byłby tam mile widziany?
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Nie czuję się w mocy reprezentować, bo jestem tylko szarym, zwykłym obywatelem (co mam nadzieję zmieni się po wyborach - kandyduję na Pretora i Trybuna Ludowego). Myślę jednak, że goście z Sarmacji zawsze są mile widziani. Chyba nigdy dotąd nie było tak, że Sarmatów by się do Wandystanu nie wpuszczało, czy ich stamtąd wyganiało.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Pomnożyło mi bieruty, ale chętnie się przywitałem... Niefachowość to w moich żyłach, nie czyjakolwiek wina prócz mojej. Przyjmie Wasza Książęca Wysokość przeprosiny. ^^
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Kurna Pany, co z konklawe? :D
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Lud wandejski postawił kropkę nad „i”.
Odpowiedz Permalink
Torkan Ingawaar
więc zamierzacie zmienić też oficjalną nazwę państwa?
Odpowiedz Permalink
Torkan Ingawaar
więc zamierzacie zmienić też oficjalną nazwę państwa?
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Mandragorat Wandystanu przeistacza się w Prezydentat Wandystanu!
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
O zmianie nazwy, zapewne ze względów tradycyjnych, nie było mowy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.