Herold, Fryderyk von Hohenzollern, 01.06.2014 r. o 08:47
Vox Populi I/2014
Seria wydawnicza: Vox Populi

ZKbL039U.png


Drodzy Sarmaci i Sarmatki, idąc za przykładem innych samorządów, Baridajczycy zrozumieli że jest im potrzebny potężny zastrzyk informacji. Tak aby wiedzieli co się dziej w ich małej ojczyźnie i inni mieszkańcy Sarmacji mogli o tym usłyszeć. Dlatego też w swej mądrości Wysoka Rada na jednej z jej mniej formalnych sesji zadecydowała uruchomić odpowiedni kanał informacyjny. Narzędzie komunikacyjne pozwalające zaspokoić głód wiedzy mieszkańców Sarmacji jak i Baridajczyków. W tym celu postanowiono uruchomić specjalną rubrykę w Heroldzie, który jest głosem Baridasu pod nazwą Vox Populi

QPHHv9dm.png


Maj był okresem w którym Królestwo Baridasu budziło się z letargu niczym niedźwiedź przebudzający się zimowego snu. Powoli, powolutku najwspanialsza prowincja, dumny kraj korony Księstwa Sarmacji się odradza i jednoczy jak niegdyś państwa chrześcijańskie w walce o ziemię świętą. Przykładem były tu działania Wicekróla Baridasu Markusa Arpeda. Uporządkowanie spraw stricte biurokratycznych, czyli po prostu zrobienie porządków w papierach z starannością pruskiego urzędnika. Cała akcja znana również pod nazwą Ordnung muss sein, jest kontynuacją myśli ojca Wicekróla - J.O Torpeda a wywodząca się z tradycji szkolińskich, scholandzkich ale jak najbardziej pożytecznych w gąszczu praw i mechanizmach rządzącymi samorządami czy też państwami. W pierwszej kolejności należy tu wymienić odwołanie nieaktywnych urzędników zgodnie z literą prawa sarmackiego, na drugi szlag poszła aktualizacja Rejestru Władz Baridasu - następnie uchylenie niektórych praw, które same pozostawały by martwe patrząc na niedawną sytuację oraz okoliczności w jakich stanęła nasza wspólnota. Mowa tu o "Ordonansie Króla Baridasu o Republice Południowego Baridasu z dnia 6 grudnia 2012 r." oraz o " Ordonansie Króla Baridasu o miejscowościach z dnia 29 stycznia 2013 r. Uzasadnienie powyższych decyzji znajdziecie państwo w paru linijkach wyżej gdzie znajduje się odnośnik do odpowiedniego działu na forum.

N6N622ZK.gif


Almera główna metropolia Baridasu odżywa, jak niegdyś Warszawa po okresie niemieckiej okupacji. Ludzie, Baridajczycy, Sarmaci przybywają na łono swej małej ojczyzny. Można odnotować liczne powroty tak zasłużonych osób dla tej wspólnoty jak; Sławetnego grifftona Adriena Emila Esjara Józefa da Firenza-Arpeda, Czcigodnego bannereta Paulusa Buddusa , Poważanego Kawalera Władysława von Vincisa, oraz skromną osobę Prześwietnego Hrabiego Hohenzollern. Co ważniejsze nie należy zapomnieć o osobach które pozostały w Baridasie kiedy nasi rycerze wybrali się w nieznaną podróż. Gdyby nie niezłomna postawa rodziny "Arpedów, Hrabiego von Horna, Ferskiego oraz Aleksandra Damiana barona oraz wielu innych - nie wiadomo czy by było do czego wracać. Co ważniejsze baridajska wspólnota poszerzyła swe grono o jednego aktywnego obywatela Aleksandera von Waren. Tak drodzy państwo miasto Alma tętni życiem, na nowo są otwarte kramy kupieckie, wznowiono dostawy zboża, waty cukrowej, tytoniu i kokainy i bananów. Ludzie co raz częściej wychodzą na ulice na spacery po deptakach, parkach centrach rozrywki - wszystko wraca do normalnego porządku.


Kolejnym krokiem Dworu Królewskiego z wespół z Wicekrólem było powołanie następujących urzędników. Urząd Kasztelana Almery objął Wierny Obywatel von Waren, przy czym na funkcji podksztelana będzie go wspomagał Jaśnie Wielmożnego Markiza Teodozjusza Azoramatha-Arpeda. Stanowisko naczelnego Herolda Baridasu przypadło osobie Prześwietnego Hrabiego Ignacego Chojnackiego-Ferskiego. Powołano również komendanta Królewskiej Gwardii Baridasy - Poważanego Kawalera von Vincisa. Widać gołym okiem że małymi krokami społeczeństwo baridajskie się podnosi i zaczyna proces odbudowy Królestwa tak aby stać się najbardziej aktywnym samorządem w Księstwie Sarmacji. Pierwsze efekty prac nowo mianowanych oficjeli są namacalne, w Almerze ponownie funkcjonują jadłodalnie gdzie są sprzedawane najwyśmienitsze zupy w całym kraju jak i wszelkie warsztaty wznowiły pracę dzięki czemu żaden mieszkaniec nie jest na bezrobociu.


Korzystając z okazji chciałbym ogłosić konkurs na logo do naszej nowo powstałej rubryki Vox Populi. Z prywatnej kiesy jestem w stanie wyłożyć 10 000 libertów dla najbardziej zachwycającej oraz kreatywnej pracy która zostanie przesłana. Projekty loga umieścić pod komentarzem w Artykule bądź w wątku Odbudowa Królestwa Baridasu, można również przesyłać prace do mej skromnej osoby na priv.Dziennikarz Herolda.
Redaktor Vox Populi.
Repatriant Republiki Południowego Baridasu.
Naiwny Idealista.
Sarmacki Lojalista.

(-)Fryderyk hr. von Hohenzollern.
IrXLGosD.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 171,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Vladimir von Hochenhaüser, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Michał Pséftis, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Młynek Kawowy, Gotfryd Slavik de Ruth, Ryszard Paczenko, Paulus Buddus, Markus Arped, Tomasz Ivo Hugo, Aleksander von Waren, Ignacy Urban de Ruth, Mikołaj Torped.
Komentarze
Vladimir von Hochenhaüser
Warszawa i krucjaty? To real istnieje?
Nauka sarmacka poczyniła widać postępy od czasów mojego zniknięcia.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Zwykła metafora, porównanie które często gości na łamach sarmackiej prasy. Zasadnicza różnica jest taka że to nie jest odwzorowanie z reala lecz po prostu zwykłe zobrazowanie czytelnikowi informacji zawartych w tekście na zasadzie tego co dobrze zna:) Więc naprawdę Wielmożny wicehrabio nie rozumiem przytyku ani tych swoistych dąsów. Czyżby siedziała w waszym sercu jakaś stara uraza do mojej osoby? W każdym razie dziękuje za cenny komentarz:)
Odpowiedz Permalink
Vladimir von Hochenhaüser
Och, ani to przytyk, ani dąs. Po prostu dzienna porcja zrzędzenia w ramach skormnej, bo jednoosobowej apokalipsy zombie. Oberwał Pan Hrabia rykoszetem ;-)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Zombie? O jej, w Gellonii i Starosarmacji też mamy z nimi problem. Zjedli nam kilku kupców na południowym-wschodzie...
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Uczciwy przegląd! Cieszę się, że Baridas miewa się coraz lepiej. Pamiętam, że tuż po moim przybyciu było tu ledwie kilku aktywnych obywateli.

Mam nadzieję, że Sclavinia poradzi sobie podobnie!
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Ciesze się z licznych powrotów i zapraszamy do zamieszkania przepięknej Almerze.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
No, niech wszystkie prowincje się rozwijają to będzie aż tętnić życiem w Sarmacji :) Czyżby szły lepsze czasy?
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
No oby, oby :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Ja żadnego reala nie znam!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Zacna inicjatywa Wysokiej Rady. Gratuluję, oby tak dalej - kandydat do inicjatywy Czerwca :)
Także zacny sam artykuł. Jeno nie wiem co to Warszawa, ani te Niemiecy, co to ją mieć okupywać miały.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Dziękować :) Zwykła metafora JKM:)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
[004] Raczy Pan wybaczyć, ale nie jestem wstanie znieść tego potoku kretynizmów.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cóż przykro mi że piszę kretynizmy, następnym razem proponuje nie czytać artykułów mego autorstwa. To zapewne pozwoli panu uzyskać spokój ducha oraz umysłu.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Trzymam kciuki. Bardzo, bardzo żałuję, że nie mam dla Baridasu czasu.
Odpowiedz Permalink
Torkan Ingawaar
świetny pomysł, panie Fryderyku :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.