Rada Ministrów, Helwetyk Romański, 06.05.2014 r. o 19:25
Wyniki krótkiej ankiety dotyczącej kierunków działania władz sarmackich
Seria wydawnicza: Sondaże

Drodzy Obywatele,

Zgodnie z zapowiedziami, podaję do publicznej wiadomości wyniki przeprowadzonej ankiety. Wzięło w niej ostatecznie udział 14 obywateli, z czego 13 odpowiedzi miało merytoryczny charakter (z tego miejsca serdecznie pozdrawiam) — dziękuję! Uprzejmie informuję, że ankietowani oczekują, że przedmiotem szczególnego zainteresowania władz będzie osiemnaście zagadnień:

1. Gospodarka
Sześć osób oczekuje, że ta sfera będzie przedmiotem szczególnego zainteresowania władz sarmackich. Jeden z ankietowanych wskazał ją na pozycjach pierwszej, drugiej i trzeciej. Coś jest na rzeczy.

2. Zjazd Sarmatów
Zjazdu oczekuje trzech ankietowanych. Warto odnotować, że trzy dni temu Sejm przyjął w tej sprawie apel do Jego Książęcej Mości.

3. Mandragorat Wandystanu
Trzech pytanych wskazało na to zagadnienie. Jeden oczekiwał renegocjacji unii, drugi — ostatecznego rozwiązania „w jakąkolwiek stronę”, trzeci — rozwiązania unii i podpisania traktatu o współpracy. Można powiedzieć, że częściowo, w zasadzie, załatwione.

4. Promocja Sarmacji
Również i w tym przypadku trzech badanych oczekuje promocji skierowanej na zewnątrz. Wskazano na reklamę w prasie i internecie oraz wydrukowanie i dystrybucję ulotek.

5. Wewnętrzna rywalizacja
Dla odmiany, trzech obywateli liczy na wspólną zabawę i rywalizację. „Skupić się w końcu na wspólnej zabawie i grywalizacji”, „konkurs, który pobudzi rywalizację samorządów — np. ranking miast” oraz „ranking prowincji lub inna forma wspólnej, masowej rywalizacji” to odpowiedzi, jakie przyporządkowałem tej kategorii.

6. Inicjatywy oraz polityka w ich zakresie
Dw… trzy wskazania. Odpowiedzi częściowo pokrywają się z zagadnieniami z punktu powyższego. „Rozwój kultury — może jakiś plebiscyt, coś co zachęca do aktywności, motywuje do działania”, „stworzenie pomysłów na zainteresowanie obywateli, by ci tworzyli inicjatywy w kraju” oraz „zachęcanie do podejmowania inicjatyw — nie ustawowe zmuszanie” to oczekiwania co do tego kierunku nawy państwowej.

7. Ustrój samorządowy
W ocenie tradycyjnej liczby obywateli, ten obszar powinien być przedmiotem szczególnego zainteresowania władz. Do postulatów należą „wyłączenie z przepisów o aktywności (wymogu bycia aktywnym obywatelem — HR) tych urzędników prowincji i krajów korony, którzy sprawują swoją funkcję na mocy wyborów powszechnych, lub którzy są głowami tychże prowincji”, „działania zmierzające do uniknięcia podobnych sytuacji (Wandystan — HR) w przyszłości; zmiana ustroju samorządowego” oraz „podjęcie kroków celu zwiększenia praw prowincji (…) federalizacja”.

8. Opieka nad nowymi mieszkańcami
Dwójka pytanych wskazała na tę sferę. Postulowane są „opublikowanie, dostosowanie i ciągłe ulepszanie IES dla nowych obywateli, również podjęcie się innych kwestii dotyczących tychże, jak reorganizacja PO” oraz „intensyfikacja działań byłego Pogotowia Obywatelskiego”.

9. Vox populi, vox Dei
„Trochę zainteresować się społeczeństwem” oraz „słuchanie głosu obywateli (…) zaprzestanie polityki atakowania każdego, kto podejmuje polemikę; wydaje mi się, że powoli to już zaczęło następować, ale nie zaszkodzi przyspieszyć” — to dwa wskazania, jakie zaliczyłem do tego punktu.

10. Reforma tytułów honorowych
Na ten obszar wskazało dwóch pytanych. Jeden oczekuje „niemonarchicznych, równorzędnych (tytułom — HR) gratyfikacji za działalność na rzecz państwa”, drugi — stworzenia „miarodajnego systemu konfiturowego”.

11. Sejm Walny i „prawie” Sejm Walny
Dwie odpowiedzi: „otwarcie Sejmu (…) na obywateli tak, by to oni proponowali mu ustawy do zrealizowania oraz by mogli oni wypowiadać się w ich sprawie” oraz „wzięcie się w końcu za reformę Sejmu (z dalszej części odpowiedzi jednoznacznie wynikało, że chodziło o Sejm Walny — HR)”. Od niedzieli zapraszam do urn referendalnych.

12. Zachęcanie do powrotu
Dwóch badanych oczekuje „szeroko zakrojonej akcji związanej z zachęceniem nieaktywnych Sarmatów do powrotu na łono ojczyzny” oraz „rozesłania wiadomości do starych mieszkańców Księstwa, których e-maile mamy w bazach”. W sumie — mamy…

13. Pozostałe postulaty
„Mniej babrania w prawie (…), mniej zmarnowanego czasu”, „postawienie na nogi Królestwa Sclavinii, gdzie nie można nic zrobić ani z zupą ani z siłą roboczą”, „wzmocnienie (…) stosunków Sarmacji z Trizondalem”, „dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości — sędziowie pokoju”, „przekazanie myśli informatycznej na rzecz KSZ” oraz zaprzestanie automatycznego stwierdzania utraty obywatelstwa po 30 dniach nieobecności — to „indywidualne” oczekiwania ankietowanych.

Post Scriptum: UFF. Gdybym którąś odpowiedź pominął, albo źle przyporządkował lub zinterpretował — proszę śmiało słać mejle!

1636W34B.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 082,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Helena von Lichtenstein, Michał Pséftis, Henryk Leszczyński, Teodozjusz Azoramath-Arped, Torkan Ingawaar, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Jan via Teutończyk, Jack von Horn, Ignacy Urban de Ruth, Mikołaj Torped.
Komentarze
Jan via Teutończyk
Ranking prowincji nie byłby złym pomysłem. Z miastami nie wyjdzie. Ranking miast był dobry kilka lat temu gdy miasta miały większe znaczenie i było nas więcej.
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Problem jest taki, że się trochę nie chce ;) Kiedyś Nadzieja to kilka osób aktywnych, teraz ledwo dwie jak mają czas. A z tym różnie ostatnio. Niestety. Nawet prowincję czasem trudno rozruszać.

Ranking prowincji też w sumie nie za ciekawie, bo która jest tak całkiem aktywna? Najbardziej Teutonia i GiS chyba... Walka pomiędzy dwoma graczami? Średnio ciekawe, tym bardziej, że prowincji mamy tylko 4.

W tym temacie łączą się dwa problemy. Brak chęci i brak nowych mieszkańców. Nowy wartościowy mieszkaniec to sporo pomysłów. Pamiętam czasy, jak do Nadziei sporo osób dołączało, a to jakieś muzeum, a to jakaś galeria, a to jakiś leśniczy (;)), a to jakieś grafiki.

Dla przypomnienia: http://www.mur.sarmacja.org. Sporo się działo i chciałbym ten mur aktywować i muszę z Cali o tym porozmawiać. Gdyby tak jeszcze za każdą cegiełkę można było dostać coś dodatkowo... Gdyby taki mur z przypomnieniem co ktoś robił był wskaźnikiem dla konfitur... ?

Wtedy jeszcze kawaler..... :D

Do czego zmierzam? Ranking miast tak, ale jeśli będzie zakrojona na szeroką skalę promocja i jeśli dostaniemy napływ nowych. Nawet jeśli te nowe osoby miały być z nami przez 3 miesiące i żeby w tym czasie coś zrobiły. Żeby z tych 10 tymczasowych mieszkańców zostało z nami 2, ba! jeden nawet. To już będzie sukces.
Odpowiedz Permalink
Michael von Lichtenstein
Niska demografia, niestety. Rankingi były pamiętam ciekawe, tylko tak jak napisaliście, miało to sens, gdy na miasto były chociaż 3 osoby, które coś niecoś robiły :)
Permalink
Helwetyk Romański
Dlatego teraz, moim zdaniem, zdecydowanie warto postawić na prowincje. Warunki wydają się sprzyjające, jest życie na osiedlu.
Odpowiedz Permalink
Michael von Lichtenstein
Ale jakie to życie! :D
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.