Rada Ministrów, Henryk Leszczyński, 26.03.2014 r. o 20:34
Konferencja prasowa rządu: SOBOS, nowe wymogi dla urzędników
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

VxU0iLb4.jpg
Witam Szanownych Państwa na kolejnej konferencji prasowej rzecznika rządu. Z lekkim opóźnieniem, bo właśnie wracam z trasy koncertowej, a i rząd na bieżąco raczej donosił o swych działaniach. Czas jednak podsumować, podkreślić i skomentować.

#Finanse po referendum ws. dodruku

Wszyscy już zapewne wiedzą, że w zakończonym w niedzielę referendum odrzucono rozporządzenie kanclerza ws. dodruku miliona libertów. Płakać nie płakaliśmy, zwłaszcza że przewaga przeciwników dodruku była niewielka. Rząd wdrożył pewne środki zaradcze:

*Fundusz Pracy wyodrębniony z rachunku bieżącego. Teraz to z niego finansowana jest praca systemowa, sam rachunek zasilany jest ręcznie, na podstawie decyzji kanclerza. Rząd uznał, że praca systemowa jako taka aktywności nie generuje, a stanowi znaczną część wydatków. W ten sposób zabezpieczamy fundusze na proaktywnościowe tantiemy oraz wypłaty.

*Emisja znaczka "Kryzys" o nominale 10 tys. libertów okazała się wielkim sukcesem i przyniosła ponad pół miliona liberta dochodu. Dzięki temu Rząd wbrew knowaniom kliki ignorantów odzyskał płynność i przeznaczył 100 tys. libertów na Fundusz Pracy. Ogółem w ciągu piętnastu godzin wydano niemal 20 proc. pozyskanych przez Rząd środków.

Wspomniałem o klice ignorantów. Smutnym jest, że rząd spotyka się z bezprzykładnymi atakami pełnymi populizmu, demagogii i nieznajomości rzeczy. Smutnym jest, że celują w tym nienazbyt aktywni oraz młodzi obywatele. Na ten przykład:
Jeremiasz bnt Winchester
Uważam że całą Represję i NIA trzeba obarczyć winą za zaistniałą sytuację (ich opieszałe działanie, głupie pomysły). Członkowie tychże niech teraz łatają dziurę budżetową z własnych kieszeni!

Gdzie opieszałość działania? To sprawność Rządu raczej doprowadziła do referendum. A i po nim rząd udowodnił, że panuje nad sytuacją. A głupim pomysłem było właśnie referendum.
Rafał Jan
Grupa Trzymająca władzę doprowadziła do bankructwa i nie powinna zajmować się projektowaniem nowego systemu.

To nie rząd doprowadził do bankructwa. Nie uczynił tego nawet poprzedni rząd. To długie miesiące zaniedbań kolejnych gabinetów. Dopiero NSZZ "Represja" miała odwagę poważnie zająć się tą sprawą i teraz spadają na nią gromy. Dobrze, robimy to dla Was. I wcale nie oczekujemy wdzięczności.

Tymczasem prowadzimy szerokie konsultacje dotyczące kształtu systemu finansów. W Sejmie trwa m.in. debata na temat możliwych wariantów systemu podatkowego.

Na razie w Rządzie wykuwa się stanowisko, że dodruk uzależniony będzie od aktywności w sferze społeczno-kulturalnej w oparciu o specjalne indeksy. Szczegóły niebawem.

#System gospodarczy
Ciekawostka z frontu gospodarczego. Avril markiz von Levengothon poinformował niedawno: "System Gospodarczy jest w trakcie implementacji, ale to niestety trwa. Nie prędzej niż na połowę maja nie ma się co spodziewać jego udostępnienia".

#Pogotowie Obywatelskie
Trwa nabór do Pogotowia Obywatelskiego, które zajmuje się nowymi mieszkańcami. Chętnych zapraszam serdecznie na forum.

#Inicjatywa lutego

Miło mi poinformować, iż inicjatywą lutego został organizowany przez Rattusa v-hr. Norvegicusa turniej snookera. Gratulujemy i czekamy na więcej!

#SOBOS

Niestrudzone ramię programistyczne Rządu odkurzyło Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej. Po wprowadzeniu najważniejszych funkcjonalności ruszyła pierwsza w tym roku sonda. Pytamy o zaprzestanie gospodarczej funkcji gospodarstw feudalnych. Zapraszamy do udziału w ankiecie!

#Ustawa o obywatelstwie. Nowe zasady dla urzędników!
Za trzy tygodnie, 18 kwietnia, w życie wejdą przepisy znowelizowanej Ustawy o obywatelstwie. To przede wszystkim nowa definicja aktywności (20 wypowiedzi w ciągu 30 dni) i fakt, że tylko aktywni obywatele będą mogli sprawować funkcje publiczne. Urzędnicy niech już dziś zadbają o swoją aktywność! Stosowne liczniki znajdziecie Państwo w Sarmackim Instytucie Statystyki Społecznej.

2y1OC8R7.jpg


Pytania? Wątpliwości? Sugestie? Proszę komentować
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 662,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Mikołaj Torped, Helwetyk Romański.
Komentarze
Leszek Karakachanow Sr
Domagamy się udostępnienia wersji Beta SG!
Permalink
Jan via Teutończyk
System gospodarczy powinien być udostępniany stopniowo, a nie dopiero za "parę miesięcy". Kto tyle wytrzyma? Przy okazji poznamy jakieś zarysy działania systemu?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Jan via Teutończyk: To zasadniczo są pytania do NIA, ale radcy na pewno nas czytają.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Z drugiej strony, może ten system ma akurat taką charakterystykę, że w pełni może być wysmakowany i doceniony dopiero, gdy się go udostępni w całości?
Odpowiedz Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Pytania do NIA, czyli do Rządu, w którym to są członkowie NIA :) Tak na marginesie... ;)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Nie wspominałem wcześniej, ale takie regularne komunikaty rządowe to dobry krok w polityce informacyjnej, której za poprzedniego rządu praktycznie nie było.

Wkradło się kilka chochlików w postaci awansowania prawieDiuka oraz literówka w jego nazwisku, jednakże całość jest utrzymana na wysokim poziomie.

Mnie osobiście udrzyło tylko
Cytuję:
Gdzie opieszałość działania? To sprawność Rządu raczej doprowadziła do referendum. A i po nim rząd udowodnił, że panuje nad sytuacją. A głupim pomysłem było właśnie referendum.

Skoro odrzucono w nim decyzję Kanclerza, to jednak coś było na rzeczy. Rozumiem, że rząd może nie zgadzać się z decyzją obywateli, jednakże nazywanie jej głupią szczerze mnie dziwi. Budzi to niepokój jakoby Represja miała narzekać na „głupich obywateli”, którzy nie pozwalają robić jedynych właściwych czynów. Liczę jednak, iż jest to złudne wrażenie, a użyte sformułowanie jest niefortunne.

Działajcie dalej, mam nadzieję, że uda się rządowi wybrnąć ze wszystkich kryzysów, a obywatele nie będę musieli śpiewać słów „znów kryzys”.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Jak pisałem komentarz w artykule jeszcze był błąd :) Gratuluję szybkiej reakcji.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Czego Wielmożna Rada Ministrów nie skontaktowała się ze mną w sprawie SOBOS-u?
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
Nie jestem aktywnym obywatelem, bo obecnie w Księstwie Sarmacji nie ma co robić. Jak ktoś wcześniej wspomniał NIA (w większości) = Represja. Ja rozumiem że w NIA też pracują ludzie którzy mają życia prywatne, ale z drugiej strony, sami dokładają sobie obowiązków w postaci pełnienia funkcji urzędniczych. Pełnią funkcje urzędnicze, nie mają czasu pełnić funkcji w NIA. Stąd tak woooolno powstaje SG. A może wcale nie powstaje? DGS potrafili postawić w bardzo krótkim czasie. Nawet wandejski SKOK jedna osoba stworzyła szybko. Podejrzewam że SG nie ma dlatego, że nie ma nawet planów, tudzież pomysłu na niego.
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
A skoro SG nie działa, to dlaczego funkcjonuje coś takiego jak współczynnik zdrowia i siły roboczej? Przy niedziałającym SG Skarb Państwa tylko traci na tym, że wypłacane są liberty "za pracę" która de facto jest czym? Niczym. Tutaj nawet klikać za bardzo nie trzeba żeby dostawać kasę.
Odpowiedz Permalink
Jeremiasz Winchester
Chciałbym też dostać rangę na forum "Zły Obywatel". Jestem dumny że hejtuję rząd i nie jestem dobrym xD
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Jeremiasz WInchester: na odznakę trzeba zasłużyć, ha!
@pos. Rihanna: A gdzie pani prezes się podziewała przez ostatni rok bez mała? Jakąś taką niemoc widzę ze strony posłanki, ustawy się nie dało, sobosu się nie dało. Mam nadzieję, że chociaż bankiet się udał.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Prócz ostatniego pkt. bardzo fajnie
Odpowiedz Permalink
Adam Gabriel Grzelązka
Możnaby wyłaczać generowanie pracy systemowej, gdy fundusz pracy siegnie dna. Szkoda, by gospodarstwa produkowały, rozpadały się i nie mogły się odtwarzać z powodu niesprzedanej przepadłej pracy.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.