Wizytacja JKM w GiS oraz 4 rocznica powstania GiS. Relacja

Drodzy Sarmaci!

Cóż to był za wieczór. Jadła, napoju, złotych libertów - wszystkiego było pełno! Część oficjalna od 20:30 do 22.00, ale emocje zaczęły się już pół godziny wcześniej, kiedy to na ślubnym kobiercu stanęli pisząca niniejszą relację oraz wicehrabia Norvegicus. Przeprowadzona przez JKM uroczystość była niezwykle emocjonująca, goście mdleli, płakali a w końcu wiwatowali, wszystko by uczcić decyzję wyżej wymienionej pary, by swój niewiele znaczący realny związek małżeński w końcu zalegalizowała biorąc jedyny prawdziwy - wirtualny ślub.

Po pierwszym pocałunku, do którego Pan Młody zmuszony był zwlec się z wersalki, przyszedł czas na rozpoczęcie oficjalnej części imprezy:
Calisto Kami-Chojnacka
Wasze Książęce Wysokości!
Wasze Ekscelencje!
Szanowni Zebrani!

Spotkaliśmy się tu dziś, by wspólnie świętować 4 rocznicę połączenia Hrabstwa Gellonii i Terytorium Koronnego - to właśnie w wyniku tego niecodziennego małżeństwa powstała Gellonii i Starosarmacja. Kraina, w której przyszło nam żyć, pracować, wspólnie się bawić. Świętujemy więc dzisiaj początek tej niezwykłej podróży, w którą wyruszyliśmy ramię w ramię. Podróży pełnej radości, pracy, ale często również łez. Pomimo tych łez, wciąż tu jesteśmy, gotowi budować potęgę tej niezwykłej części Sarmacji części, od której siły zależy siła całej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim, że jesteście z nami w tym szczególnym dniu.

Wasza Książęca Mość.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej prowincji wolna będzie od wszelkich niedogodności a przygotowane przez nas atrakcje przypadną WKM do gustu. Pragnę również, w imieniu swoim oraz naczelników wszystkich miejscowości Gellonii i Starosarmacji, przekazać WKM klucz do naszych miast:
93fda2e8f8dc0a9a869ae48d62d4e813,62,37.jpg

Dziękujemy, że zaszczycił nas WKM swoją obecnością.

Po krótkim przywitaniu zgromadzonych gości głos zabrał Jaśnie Nam Panujący Tomasz Ivo Hugo, książę Sarmacji.
JKM Tomasz Ivo Hugo
Pani Premier, Szanowni Zebrani.

Bardzo cieszę się, że moje wizyty gospodarskie w Księstwie mogłem rozpocząć od Gellonii i Starosarmacji. Prowincji, która nie tylko jest kolebką Sarmacji, ale także moim matecznikiem. Zarówno pierwsza moja przygoda (lata temu) i obecna, rozpoczęły się od Gellonii oraz Gellonii i Starosarmacji. I za każdym razem mogłem liczyć na życzliwość ze strony każdego mieszkańca - od władz po "zwykłych" obywateli oraz na zainteresowanie moją skromną osobą.

Bez względu na to czy mieszkałem i działałem w Ferze, Grodzisku, Nadziei, czy Wielkich Oczach - zawsze mogłem realizować swoje pasje i zainteresowania, ale także mogłem liczyć na wsparcie w tym ze strony innych mieszkańców. Mimo, iż nie jestem, niestety, typem samorządowca, zawsze GiS będzie miała szczególne miejsce w moim v-sercu.

Myślę, że z tak długiej perspektywy czasu możemy stwierdzić, że połączenie Gellonii i Terytorium Koronnego wyszło nam na dobre, a poparcie jakim się wówczas cieszyło, nie zmalało. Mam nadzieję, że Gellonia i Starosarmacja zawsze będą motorem pozytywnej energii, aktywności i świetnych inicjatyw. Czego Wam i sobie z całego serca życzę.

Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przyszedł czas na rozrywkę. A tę zapewnił nam Uniwersytet Starosarmacki przygotowując konkurs wiedzy o GiS. Do mikrofonu podszedł markiz von Levengothon i rozpoczął zadawanie pytań.

Ponieważ w uczestnicy konkursu mieli do wyboru cztery możliwe odpowiedzi nie obyło się bez osób liczących na łut szczęścia. Niemal przy każdym pytaniu padały wszystkie 4 odpowiedzi i choć niezbyt dobrze świadczyło to o znajomości historii naszej v-krainy, to jednak sprawiało dużo radości.

Za każde pytanie można było zdobyć 1125 libertów. Do tego JKM zdecydował się dorzucić 375 libertów, aby uzyskać okrągłą sumkę. Pomimo niezwykłego refleksu Jakubbu Ashikaga pierwsze miejsce zajął Markus Arped odpowiadając na 7 pytań. Wcześniej wspomniany Jakubbu Ashikaga odpowiedział na pytań 6 i zajął miejsce 2. Kolejni nagrodzeni to: Karolina von Lichtenstein (2), Krzysztof Czuguł-Chan (2) oraz Beznadziej AFiasty (1). Nagrody zostały przelane na konta zwycięzców.

Kiedy uczestnicy Balu nieco się już rozruszali Premier przystąpiła do przekazania informacji o odznaczeniach prowincji. W rezultacie odznaczono:

 • Sławetną Panią Paralaksę baronetessę Tradycja Buddus Złotym Krzyżem Pogodnego Słońca
 • Prześwietnego Pana Simona Petera hrabiego Liberi Złotym Krzyżem Pogodnego Słońca
 • Wielmożnego Pana Rattusa wicehrabiego Norvegicusa Złotym Krzyżem Pogodnego Słońca
 • Jaśnie Wielmożnego Henryka markiza Leszczyńskiego Srebrnym Krzyżem Pogodnego Słońca
 • Jaśnie Oświeconego Krzysztofa diuka Czuguł-Chan Srebrnym Krzyżem Pogodnego Słońca
 • Wielmożnego Pana Jacka wicehrabiego von Horna Brązowym Krzyżem Pogodnego Słońca
 • Wielmożnego Pana Johna wicehrabiego Rasmusena Brązowym Krzyżem Pogodnego Słońca
 • oraz Słatwetnego Pana Tytusa baroneta Aureliusza-Chojnackiego Brązowym Krzyżem Pogodnego Słońca

Pamiątkowe dyplomy można zabaczyć pod adresem: http://gis.sarmacja.org/dyplomy.pdf
Gorąco gratuluję wszystkim odznaczonym.

Jakby nagród było mało do głosu dopuszczono Rattusa Norvegicusa, który przyniósł ze sobą kolejną sakiewkę pełną libertów. Tym razem nagrodzeni zostali zwycięzcy Turnieju Snookera. Niestety jedna z grup nie rozegrała ani jednego meczu, co zmusiło organizatorów do podjęcia decyzji o wyglądzie dalszych rozgrywek. Zadecydowano przeprowadzić drugą rundę - rewanżową. W konsekwencji takiego rozwiązania nagrodzono następujące osoby:

 • Rattusa Norvegicusa, za zajęcie 1 miejsca - 50 000 lt
 • Zbyszka von Thorn-Brońka, za zajęcie 2 miejsca - 35 000 lt
 • oraz piszącą te słowa, za miejsce 3 - 20 000 lt

Dodatkowo, przyznano nagrodę za największego za największego brejka - 51 - w wysokości 15 000 lt. Nagrodzonym gratulujemy.


Kolejną atrakcją była premiera sztuki autorstwa Krzysztofa diuka Czuguł-Chana.
Krzysztof Czuguł-Chan
z okazji odwiedzin Księcia w Czarnolesie Czarnoleska Organizacja Poetów przygotowała małe przedstawienie w zasadzie jednoaktową wariację na temat tego, co można nazwać sztuką lub teatrem na której lekturę zapraszam już teraz http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6105/0 mam nadzieję, że docenią Państwo walor tejże

Następnie przeprowadzono uroczyste odsłonięcie portretu JKM Tomasza Iva Huga, przygotowanego specjalnie na tę okazję przez piszącą te słowa. Z rzeczonym dziełem zapoznać się można w niniejszym artykule: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6106/3

Dla tych, którzy obraz pragnęliby zabrać do domu mamy dobrą wiadomość. Poczta Baridajska wyemitowała specjalny znaczek okolicznościowy, na którym umieszczono miniaturę wspomnianego obrazu. Niestety w kasie poczty nie ma już ani jednego egzemplarza. Można za to zakupić znaczek na giełdzie.

Następnym punktem programu było rozdanie nagród w konkursie fotograficznym. Głosy ułożyły się w bardzo specyficzny sposób w konsekwencji czego aż 5 spośród 6 biorących udział fotografów dostało się na podium.
Miejsce pierwsze zajął Sławomir Chojnacki de Ruth (20 000 lt)

SuAFFHE3.jpg

Miejsce drugie Calisto Kami-Chojnacka oraz Rattus Norvegicus (po 10 000 lt za miejsce):

LOFAO2jz.jpg

7pjlu9jI.jpg

V130yCqt.jpg


Trzecie miejsce zajęli Adam Gabriel Grzelązka oraz Zbyszko von Thorn-Broniek (po 5 000 lt za miejsce)

PG2o8bV8.jpg

O4SCvSNt.jpg

H07Ck1oJ.jpg


Za udział w głosowaniu nagrodzeni zostali:
 • Emanuel Śmigło
 • Paulus Buddus
 • Adam Gabriel Grzelązka
którzy otrzymali po 5 000 libertów od Premier GiSu.


Wspomniano również o budowie nowej strony Gellonii i Starosarmacji, której pomimo chęci nie udało się dokończyć przed dzisiejszą wizytą. Mimo to przedstawiono zarys jej wyglądu: http://zib.by/s/
"Calisto
Pod koniec przyszłego tygodnia Zbyszko diuk von Thorn-Broniek powinien zakończyć prace Do tego czasu proszę o uzbrojenie się w cierpliwość. Proszę również naczelników miejscowości by przemyśleli kwestię opisu swoich regionów.
JKM Tomasz Ivo Hugo
Moi Drodzy!

obowiązki mnie wzywają, więc będę musiał Was opuścić, nie wiem czy wrócę do końca imprezy dlatego też chciałbym opuścić z miłymi akcentami :) Skromnie, bo skromnie, ale chciałbym wesprzeć Zwycięzców turnieju snookerowego oraz fotograficznego: I - 5000lt; II - 3500lt; III - 2000; dodatkowo za najwyższy break w tym pierwszym konkursie - 1000lt i jeszcze jedno: http://prawo.sarmacja.org/akt,6407.html

Gratuluję Pani Premier i całej Ekipie Przygotowującej i Realizującej życzę wszystkim udanej zabawy!

Impreza powoli zbliżała się ku koncowi. Ogłoszono jeszcze zwycięzce konkursu na nazwę areny, na której mają odbywać się walki Diabłów Zdradzieckich, którym został Krzysztof diuk Czuguł-Chan wzbogacając się o 20 000 lt.

Nagrodzoną nazwą ochrzczoną główny element naszej uroczystości: grę przeglądarkową autorstwa Rattusa Norvegicusa. Zapraszamy do zagrania w Mordokłaki: mordoklaki.crecode.pl


Na tym zakończyła się uroczystość. Premier podziękowała wszystkim za obecność i wszyscy poszli krzyżować diabły.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 694,00 lt
Ten artykuł lubią: Adam Gabriel Grzelązka, Avril von Levengothon, Paulus Buddus, Henryk Leszczyński, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Tomasz Ivo Hugo, Zbyszko Gustolúpulo, Andrzej Fryderyk.
Komentarze
Adam Gabriel Grzelązka
Przyznać trzeba jedno. Diabły gruszek w popiele nie zasypały. Ich zdradziecka natura dała znać o sobie w pełnej krasie. Wszystko bowiem wskazuje, że to one stoją za utrudnieniami, jakie napotykali co poniektórzy podczas prób przekroczenia bramki czatu. Diabły znów wywinęły numer i zarobaczyły serwer zapytań ałszywymi odpowiedziami, przez co niemożliwym stało się zalogowanie na oknie rozmów. Agora zostałą na dłuższy czas zdradziecko odcięta od sarmackiego świata. Przynajmniej dla poniektóych.
Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Dziękuję za obszerną relację, przynajmniej nieobecni jak ją mogą choć trochę poczuć się jakby tam byli! ;-) Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.